Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elméleti kérdés. Ha van egy...

Elméleti kérdés. Ha van egy kiszemelt ingatlan, amit csak januárban tudnék megvenni, lenne mód arra, hogy ügyvéd ezt így rögzítse, esetleg emelt összegű foglalóval elérhető, hogy adjanak pár hónapot, ha amúgy másfél éve hirdetve van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
Mi vettünk így egy házat. Novemberben beszéltük meg, hogy áprilisban tudnánk kifizetni. Ezzel nincs semmi probléma, elmondod, hogy ez van, az eladó meg eldönti, hogy ez jó-e neki, vagy nem.
2020. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
25%

Már miért lenne hátránya? Jól értrettem?"feleznénk azt az összeget, az én részem menne a törlesztőbe" A férj megveszi az örökségéből az egyik lakást. Kiadja, leadja a hölgynek a fele bevételt amiből fizeti a hitelét.

Ergo kifizetti a hölgy lakását.(Vagy egy részét..) Nem ismerem a résleteket, de azért ez így nem fair.

2020. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
Nem fizeti ki a lakásásomat, ugyanis amíg ő az albérleti pénzt beszedi, addig nálam lakik, és nem fizet lakbért. Ha úgy tetszik, akkor nekem fizet albérletet, az albérlője meg neki, lényegében ugyanaz.
2020. szept. 17. 23:28
 44/61 anonim ***** válasza:
Akkor ha jól értem külön-külön nem tudjatok megvenni egyben a két ingatlant. Tehát felvennél hitelt a saját ingatlanodra. A férj venne egyet a saját pénzén amit kiad és leadja a felét, mondván hogy nálad lakik. Neked fizeti az "albérleti" díjjat amiből fizeted a hiteled, Kifizeti a lakásodat, ami teljes egészében a te neveden van?? Ha a helyében lennék vennék egy lakást, kiadnám és közösen vennénk egy ingatlant amit felesben fizetnék a párommal, Mindenkinek annyi része lenne az ingatlanban amennyit fizet. Gyerek van? Te meg a párod költöznétek? Nem tudom mekkora ingatlant néztek, kidhatnátok egy szobát amiből fizetheted a hiteled ahelyett hogy a férjeddel fizetteted ki. És ha nála laknátok? akkor te fizetnél neki? Add ki a sajátod, add le neki a felét(Miért is???) a másik feléből fizesd ki a hiteled. Ez így nagyon kemény :D És ha ne adj Isten szétmentek, tessékelheti ki ő az albérlőit. Bravo :D
2020. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy mindenki ennyire eltért a tárgytól, és félinfók alapján löki, hogy ez szerinte nem igazságos.


Nekem az is tökéletes megoldás, ha az ő lakásába költözünk mi, és az enyémbe mennek a bérlők. De ez senki agyáig nem jutott el. Akkor is megkapja az albérlet felét..

2020. szept. 18. 09:50
 46/61 A kérdező kommentje:
Egyébként félreértés ne essék, tudom fizetni a hitelem. Bőven. Most pl egyedül fizetem az albérletet amiben ő is él, csak a rezsibe kérek bele.
2020. szept. 18. 10:08
 47/61 anonim ***** válasza:
Ennek elég kamu szaga van... Az albérletet annyian szokták fizetni ahányan laknak benne. Ti tudjátok..
2020. szept. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Szerintem első körben beszéld meg az eladóval! Ha részéről pozitív a fogadása az ötletnek, akkor menjetek el ügyvédhez és a részleteket fektessétek le. Sok sikert a vásárláshoz!

2020. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:
#47 még szerencse, hogy semmi közöd hozzá :) sok okom van kamuzni egy anonim oldalon, valóban, taps. Ennek is megvan az oka, de ne haragudj, nem fogom leírni az életem minden részletért azért, hogy bizonyítsak egy noname embernek az interneten, aki 0 fantáziával nem tud elképzelni bizonyos élethelyzeteket.
2020. szept. 18. 14:41
 50/61 A kérdező kommentje:
#48, köszönöm szépen!
2020. szept. 18. 14:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!