Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri nagyobb ingatlant...

Megéri nagyobb ingatlant venni kiadásra hitelre?

Figyelt kérdés

Lakást akarok venni egy megyeszékhelyen saját részre. 30 millió forintig készpénzes fizetést tudok ajánlani és ebből az árból már frekventált helyen a kívánt négyzetméterben jó ingatlanokat lehet kapni. Találtam egy hirdetést egy 4x nagyobb négyzetméteres lakásra, amit tök jól ki lehetne alakítani több lakótérré is akár plusz a padlastér beépítés. Jó árban értékesítik, de a felújításhoz hitelt kellene fölvennem, viszont úgy számoltam, hogy a bérleti díjakból ez jól vissza tudna jönni és nekem is lenne ott egy saját használatú lakásom.


Nincs nagy tapasztalatom ingatlanok terén. Érdemes lenne ilyet kockáztatni vajon?



2020. jún. 29. 15:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem olyan egyszeru lakast kiadni mint gondolod, es eleg sok gondal is jar. Bar a varhato inflacio melett erdemes fix torlesztos hitelt felvenni az biztos, csak en nem lakasra vennem, az nagyon bizonytalan most nezve a csokkeni eladas szamokat.



En ha most be akarnek fektetni diverzifikaltan tennem, vennek reitet ahol bevasarlo kozpontba fektettek, semmikepp se magyart, tech reszvenyeket kinaban, allam papirt inflacio kovetot, aranyat es olajat akar etfet is de ha inkabb kezzel foghatot.

2020. jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Egy biztos: ha ilyen döglött piacon ennyit tudsz fizetni kp-ban akkor most alkudhatsz kő keményen.
2020. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Saját ingatlant szeretnék elsősorban, ahol lakhatom, erre van 30 millióm. Ezen kívül is van megtakarításom, de azt nem az ingatanra szánom. Nekem bőven elég egy max 75 nm-es lakás. A környék árait ismerve bőven kijön ebből, így nem kell hitelt felvennem. Hitelben csak befektetési céllal gondolkodnék. Pécsről van szó amúgy, ami egyetemi város.
2020. jún. 29. 20:16
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
Debrecenben nem csak BMW van hanem konkrétan egyetem város, rengeteg diákkal, és most nagyon sok fejlesztés is lesz 2030-ig.
2020. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Hitelben csak befektetési céllal gondolkodnék."

Eszembe nem jutna hitelt felvenni azért, hogy befektethessek. Legfeljebb akkor, ha nem lenne hol laknom. Szerintem addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér! Vegyél egy lakást saját célra, olyat, ami jó lesz, és a maradék pénzt fektesd be. Ha arra nem elég, hogy ingatlanba fektesd, akkor fektesd másba. De ha ingatlanba akarod, akkor is: ne mindjárt lakásba, hanem mondjuk garázsba, vagy ilyesmi.

2020. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Lehet olyan szituáció, hogy megérje. Nekem az a célom, hogy passzív jövedelmem legyen (utána is dolgoznék, de akkor már nem a létfenntartásért) és nekem az ingatlankiadás szimpatikus pálya. A saját lakásomon kb fél éve járt le a hitel, viszont közben lett egy jó állásom, van egy másodállásom, ami inkább hobbi és a saját lakásomban kiadtam egy szobát. Mire lecsengett a hitel, félre tudtam tenni egy önerőnyit. Úgy alakult, hogy egy régi ismerős néni, már-már családtagként kezeltük a szüleimmel anno, meghalt és a rokonai a régi kapcsolat emlékére nagyon áron alul felkínálták a lakását. Megyeszékhely (szülővárosom), egyik legjobb környék. Megvettem hitelre. A lakás elrendezéséből adódóan ki lehet adni 2 diáknak, ami fedezi a hitelt és még marad is egy kicsi. Nagyjából 6-7 év múlva fog ténylegesen termelni, viszont ha öreg koromra úgy döntök, hogy visszaköltözöm a nyugiba, saját lakásba költözhetek és a Budapesti lakásom kiadásából simán megélek majd vidéken. Vagy épp, ha megszorulok, valamelyiket eladhatom. Nekem ez így megéri.
2020. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm! Szerintem se az ördögtől való a hitel, ha ügyesen csinálja az ember.
2020. júl. 8. 21:43
 18/19 anonim ***** válasza:
'értek hozzá', de azért megkérdezem gyakori...ja és ugyse veszed figyelembe a negatív hozzaszolasokat, ha van kedved csináld.
2020. júl. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 xswerdy ***** válasza:
befektetési célból teljesen rendben van a hitel. Számtalan eset van, hogy van egy jó üzleti ötleted, amihez nincs meg a pénzed. Ez lehet akár gy ingatlan befektetés is. De nagyon utána kell számolni, nem szabad nagyon kicentizni. Mi van, ha nő a törlesztő (ami hosszú kamatperiódussal kivédhető, de akkor meg több lesz a havi fizetendő), vagy csökkennek a bérleti díjak?
2020. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!