Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mivel jobb egy tégla társasház...

Mivel jobb egy tégla társasház egy panelnél?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állva azt tapasztaljuk, hogy meglepően nagy az árkülönbség a panel és tégla lakások között. És nem csak a tízemeletes soklakásos panelek olcsóbbak. Miért van ekkora különbség? Valóban jobbak, annyival jobbak a téglalakások, hogy érdemes több millióval többet kiadni értük? Egész pontosan miben rejlik ez a nagy különbség? Vagy inkább csak presztízskérdés lenne?

Ti melyiket ajánlanátok?



2020. szept. 20. 21:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%
Panelok között egy rakat olyan van még ami még csak nem is azbeszt mentesített. Éltem panelban meg téglában is. A panelban ezerszer jobban átjött a szomszéd zaja. A panelban levő távhős központi fűtés is szörnyű. Az én szememben 10 milliót sem ér egy panel, nem hogy 20-30at amennyiért árulják.
2020. szept. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

Tégla házban általában ritkább a 10 emeletes. Általában kisebb a lakásszám, ezáltal kisebb a fluktuáció a lakókat tekintve. Jobban odafigyelnek egymásra és a környezetre az emberek.

Vastagabbak a falak. Kevésbé hallatszik át minden. Egy soklakásos panelban szinte minden hétvégén fúr valaki. Kisebb téglaházban ez ritkább. Ha nincs utólagos hőszigetelés, a vastagabb téglafal nyáron kevésbé engedi be a meleget, télen a hideget. A bogarak is gyakrabban fordulnak elő szemétledobós, benti kukatárolós panelban, mint téglaházban. Ha felújítasz, átalakítasz, a téglafallal egyszerűbb a dolgod, mint a gőzölt vasbetonnal.

Nekem hirtelen ezek jutnak eszembe, amiért előnyösebb egy tégla ház. Nem véletlenül drágább.

2020. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Laktam mind a kettőben, de igazából minden érv fel volt már sorolva.


Annyival egészíteném ki, hogy egy tégla lakás is lehet úgy építve, hogy átszűrődnek a zajok...


Viszont a tégla jobban tartja a hőt, nem kapsz hőgutát klíma nélkül, míg panelban sajnos már kötelező elem.


A panelokat eleve rövid távra tervezték, ennek ellenére mai napig jól bírják.


Nekem viszont nagyon tetszik, hogy általában minden panel lakás borzasztó praktikus felosztású, míg a tégla lakások között gyakori a szobából-szoba elrendezés, ami élhetetlen.

2020. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
#13-as érdekes, mert én olyan panelban laktam ahol egymásból nyíltak a szobák, ami nem túl praktikus. De így az előszoba 1x1 méteres volt, így tudtak csak helyet spórolni. Nagyon sok helyen láttam már ilyen elrendezést. Tégla házban még nem is láttam ilyet. Persze ez nem zár ki semmit természetesen.
2020. szept. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#14 igen, valszeg én sem láttam mindent, belvárosi körfolyosós lakásokra asszociáltam főleg tégla építésű alatt, ezek általában ilyen kedvezőtlen elosztású, és nagy alapterületű lakások.


Paneloknál sokkal gyakoribb, hogy 55-60 nm-ből kihoznak egy 1+2félszobás felosztást, ami egy kisebb családnak teljesen ideális, így költséghatékony.

2020. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#15 Ja értelek. Ilyen régi körfolyosósban tényleg nem sokban jártam. Amihez volt szerencsém, tényleg nem túl praktikus jó nagy ablaktalan, cserébe tele ajtós hall, meg cselédszoba, meg lichthof... értelmetlennek tűnő jó nagy belmagasság.

A nagyszüleim 50-60-as években épült háza már nem ilyen klasszikus gangos volt. Amiben laktam egy ideig, az egy 4 emeletes "kockaház" volt, utána meg egy viszonylag új 90-es évek elején épült modern házban éltem. Azok már közel nem ilyenek.

Abban igazad van, hogy a paneloknál kisebb alapterületből több szobát ki tudtak hozni. De azért ennek is van ára. Picike belépő szerű előszoba, főzőfülke méretű konyha, stb.

2020. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"A panel mindig olcsóbb volt, régebben jóval olcsóbb volt mint most."

Igen tudom, épp ezért kérdeztem, hogy miért olcsóbb az egyik, mint a másik :D Az számomra nem igazán válasz, hogy azért olcsóbb, mert régen is olcsóbb volt.


"A belvárosban nemigen vannak panelek, azok inkább a peremen vannak."

Ezt is tudom, nyilván nem egy belvárosi téglát hasonlítok egy külvárosi lakótelepi panelhez, az egyértelműen sokkal drágább, már csak az elhelyezkedése miatt is. Én elsősorban a hasonló adottságokkal rendelkező, hasonló elhelyezkedésű tégla és panel közötti árkülönbség okára lennék kíváncsi.


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.

2020. szept. 22. 12:48
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tennék hozzá, hogy nem mindegy mikori építésű téglaházról van szó, illetve milyen helyen van a panel.


A belvárosi, körfolyosós, nagy belmagasságú lakások szerintem olyan szinten nem praktikusak, hogy az számomra már az élhetetlen kategória. (Hogy bírja ki valaki, hogy a folyosóra néz az ablaka és mindenki aki elsétál előtte, benéz a nappaliba?) A 90-es évektől épültek már elég jók, de ott sem mindegy ki építette. A mienk 2003-ban épült és kb. azonnal elkezdett penészedni, a tető pár éven belül beázott, a kertben a füvet kitaposták a gyerekek. Ezeket javítani mind-mind pluszköltség.


A panelekre ugyan igazak, amit fentebb írtak, de ég és föld a különbség egy újbudai/gazdagréti és egy csepeli/újpesti panel között. Persze ez az árakon is meglátszik: a 37m2-es lakás kerül annyiba Újbudán, mint a 60m2-es újpesten.

2020. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
13: Igaz, ez örök dilemma, hogy a modernebb, később épült lakások a mai kor igényeihez vannak igazítva, míg egy régi az egy hatalmas lakás leválasztott része, ami vagy fel lett már újítva építészetileg is, a mai kor igényeihez igazítva beosztásban, vagy nem.
2020. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"(Hogy bírja ki valaki, hogy a folyosóra néz az ablaka és mindenki aki elsétál előtte, benéz a nappaliba?)"


Pl. úgy, hogy 4 szobájából 1 ilyen van.

Vagy úgy, hogy nem járkálnak el előtte, éppen olyan fekvése van.

Vagy ingázólakás, és az állandó otthona Zalakaroson egy 300 nm-es ház.:)

2020. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!