Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire gondoljak, hogy ne...

Mire gondoljak, hogy ne fájjon annyira a költözés?

Figyelt kérdés

Életem első eladása, vétele szélén állok. A jelenlegi otthonunkat örököltem, és számos probléma van vele, köztük néhány olyan, ami nem megoldható, ezért költöznünk kell. Vevő van rá, és mi is találtunk most egy olyat, amit többé kevésbé megfelel nekünk. Messze van az ideálistól, de a pénztárcánk méretére gondolva, kell komprumisszumokat kötni.

Viszont nagyon fáj a lelkemnek itt hagyni ezt. Az elhunyt szerettem otthona volt, miatta is sajnálom, és én pedig elég hűséges típus vagyok, nehezen válok meg tárgyaktól, helyzetektől stb.

Jobbak lesznek most a körülményeink, ami jó, de közben annyira megszoktam és megszerettem itt (helyileg is máshová megyünk).

Tudnátok biztatni, hogy mire érdemes gondolnom? Vagy ha van olyan, aki szintén ilyen ragaszkodó, de már átesett ezen, megosztaná tapasztalatait?


2020. jún. 9. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra hogy így találná a legjobbnak :) Illetve arra hogy neked miért is nem jó a lakás a hátrányaira.Aztán pedig arra hogy előre kell nézni nem hátra :) Milyen klassz neked az új helyen :)
2020. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezen sajnos túl kell esni. Amikor hasonló helyzetben voltam, sikerült elmorzsolnom még pár könnycseppet is a kulcsok átadásakor. De ahogy akkor is, most is tudom, ez volt a legjobb megoldás. Nehezen szoktam meg az új házat, pedig több szempontból is jobb, mint a régi.
2020. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy van és lesz hol laknod.


Én állandóan albérletben csövezek, senkim sincs és sosem tudhatom, mikor kell a következő helyre továbbköltözni :/

2020. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, jöhetnek még! Most a tapasztalat sokat segít, mert így magamba olyan bénának érzem magam, senkitől se hallottam még hogy nehéz lett volna lelkileg a régi elhagyása.

1.nek: Sajnos a szerettem is ilyen volt, mint én, ő úgy képzelte itt fogok megöregedni... ez még dob rám egy kis lelkifurdalást is.

2020. jún. 9. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!