Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az ingatlan árakról a jövőre nezve?(csaladi hazra gondolok)

Figyelt kérdés
2020. szept. 20. 15:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%
10: Nem láthattál mostanában családi ház árakat... A fővárosban ami kicsit is újabb, az gyakorlatilag 100M-tól indul. A panelokkal kapcsolatban egyetértek, ott nagy esés várható.
2020. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Én a panelokban sem gondolnék nagy esésekre. Más élethelyzetben veszi az ember. Pl. egy fiatal pár átmeneti lépcsőjének teljesen jó. Ezek a fiatal párok, pedig mostanában veszik fel a babavárót orrba-szájba, aminek egy jó része szintén az ingatlan piacon landol.

Szerintem egy ideig stagnálás lesz, talán ennek okán még egy pici csökkenés és ha helyreáll az élet rendje, akkor újra nőni kezdenek az árak komplett.

2020. szept. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

12. Az már múlt idő, ott már most jelentős esés van. Ne haragudj, ez így hülyeség amit írsz, soha nem néztél akkor rá a panellakások árára. Olyan mánia volt, hogy elképesztő, 40-50-60M volt már egy panel, agyrém. Ennek vége...

[link]

2020. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

Én sehol nem látom a cikkben a múlt időt. Azért, mert pár százalékot visszaestek az árak, nem jelenti azt, hogy leáldoztak a paneleknek. Ezt mondjuk a cikkben is leírják. Mindenkinek megvan a saját véleménye. Nekem az, amit leírtam.

Nem reális, hogy a panelok (amik között azért találni nagyon jó helyen, jól karbantartottakat) elértéktelenednek, miközben minden más ingatlan tartja az értékét, vagy akár drágul is...

2020. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

Az egyik rádió kezdi így napok óta az ingatlanpiaci körkép híreit:

"az ingatanpiac nagy vesztesei a panellakások".

2020. szept. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

14: Covid előtt:

[link]

Ezt majd hatványozza a bérleti piac összeomlása, a járvány negatív gazdasági hatásai, de elég csak ránézni a kínálatra, lassan 350e/m2 árak lesznek. Nem lepődnék meg, ha a szerződéskötési árak a hirdetésihez képest bő kétszámjegyű csökkenést mutatnának. Ki menne külvárosi panelba, ha most kevesebbért a belvárosban tud bérelni felújított téglát...

2020. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Leveltetu ***** válasza:

Kerdes az, hogy milyen szemszogbol varod a valaszt.

Befektetes: Amennyiben 30-40 evre gondolsz mind befektetes akkor erdemes benne gondolkodni fuggetlenul az ingatlanaraktol mivel ugyis berbe adod, igy hosszu tavon barmilyen ingadozas is lenne az ingatlan tenyleges ertekeben azt kompenzalja a berbol szarmazo jovedelem az adott idoszakra.

Vasarlas: A mostani instabil helyzethez semmikepp nem ajanlott ingatlanba fektetni. Jelenleg nagy deviza ertekvaltozas varhato a vilagpiacon igy egyik naprol a masikra oriasi vesztesegeket lehet elkonyvelni a kozeljovobe. Tehat egy jarhato ut lenne a penz aranyba (Gold) valo befekteteset igy fuggetlenul a devizapiactol az erteke rovid/hosszu tavon is megmarad, nincs veszteseg. A munkaviszonyok valtozasa is ez ellen szol (pl. munkaviszony megszunik Magyarorszagon, akad egy uj munka Nemetorszagba igy No-ba ber fizetes Mo-n meg hitel visszafizetes...kinek jo ez a macera?)

Berles: Jelen allas szerint a legelonyosebb felhasznalasi javaslat. Hely fuggetlen, nincsenek plussz koltsegek, kontrollalhato kornyezet, gondok nelkuli kenyelem, barmikor valtoztathato (amennyiben kulfoldi munkahelyvaltas vagy varosok kozti munkahely valtas tortenik).

2020. okt. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Csaladi hazat vásárolnánk, magunknak. Kb 5 eve halogatjuk, hogy na jon a valsag ugyis most mar kivárjuk. De nem, hogy valsag nem jott, hanem az 5 ev alatt konkretan a duplájára nottek az árak. Most pedig nyomonkovetve a csok es babavaro mizeriat, ugyancsak emelkedes, vagy stagnalas jon a nagyot mondók szerint. Akik tozsdeznek, mondanak mindent. Tobb ismerosom is van akik kompetensek a temaban az egyik A-t mond,a masik B-t. Ahol most elunk nem alkalmas arra, hogy maradjunk. A berles szamomra igazi penzkidobas a mai arakat tekintve, akkor már inkább hitelt fizetek annyibol.

A kerdest egyébként pont ezert tettem fel,hogy laikusok(mint en) hogyan latjak, mert a "szakikra" most fizikai keptelenseg hallgatni mint irtam is feljebb :D

Szoval köszönöm a valaszt a mindenkinek, a merleg nyelve még nem billent,de elgondolkodtam azon amiket irtatok!

2020. okt. 5. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!