Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri 21 évesen önerőre...

Megéri 21 évesen önerőre gyűjteni lakáshitelhez, vagy éljek albérletben és vegyek inkább autót hitel nélkül?

Figyelt kérdés
A családban nem vett fel soha senki hitelt, se házra, se autóra. Engem is úgy neveltek, hogy hitelt soha ne vegyek fel. Jelenleg közepesnek mondható a fizetésem Budapesten dolgozom, és lakok egyedül. Olyan 10 évbe telne összeszedni az önerőt egyedül egy Budapesti garzonra, amire aztán 20 évre kellene hitelt felvennem. Tehát 30 évre ide kötném magam egy 1 szobás "lyukért". Ha időközben kirúgnának és nem találnék állást ilyen fizetéssel, akkor bedől a hitelem és nagyon sok milliót bukok+a lakást is. Albérletnél nincs ilyen veszély, mert szobát mindig tudnék bérelni, azok nagyon olcsók és sok van belőlük (igaz akkor másokkal kéne 1 lakásban élnem). Viszont bármikor mehetek külföldre vagy másik lakóhelyre, mondhatni szabad vagyok. Vidékre nem költöznék, mert ahonnan már pénzügyileg megérné onnan ingázás szempontjából már nem (túl drága lenne a benzin, illetve vonatközlekedés nem megbízható). Tudnék venni pár éven belül újonnan autót, annak is tudnám fizetni a kiadásait, de kevesebb jutna lakás célra való spórolásra. Viszont megkönnyítené a mindennapi életemet, nem kellene nyomorogni a bkv-n, sokkal kényelmesebb lenne munkába járni és bevásárolni. Mire nyugdíjba mennék, már tutira lenne annyi pénzem, hogy legalább vidéken vegyek valamilyen ingatlant, így ha öreg leszek nem lenne, hogy elzavarnak az albérletből. De amég fiatal vagyok inkább a szabadságot, kötöttségek nélküli életet, és az eladósodást el akarom kerülni.

2020. jún. 7. 21:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Vidéken, Bp-től 45 km-re tavaly a 30% önerőt kért a bank.
2020. jún. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
12%

"A ház nem a bank nevén van, amíg tart a törlesztés?"



:D :D :D :D :D

2020. jún. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én önerőre gyűjtenék és vennék fel hitelt. Engem is úgy neveltek, hogy ne vegyek fel hitelt és addig nyújtózkodjak amíg a takaró ér. Ezt be is tartom, nem vennék például soha hitelre TV-t, kocsit, vagy bármi más nélkülözhető vagy halasztható tárgyat. A lakásvásárlásra viszont befektetésként is lehet tekinteni, egy idő után megtérül az ára. Röghöz akkor sem leszel kötve, ha később úgy döntesz, hogy máshol is élnél, bármikor kiadhatod, Budapesten ez nem lesz nagy feladat. Illetve el is adhatod, a törlesztés alatt is a te neveden van, csak széljegyként szerepel a jelzálog ténye. De ettől még eladható, csak előtte tehermentesíteni kell, de ennek is megvan a maga folyamata.
2020. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Engem csak az aggaszt, hogy nem érnek annyit a Budapesti lakások, mint amennyiért árulják őket. A szüleim 10 éve vettek egy 72 négyzetméteres lakást Budapesten a külvárosban 9,5 millióért. Most 20 millióért árulják ezeket a lakásokat itt a környéken. A belvárosi lakások árai is felmentek 10-15 millióval. Szóval én úgy érzem, mesterségesen felpumpálták az ingatlanárakat az elmúlt években és aki most vesz, az mondhatni "bukik rajta" épp emiatt.
2020. jún. 8. 11:59
 15/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, hol árulnak 70 négyzetméteres lakásokat 20 millióért? Minimum 35-40 millió,ha panel, de lakóparkban simán 50. 14 millióért sem igen találsz lakást pest környékén, szerintem valamit elnéztél. 20-25 alatt semmi értelmes ajánlat nincs gyakorlatilag.
2020. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Havanna lakótelep
2020. jún. 8. 12:49
 17/23 A kérdező kommentje:
2020. jún. 8. 12:51
 18/23 A kérdező kommentje:
Ugyan csak 60 négyzetméter körüliek, de így is rohadt drága. Ez nem normális, hogy 10 év alatt több mint 10 milliót növekedjen a lakások ára. Ezért is tűnik bukónak hitelt felvenni. Mert miután felveszem a hitelt simán lejjebb mehetnek az árak.
2020. jún. 8. 12:57
 19/23 anonim ***** válasza:
53%

Mire lesz önerőd, pont lejjebb mennek az árak. De utána úgyis megint emelkedés lesz.

Így működik a nagytőkések pénzpumpája.

Az valós infláció nálunk nagyon magas, közel évi 10%.

10 éve 20e Ft-ból púposra raktál egy bevásárlókocsit. Ma egy bevásárlókosarat kell csak megpakolni ennyiért, a kocsiba 200e simán belefér.

Mi 8 éve vettük a lakást, most 3.5-4x annyiért mennek el ugyanilyenek. Bp. XI. kerület.

Most lesz visszaesés az biztos, de nem fognakmlemenni a 2010-2012 szintre.

Hacsak nem az USA-nak sikerül kirobbantani a rasszok közti világháborút.

2020. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%

Az egy erősen felújítandó lakás, az ára pedig a többi lakáshoz képest még így is jóval kedvezőbb, nagyon ritka, hogy csak ennyibe kerül.

Azt is számold bele, hogy mennyi infláció várható, addigra lehet 40 millió lesz a ma 20 milliós lakás, mire összejön az önerő. Csökkenésre nem érdemes várni, jelentős csökkenés kizárt. Illetve hitel törlesztése mellett marad-e pénzed a felújításra?

2020. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!