Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mivel jobb egy tégla társasház...

Mivel jobb egy tégla társasház egy panelnél?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állva azt tapasztaljuk, hogy meglepően nagy az árkülönbség a panel és tégla lakások között. És nem csak a tízemeletes soklakásos panelek olcsóbbak. Miért van ekkora különbség? Valóban jobbak, annyival jobbak a téglalakások, hogy érdemes több millióval többet kiadni értük? Egész pontosan miben rejlik ez a nagy különbség? Vagy inkább csak presztízskérdés lenne?

Ti melyiket ajánlanátok?



2020. szept. 20. 21:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
En korfolyosos lakásban elek de senki nem jár el, sarokban vagyok.
2020. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőmnek perverziói a körfolyosós lakások. Én nem tudnám elképzelni, hogy egy ilyenben éljek. A legtöbb ház nagyon lepattant állapotban van, a lakások egymástól érthetetlen módon leválasztva, fürdőszoba hol van, hol nincs, összesufniseftelt az egész kóceráj sok helyen, a lakóközösség minőségéréről nem is beszélve. Ez általánosítás, persze.

A panelokban van olyan elrendezés, ami tetszik, de a legtöbb nem. Laktam már párban, szűk folyosók, lik-lukak, sötétség, vagy éppen szikrázó napfény és 60 fok. A konyhában nem tudtunk megfordulni egymás mellett, az előszobában sem a beépített szekrény mellett, a fürdőbe meg mindig lecomboltam a mosógépet, vagy megfejeltem a mosdókagylót a ruhák kiszedésekor. A wc számomra egyáltalán nem praktikus, utáltam, hogy kézmosás nélkül legalább két kilincset meg kell fognom, amíg átszambázok a fürdőbe. Ahol csőáttörés van, vagy a közös szerelvény cső (wc,fürdő), ott az alsó/felső szomszédot is hallod, nem csak a melletted lakót. De konkrétan tisztán érted mit mondanak, ki lehet hallgatni őket, a budiban végzett tevékenységek tisztán hallhatóságát pedig hagyjuk is. Sok esetben a lépcsőház is sötét, retro, a liftben büdi van.

Most egy újszerű téglában élünk. Itt is hallani, ha nagyon hangos a szomszéd, de a paneleinkhez képest ég és föld. Számomra a legnagyobb örömforrás, hogy nem befogott orral és csukott szemmel kell eljutnom a lakásunkig, mert a közös udvar és a lépcsőház is tágas, rendezett, világos, tiszta. Egy szóval: igényes.

Szerintem egyébként az árkülönbség nagyon alapvető dologra vezethető vissza, de ez csak egyéni vélemény. A tégla lakások általában minőségibb, egyedibb értéket képviseltek régen. Van olyan tömb, amiben nincs is 2 egyforma lakás. A panelokat ugye zömében állami megrendelésre öntötték a piacra előregyártott blokkokban/elemekben, úgy sikerült összerakni, ahogy, sablon lakásokból lehetett választani és "jótékonysági" alapon osztották szét kétmarokra őket. Na most ez az értékrend szerintem valahol öröklődött, pedig Budapesten egyébként kifejezetten sok elhanyagolt, lepukkant téglát találni már szembe a panelprogramos, egyedi mérős, kívül-belül felújított panelokkal. Nem mindegy mit hasonlítunk mihez.

2020. szept. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!