Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha van 35 millióm, hogy...

Ha van 35 millióm, hogy fektessem ingatlanba?

Figyelt kérdés

3 ötletem van:


-Budapesti panel


-Lakás azolasz tengerparton (olcsóbban kapható ott, mint bp-n, olaszul is tudok)


-1 pest megyei és egy balatoni telek + mindegyikre egy mobilház



2020. jún. 29. 09:11
1 2 3 4 5 6
 11/52 Beviz Elek ***** válasza:
60%

Én várnék 1-2 évet és vennék egy lakást Budapesten.


Sokan struccpolitikát folytatnak, ez az ők bajuk, de rengeteget fognak esni az árak és ha nem is nagyon jó, de legalább elfogadható áron majd tudsz venni egy jó elhelyezkedésű lakást.

A piac nem lesz mindig ilyen halott, szép lassan újra beindul az élet, a kiadásból pedig rendszeres jövedelmed lesz.

2020. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 Gugu Gabor ***** válasza:
90%
A külfödel nekem annyi a bajom főleg ha rövid távra akarod kiadni (nyaralóknak) hogy a lakással foglalkozni is kell nyilván vannak erre cégek is minden esetre szerintem bajos ha beüt valami akkor utazhatsz x száz km ert stb.
2020. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Elvégezném az aranykalászos gazda tanfolyamot es földet vennék. Az ország keletibb felén még biztos kapnál egy milla per hektárért. Vennél kb 30 hektárt. 80 ezer az éves berlet hektáronként amennyiért kiadhatod. 2.4 milla évente.
2020. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:

13: Ez jól hangzik, hogy kell ebbe beletanulni és hogy lehet találni jó bérlőt?

Nem kell odautazgatni?

2020. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
96%

Ha 35 milláért vesz lakást Pesten, azt is ki lehet adni évi 2,4 milláért egy évben.

Ellenben ha nincs bérlőd a 30 hektárra akkor igen drága a kaszálás...

2020. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
30%

#13: A terv jó, csak a jelenlegi szabályozás mellett nem igazán kivitelezhető


#14: Ekkora területnél már nem nagyon kell agyalni, hogyan add bérbe. Erre nagyobb cégeknek is érdemes ajánlatot tenni, akkor meg már tudsz alkudozni meg ők ki is fognak fizetni időben.

A beletanulás annyi, hogy elvégzet az aranykalászos gazda OKJ-t. Ez egy vicc, csak kb. a pénzbeszedés a lényeg. Aztán elkezded keresni az eladó földeket.

És itt jön a neheze. Ki kell függeszteni az eladást talán még 6 hónapig is, elővásárlási joguk van a helyi gazdáknak, simán rádlicitálnak. Feltéve ha érdemben hasznosítható földet akarsz venni. Mást meg ugye nem érdemes.

2020. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 Beviz Elek ***** válasza:
68%

Olasz tengerparti ingatlannál rosszabbat nem igazán tudok elképzelni.


1. Szezonális, sokan bulizni mennek csak és lelakják az ingatlant, sok munkával jár mind takarítás, mind karbantartás, mind a hetente cserélődő bérlők szempontjából.


2. Külföld szívás, hiszen vagy nem látod mi történik az ingatlannal, vagy utazásra költöd el a bevételedet.


A hátrányok egyenként is rosszak, a kettőt egyben biztos nem vállalnám be.


Nem igazán látom értelmét a külföldi ingatlannak csak azért hogy ne Forintban kapjad a pénzt. Otthon élsz, a pénzt otthon költöd el, csak azért hogy mérgelődhess hogy merre mozog az árfolyam szerintem felesleges, viszont ha ez fontos, akkor inkább Anglia északi részén vegyél egy házat, 450-550ért kiadható amiből levesz egy minimális összeget a közvetítő.

2020. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

"80 ezer az éves berlet hektáronként amennyiért kiadhatod"


Kelet-Magyarországon aligha :)

2020. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 mindentudó99 ***** válasza:
30%
Az úniós földalapú támogatást szoktuk kérni bérletbe mint más. 11 hektár van bár 110 lenne. Könnyű kiadni. Nem kell ránézni minek kellene. 25 éve ugyan az bérli. A föld a legnagyobb érték manapság. Azert írtam a keleti részt mert itt felénk egy m2 -t se találni már eladót. Bács megye.
2020. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
77%
Ha valoban olyan jo befektetes lenne a fold, akkor a nagygazdak nem hinnem h hagynanak ervenyesulni, nallunk is mar 3milla egy hektar, ha 1misi ugyan annyit hozna szerintetek nem vennek mint a cukrot?
2020. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!