Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha van 35 millióm, hogy...

Ha van 35 millióm, hogy fektessem ingatlanba?

Figyelt kérdés

3 ötletem van:


-Budapesti panel


-Lakás azolasz tengerparton (olcsóbban kapható ott, mint bp-n, olaszul is tudok)


-1 pest megyei és egy balatoni telek + mindegyikre egy mobilház



2020. jún. 29. 09:11
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:

A befektetés alatt mit értesz?

- Megveszed, beköltözöl és várod/követed az árváltozást?

- Megveszed, felújítod/fejleszted majd értékesíted?

- Megveszed, és hasznosítod? Kiadod rövid-hosszú távra?

2020. jún. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Kiadnám/később eladnám.


Jelenleg van a párommal közös lakásban élünk, ezt szeretem. Csak az örökölt pénzemmel akarok kezdeni valamit.

2020. jún. 29. 09:36
 3/52 anonim ***** válasza:
15%

Jelenleg sehogy.

Az ingatlan piac most indult meg a lejtőn airbnb bedőlt stb stb.

2020. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
Ezt az ingatlanpiaci lejtőt még keresni kell. De ezek előtt sem volt már célszerű ingatlanba fektetni, magas volt az ár, sok a rárakódó költség és magas a kockázat is.
2020. jún. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

De ha mondjuk az olasz tengerparton veszek lakást, azt ki tudom adni nyaralóknak.


Olcsóbb ott egy lakás, mint bp-n egy panel. Szóval jobban megérnl talán.

2020. jún. 29. 10:01
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
Aha, biztos nagyon könnyen tartanál fenn/rendben egy lakást az olasz tengerparton...
2020. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
96%

5-re:

És mibe kerül Olaszországba szaladgálni, hogy rendben tartsd? Te akarod a vendég távozása után takarítani, a kulcsot átvenni, új embernek odaadni? Mert akkor jobb, ha veszel egy magánrepülőgépet magadnak, és egy varázsolsz magadnak egy soha ki nem fogyó kerozintartályt. Vagy megfizetsz valakit erre, akinek a munkáját praktikusan SOHA nem tudod majd ellenőrizni, és ott ver át, ahol akar, de legalább a hasznod jelentős részét el fogja vinni a neki fizetett pénz.

Bajlódhatsz majd az ottani adójogszabályokkal és számviteli szabályokkal is. Amihez lehet, hogy meglesz a nyelvtudásod, de így is könnyen lehet, hogy ottani jogászra vagy könyvelőre kell költened - ami tovább apasztja a hasznodat.


Budapesti lakást vegyél olyan állapotút és olyan környéken, ahol mindig eladható és kiadható lesz. Nem kell leragadni a panelnél, körül kell nézni az ingatlanpiacon. És igen, várni kéne vele legalább fél évet, hogy merre mozdulnak az árak.

Az én álláspontom szerint a hasznot a kiadásban kell látni, az értéknövekedésre csak bizonytalan bónuszként szabad tekinteni.

2020. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
7%

Miért lettem lepontozva?

Az ingatlanpiac megtorpant a vírus előtt, azóta csak jobban csökkentek az árak. Airbnb talán megy?


#3

2020. jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
22%

Ha külföldben gondolkozol, akkor egyszerűbb a horvát tengerpart.

Közelebb is van, és nem bonyolult és drága a fenntartása.

Ráadásul többet is hoz mint egy bp-i panel.

Arról nem is beszélve, hogy a Ft nevű játékpénz folyamatos zuhanása sem érintene.

2020. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Igen, én is a forint miatt gondoltam külföldre.
2020. jún. 29. 11:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!