Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Üdv! Egy éve vettem egy...

Adi235 kérdése:

Üdv! Egy éve vettem egy családiházat nem lakom benne nem is oda vagyok bejelentkezve, a helyi önkormányzat felé kell e valami adót fizetni, ingatlan adó vagy valami?

Figyelt kérdés

2020. aug. 20. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Igen, mert az ingatlan van megadóztatva, nem az ott lakás. Érdeklődj az önkormányzatnál.
2020. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Még az egyéb építmények után is kell,pl. garázs .
2020. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kommunális adót kell fizetni nálunk. Én is fizetem a nem lakott ingatlanom után
2020. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden településen kell fizetni kommunális adót, ez változó, de tény, hogy általában kell. Ha kell, akkor viszont, ahogy előttem is írták, hogy benne laksz vagy sem, az lényegtelen. Egyéb építmények után sem feltétlenül kell, nyilván mindenki azt írta le, hogy Ő miután fizet.

Bemész a helyi önkormányzathoz és bejelented, hogy tulajdonosváltás történt, az adott ingatlannál te vagy az új tulajdonos és megadod az állandó lakcímed. Eleve ha 1 éve a tulajdonosa vagy ennek az ingatlannak, akkor szinte biztos, hogy tartozásod van, ha van kommunális adó a településen. Ezt is beszéld meg, hogy ezt a tartozást egyenlítenéd. Merem feltételezni, hogy az előző tulajdonoshoz küldték a csekket/levelet a kommunális adóról, Ő meg kidobta, nem szólt neked, hogy te figyelj, ezt neked kell befizetni...

Szóval ezt 1. a település weblapjáról vagy 2. személyesen a helyi önkormányzaton tudod megtudakolni, erre mi választ nem tudunk adni úgy, hogy nem tudjuk hol áll ez az ingatlan.

Egyébként meg igen, valahol kell fizetni egy garázs után is, sok esetben kell fizetni külterületi ingatlanok után, nyaralók után, pincék/présházak után is. Nálunk a külterületi ingatlanok után is kell fizetni, sőt akár többet, mint egy belterületen lévő ingatlan után. Mivel külterületen az ár fix, 13 ezer forint körül van évente, belterületen pedig a szobák száma dönti el mennyi az adó.

2020. aug. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Óriási eltérések vannak a települések között .Mindenképpen nézz utána az adott település adórendeletében. A településünkön nagyon durva összeget kérnének tőled 3 évig. Évente 750 Ft/m2 az épületért + 100 Ft/m2 a telekért, ha nem vagy hivatalosan olyan helyi lakos aki a lakhelyét a tárgyévet megelőző 2 évben létesítette. Nekem itt 8000 Ft/év az összes helyi adóm , ( mert itt lakom ) ingatlanonként , megyeszékhelyen 0 Ft és még bejelentett lakosnak sem kell lenni.
2020. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!