Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha van 35 millióm, hogy...

Ha van 35 millióm, hogy fektessem ingatlanba?

Figyelt kérdés

3 ötletem van:


-Budapesti panel


-Lakás azolasz tengerparton (olcsóbban kapható ott, mint bp-n, olaszul is tudok)


-1 pest megyei és egy balatoni telek + mindegyikre egy mobilház



2020. jún. 29. 09:11
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Újlipótvárosban vagy Újbudán lakás. Mi is 12 milláért vettünk annó, most ér legalább harmincat. Amiben lakunk, az már majdnem 60 milla, mert a Dunára néz az erkély. Sőt, a helyedben Újpestet is megfontolnám.
2020. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
68%

"annyira elszaladtak a bp-i lakásárak, hogy előbb-utóbb visszaesés lesz"


Mért, ha elszaladt valaminek az ára, akkor esés lesz?

Pl. a krumpli, gyümölcs, zöldslg 3x annyi, mint tavaly, akkor mikor fog visszaesni?

A vaj ára egyszer csak megnégyszereződött 6-8 éve, mert külföldről lehet csak hozni, az mikor fog visszaesni?

2020. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 mindentudó99 ***** válasza:
23%
#30 Pedig többet ér mint egy lakás hidd el.
2020. jún. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:

"Mért, ha elszaladt valaminek az ára, akkor esés lesz?"


Igen. Ajánlom az Engel-görbe tanulmányozását.

2020. jún. 30. 18:58
 35/52 anonim ***** válasza:
Ha ennyire okos vagy kérdező, akkor miért vártad meg hogy ennyire elszálljanak az árak?
2020. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Most örököltem nem egészen egy éve ezt a pénzösszeget.
2020. jún. 30. 19:11
 37/52 anonim ***** válasza:
69%

Fejezzétek már be ezt a lakásárzuhanás témát. Talán ideiglenesen néhány százalékot fog csökkenni, de aligha fog visszaállni a normális (értsd: Csók előtti) időkre. Ez inkább csak vágy, nem racionalitáson alapuló becslés. Ti talán adnátok újra 15 millióért a lakásotokat, ha az elmúlt években 30 milliót is kaphattatok érte?!


Kérdező:

Egy budapesti lakás stabil befektetés. De ha a lakáspiac nem tetszik, tedd be valamilyen alapba. Ha csak 5%-ot kamatozik évente, már akkor is jó pénzed van rajta nulla munkával.

2020. júl. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

"Fejezzétek már be ezt a lakásárzuhanás témát."


Nézd meg, hogy működik a piac hosszútávon, látni fogod, hogy előbb-utóbb árzuhanás lesz. Lehet, hogy nem 2, hanem 10 év múlva, de borítékolható... Bár az ingatlanpiachoz nem sok közöm van, de a közgazdaságtanhoz valamit konyítok.


Én örülnék a legjobban, ha tovább nőnének majd a lakásárak, mert akkor lenne két sokat érő ingatlanom. De a következő generáció máshogy áll az ingatlanvásárlás témához, meg a filléres könnyűszerkezetes- és mobilházak növekvő népszerűsége nem az én oldalamon van.

2020. júl. 1. 08:28
 39/52 anonim ***** válasza:

Ha ennyire okos vagy, tényleg minek a kérdés?

Le van pontozva minden olyan válasz, ami a gyakorlati valós helyzetet írja le.

Ha meg te is látod a könnyűszerkezetes házak elterjedését, miért nem mész el ebbe az irányba?

2020. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

Ezzel az árzuhanással az a bajom, hogy már évek óta erről beszélnek - a valóság meg teljesen mást mutat. Én heti rendszerességgel követem nyomon a lakásárakat, és azt látom, hogy folyamatosan emelkednek. Márpedig én a szememnek hiszek, nem az elemzőknek.


A lakásárak esése egyedül akkor következhet be, ha valami csoda folytán leváltják a Fideszt, és a következő csapat megszünteti a CSOK-ot, és a többi mesterséges lakáspiaci doppingot. De erre nem sok esély van.


Mert ugye a 2015 körüli emelkedés sem normális piaci reakció volt, hanem kőkemény manipuláció, aminél aztán gejzírként lőttek ki az árak pillanatok alatt.


Az meg hogy esetleg 10 év múlva csökkenhet... Ezzel mire megy egy mostani fiatal? Talán 10 év múlva jobb lesz... Hát nem egy motiváló remény!

2020. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!