Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elméleti kérdés. Ha van egy...

Elméleti kérdés. Ha van egy kiszemelt ingatlan, amit csak januárban tudnék megvenni, lenne mód arra, hogy ügyvéd ezt így rögzítse, esetleg emelt összegű foglalóval elérhető, hogy adjanak pár hónapot, ha amúgy másfél éve hirdetve van?

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 14:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki biztos benne ebben a fázisban, különben nem házasodnának.:)
2020. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:

Igen, ezért gondoltam, hogy jó ötlet ha a házasságba úgy lépünk bele, hogy mind a kettőnknek van tulajdona, még ha az én részem némi hitellel is terhelt. Váláskor nem lenne nagy dráma, de pl. csok-ot és babavárót sem vagyok hajlandó felvenni, bármennyire is tervezzük a gyerekeket.


Szerintem ennél biztonságosabban nem is nagyon lehetne belelépni egy házasságba. Ha mégis, hát, az nem túl romantikus.

2020. szept. 17. 20:28
 33/61 anonim ***** válasza:
84%

32:

"Igen, ezért gondoltam, hogy jó ötlet ha a házasságba úgy lépünk bele, hogy mind a kettőnknek van tulajdona"


A vázolt esetben ez nem így van, mert övé jogilag a teljes bevétel az alsó szintből, míg neked a lakásod felét is akár oda kell adnod neki. (Közös a hitelfizetés, évek alatt a fenntartás, karbantartás, felújítás költsége akkor is, ha a gyakorlatban ez nem így történt, hanem te álltad az egészet.)

Lehetne kössetek ekkora vagyonra házastársi szerződést, hogy úgy legyen majd a jövőben a megosztás, ahogyan most elhatározzátok, beszéltek róla.

2020. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:
Értelek, de nem úgy tekintenénk rá, hogy az övé van kiadva.. feleznénk azt az összeget, az én részem menne a törlesztőbe, az övé meg ahova akar.. de nyilván úgy tekintünk erre, hogy a közös házunk egy része ki van adva albérletbe, még ha az ő része is lenne az, amiben laknak a lakók. :) A hitelemet pedig fizetem magam, természetesen, a rezsi pedig közös. Ha ezt lehet bárhol rögzíteni, akkor egyikünknek sem lenne ellenvetése.
2020. szept. 17. 20:39
 35/61 anonim ***** válasza:
74%
34: Én csak azt mondom, hogy a tekintés nem elég egy jogvitához, a rögzítés (lehetőleg ügyvéddel, közjegyzővel) már igen.
2020. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
100%

Még az is beszédes nekem egy ilyen szituban, hogy a férjjelölt akár ellenvetés nélkül belemegy egy ilyenbe, ahol napnál világosabb, hogy a hátrányodra egyenlőtlenek a feltételek. Vagy egyenesen szorgalmazza, akár erőlteti is.

Erre nagyon figyelj oda most, az elején, mert a hozományvadászok és bántalmazók pont így viselkednek, míg a másik fél naivan, szerelemből mindent tálcán odakínál - majd később egész életében emiatt szív.

https://www.youtube.com/watch?v=pLtwceR9Slc

2020. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:
Kedves az aggodalmad, de ez abszolút az én ötletem volt. Én éreztem magam rosszul, hogy nagyságrendekkel kevesebbem van, mint neki, mert én nem örököltem. Véletlenül sem akartam hogy azt higgye, hogy rárepülök az örökségére, pedig ő végig olyan lakásokat keresett ami ideális kis családnak, szóval szó nélkül beköltöztetett volna, és kinevezte volna családi otthonnak. Nem lesz ilyen probléma :)
2020. szept. 17. 20:55
 38/61 A kérdező kommentje:
.. és hát ő minden, csak nem nárcisztikus! Sajnos van a családban, tudom milyen.
2020. szept. 17. 20:55
 39/61 anonim ***** válasza:
74%
Sok sikert kívánok, majd meséld el, sikerült-a az adásvétel!
2020. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, beszámolok róla!
2020. szept. 17. 20:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!