Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Minden téglalakás hangos zajos?

Minden téglalakás hangos zajos?

Figyelt kérdés

Vácon szeretnénk vásárolni egy tégla lakást, Deákváron.

Az 1950-1980 között épült 3-4 emeletesekben mennyire valószínű a nagymértékű áthallás?

Nem zavar az, hogy esetleg húsz klopfolnak, vagy a felújítás, az kibírható.

De ne hallja a szomszéd, ahogy -beszélgetek és én sem szeretném annyira hallani a hangokat.

Minden téglalakás zajos hangos athallós ?



2020. szept. 24. 09:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%
A téglák kevésbé zajosak mint a panellakások, persze ha fúrnak azt hallod, de azt hogy a melletted lévő helységben a szomszéd beszélget, vagy TV-t néz azt aligha.
2020. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

A konkrét lakást kellene megnézni, meghallgatni, nem lehet általánosítani. Én is téglalakásban lakom Bp. belvárosában, olyan síri csend van nálunk, mintha kihalt volna az emberiség. A barátnőmék a Király utcában ugyanilyenben laknak.

Ennek ellenére nem mondom, hogy minden téglalakás ilyen.

Tény, hogy a paneloknál a legócskább is csendesebb.

2020. szept. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%

2-es utolsó mondat javítva:

Tény, hogy a paneloknál a legócskább téglalakás is csendesebb.

2020. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Laktam panelben és téglában is. Ég és föld a különbség, téglalakásban semmit nem hallottam át eddig, panelban rengeteg zaj jön át.
2020. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi panellakásban lakunk. Szomszédfüggő mindkettő. Alattunk idős házaspár lakik, felettünk iroda, ügyfélmentesen.Szomszédok csendesek, és bár 9 emeletes maga a lakóház is csendes.


A 2-es válaszolóval viszont abban egyetértek,hogy adott lakást kell nézni. De hozzáteszem: nem biztos,hogy a szomszédok/lakótársak örökké azok lesznek akik most.


Falun is van egy családi házunk. Csendes kistelepülés, kivéve a mezőgazdasági gépeket, a kutyákat, a fűnyírókat,a motoros permetezőket,az ablak előtt elmenő busz/tehergépjármű forgalmat.+ folyamatosan gazt égetnek minden egyébbel vegyítve.


Nincs olyan,hogy a lakók ismerete nélkül, csupán a ház falazatának, felépítésének ismeretében meg lehessen mondani,hogy mennyire lakható és mi a zavaró tényező.

2020. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Laktam én is falun parasztházban , nagyvarosban panelban, teglalakasban is, sőt laktam erdő szélén gazdag negyedben 180 nm családi házban is.

Videken falun nekem sem jön be amit au egyik kedves válaszoló irt, hogy busz, mezőgazdasági gépek, kutyák vannak, égetik a kábelt, a szemetet, netán disznó vagy tyúk is van a szomszédban, akkor kész kaosz.

Falu sem annyira romantikusan csendes ahogyan sokan elképzelik. A kutyaugatás kriminális, ahogy a szomszéd kutyája az ablakok alatt csahol.

Most is lakik srégen szemben egy kutya, kaukázusi medveolo, na annak akkora hangja van..

A sok kellemetlen falusi zaj és hanghatás mellett a lakás valóban sokkal csendesebb.

De azért vannak félelmeim, hogy ki tudja milyenék a szomszédok, milyen költözik oda később.

Mondjuk nekem is van 1000 wattos hangcuccom.. tudok én is marha hangos lenni, ha akarok.

2020. szept. 24. 11:00
 7/26 anonim ***** válasza:
64%

#6

Kérlek ne vedd rosszindulatnak, halál komolyan mondom, hogy neked a tanya lenne ideális. Ott csak azok a zajok vannak, amiket te produkálsz.

... vagy városi műemlékházak 60-80 cm-es téglafalakkal (bár utcazaj ott is van) de azok meg megfizethetetlen kategória az átlag számára.

Lehetőleg olyat keress, ami azelőtt zárda volt!:)

2020. szept. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
1 éve vettünk egy lakást Budapesten. 3 lakás van a szinten,a másik két lakásban azóta már változtak a lakók. Még az árból se tudsz kiindulni, a drágább környéken is lehet zajos lakó.Pl. befektetés célra vesznek -még ma is- airbnb-s lakást...A zaj mellett lehet egyéb probléma is, pl. beázik a lakásod a fölötted lakótól. Akinek esze ágában sincs felveretni a fürdőszobáját.Mert azzal nincs gond.
2020. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Meg kellene már érteni, hogy a szomszédoktól függ az, hogy mennyi zajt hallasz át, nem a falazat anyaga.


Lehet neked kertes, családi házad téglából, ha szomszédban májustól-szeptemberig megy a "Dali dali léj, hopp-hopp". Vagy füvet nyír vasárnap reggel.


Én panelban lakom, de mintha senki sem lakna körülöttem.


Szóval még egyszer: csakis a szomszédoktól függ.

2020. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
*falazat anyagától.
2020. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!