Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elméleti kérdés. Ha van egy...

Elméleti kérdés. Ha van egy kiszemelt ingatlan, amit csak januárban tudnék megvenni, lenne mód arra, hogy ügyvéd ezt így rögzítse, esetleg emelt összegű foglalóval elérhető, hogy adjanak pár hónapot, ha amúgy másfél éve hirdetve van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 xswerdy ***** válasza:
100%
hú, ezzel a beleszeretéssel viszont óvatosnak kellene lenni. Próbálj meg racionális döntést hozni, megnézni a pro és kontra érveket. Ha ilyen régen hirdetik, akkor különösen át kellene gondolni, hogy ez miért nem kellett senkinek. Ez persze nem jelenti azt, hogy feltétlenül rossz vétel, nekem is van olyan lakásom, amit sokáig hirdettek, nem kellett senkinek, és remek vételnek bizonyult.
2020. szept. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:

Köszi, igyekszem hideg fejjel gondolkodni. Bár nem releváns, akit esetleg nem érdekel az ne is olvassa el, de dióhéjban arról van szó, hogy 1 éve néztem meg párommal, alaprajzot készítettem, megnéztem a tulajdoni lapot. Akkor még az volt a terv, hogy párommal közösen vásároljuk meg. Viszont ez egy 2 szintes családi ház 2 különálló lakásból áll, külön helyrajzi számon, társasházzá nyilvánítva. Akkor végül azért döntöttünk amellett, hogy nem vesszük meg, mert az alsó szint is eladó volt ( bár nem volt hirdetve ), és nem voltunk benne biztosak, hogy nem kapunk rossz szomszédokat.. osztatlan telken ez nagyon problémás lehet, így nem vállaltuk a zsákbamacskát.


Azóta sokat fordult a kocka, összegyűlt annyi önerőm, hogy egyedül is meg tudom vásárolni a felső szintet, úgy, hogy a törlesztő a fele legyen a jelenlegi albérletem árának, a párom pedig eladott egy örökölt ingatlant, amiből meg tudja venni az alsó szintet.


Még nem vagyunk házasok, így az "együtt, mégis külön" dolog nagyon jó lenne. Az egyik szintet ki szeretnénk adni albérletnek, a másik szinten együtt élnénk. Ha pedig később gyarapodunk, egyszerűen összenyitható, és egy nagy ház tulajdonosai lennénk, CSOK nélkül, ami nekünk nagyon fontos.

2020. szept. 17. 15:41
 13/61 anonim ***** válasza:
100%

Csak az eladón múlik.

Az adásvétel ideje az a nap, amikor a Földhivatalba érkezik a papír, tehát az ügyvéd ezt akkor januárig elnapolja, és lehetséges, igen.

2020. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:

5: Azért nem számít szokatlannak, mert eladásnál és bérletnél lehet adókötelezettség, és nem mindegy, melyik évre könyvelik az adásvételt.

Továbbá szeptember vége van, nem is igen lenne meg az átadás év vége előtt sokkal, teljesen általános a 3-4-5 hónapos teljes lebonyolítás.

Persze hidegben költözni nem előnyös.:)

2020. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%

"amit csak januárban tudnék megvenni"


Amikor szerződsz, és foglalod, akkor veszed meg.

Az utolsó vételárrészletre gondolhatsz, hogy az csak január?...

Ha nem kapod meg a hitelt, ki kell fizesd önerőből ahhoz, hogy ne vesszen el a foglalód.

Ha ez így oké, akkor az ügylet is oké.

A hiteligénylést mikor tudod beadni?


Én ilyen feltételekkel simán eladnám a mostani piaci helyzetben a lakást, ha hirdetem.

De valószínűleg így egy fillér alku sincs már benne, vagy akár drágulhat a fizetési kondícióid miatt egy kicsit.

2020. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:

#15, A hiteligénylést január első hetében tudom beadni leghamarabb, már elsején be tudom küldeni a bevallásom, ezzel egy időben kikérem a jövedelemigazolást és a nullás igazolást. Tapasztalatok alapján ez nagyon gyorsan megy, mert mindenki februárban adja le a bevallását. Addig beszerzek minden mást, mert több lábon állok, van még közalkalmazotti 4 órás állásom is, meg még 3 féle másodlagos jövedelem, tehát elvileg jól állok, nem a vállalkozáson fog múlni.


Még annyi kérdésem van, hogy a foglaló az ugye önerőnek számít?

2020. szept. 17. 18:54
 17/61 A kérdező kommentje:
A drágulásba viszont még ilyen feltételek mellett sem mennék bele, ugyanis tavaly, kereken egy éve még 4 millióval olcsóbban ideadták volna, mert már akkor is régóta hirdették. Nem ment el, hát emelték az árat, és csodálkoznak, hogy ismét nem megy el. Nem teljesen értem.
2020. szept. 17. 18:56
 18/61 anonim ***** válasza:
16: Igen, az önerő része.
2020. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:

17: Tavaly szeptember óta még volt egy kis drágulás, talán ahhoz képest 1-2 M-val több is lehet ma reális.

Hol van és mi a nm-ára?

2020. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Az árral kapcsolatban nem szeretnék tanácsot kérni, köszönöm! Viszont tisztában vagyok a munkálatokkal amiket el kell végezni, illetve a két lakás egyszerre való megvásárlása eleve kedvezménnyel jár. Így azt gondolom, hogy hirdetési áron illene eladni még ilyen feltételek mellett is, ha nincs már eleve olyan komolyabb vevő, aki addig bármikor telefonálhat. Cserébe mind a két lakást eladják. Az egyiket készpénzzel egyenlíti ki a párom, a másikra kicsit várni kell, de egyszerre ütik nyélbe az üzletet.
2020. szept. 17. 19:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!