Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valósága beleszerettem egy...

Valósága beleszerettem egy családi házba de a tulajdonos eladta másnak. Most ismét lehetőségem lenne megvenni de áron felül. Ti mit tennétek a helyemben ?

Figyelt kérdés
Hitel felvétel miatt csúszott az adásvételi szerződés és így eladták az orrom elől a házat ami megtetszett. Most az új tulajdonos eladná a házat viszont majdnem a duplájáért mint amennyiért vette. Nem tudom mit tegyek legszívesebben megvennem, de igy jóval a piaci ár felett van .

2020. máj. 25. 08:37
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Az első szó “valósággal “ akart lenni.
2020. máj. 25. 08:41
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt mi sem tudjuk eldönteni helyetted.

Én személy szerint áron felül nem venném meg. De neked kell tudnod, mennyire fontos az a konkrét ház neked.

2020. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerű (lehet) a válasz.


Írj le ide 5 okot, a "beleszerettem"-en kívül, hogy neked miért érné meg ez a ház!

2020. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%

Én pont fordítva gondolom: az a fontos,hogy Te abban a házban akarsz lakni, hiszen pont erről szól,hogy kinek mennyit ér.


Próbálj alkudni,gondolom más se ad dupláját az előző vételárnál, kivéve ha tényleg olyan módon felújította ami miatt még így is reális.


Mivel továbbra se tudsz szabadulni a gondolattól,hogy Neked az a ház kell, meg tudod venni, né nem szalasztanám el még egyszer.

2020. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%

Biztos, hogy nem venném meg MOST ár felett.

Itt most nem az a lényeg, hogy szinte dupla áron árulja az új tulaj, mert az lehet bosszantó, de ne törődj vele!

Az a lényeg, hogy túlárazott!

Nem tudom, merre van és ott mik az ingatlanárak, mennyire pörög arra a piac, de most így látatlanban azt mondanám, hogy ne kapkodd el!

Ahogy most mások sem fogják.

Egyébként, ha a felére is hitelt kellett volna felvennetek, akkor a duplájára pláne. A bank meg nem hülye, felértékelteti és ha túlárazott, akkor nem adja meg azt a hitelt amit szeretnél, tehát az önrészt kell növelned.

Várj, míg reális ára lesz a háznak, ha meg nem, akkor biztos találsz másikat!

2020. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

1.: Mikori árához képest dupla áron? A 2, vagy a 20 évvel ez előtti árhoz képest?


2.: Oké, dupla ár, de tudni azt, hogy mit tett bele az új tulaj? Pl.: komplett fűtés.

2020. máj. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
82%

Azért kell itt a konkrétumok ismerete. Van családi ház 5 millióért amire simán rá tud költeni annyit, sőt, jóval többet. Kérdés,hogy a tulajdonos, aki megvette, mennyit költött rá?

Az egyik szomszédom 7 millióért vette meg a házat amire 4,5 milliót ráköltött.Most árulná, 11 millióra tartja, gondolom alkuképes.Igy, átgondolva, reális is akár.

2020. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem az a lényeg, hogy mennyit költött rá, hanem az, hogy jelen állapotában ott azon a helyen reális e az az ár amit kér érte, vagy túlárazott.

A ház előélete teljesen közömbös, hogy ki és mennyiért adta-vette és kinek, hanem hogy jelenleg reális e az ára.

Ha reális és futja rá a hitel+önrész, akkor meg kell venni, ha nem reális, akkor vagy várni kell míg lejjebb adja, vagy el kell felejteni!

2020. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

Ez azért nem egy ruhadarab,hogy lemondok róla és nem veszem meg. Igenis fontos,hogy mennyiért vette és mennyit költött rá, ez adja az értékét. Lehet,hogy áron felül tudja megvenni a kérdező, de ha ott szeretne lakni, kihagyja másodszor is,majd vesz olyan helyen, olyan házat ami kevésbé tetszik és visszasírja ezt, akkor sok értelme van filózni azon,hogy mennyit ért az ott.

Annyit, amennyit Neki ér és amennyit ki tud érte fizetni. Ha nem tudja megvenni, természetesen jogos,hogy nem veszi meg.

2020. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy már az előzményében, amikor féláron volt sem tudta megvenni.

Azóta, hacsak nem lottózott nem lett milliomos, a bank meg nem finanszírozza a túlárazást.

2020. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!