Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Minden téglalakás hangos zajos?

Minden téglalakás hangos zajos?

Figyelt kérdés

Vácon szeretnénk vásárolni egy tégla lakást, Deákváron.

Az 1950-1980 között épült 3-4 emeletesekben mennyire valószínű a nagymértékű áthallás?

Nem zavar az, hogy esetleg húsz klopfolnak, vagy a felújítás, az kibírható.

De ne hallja a szomszéd, ahogy -beszélgetek és én sem szeretném annyira hallani a hangokat.

Minden téglalakás zajos hangos athallós ?



2020. szept. 24. 09:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
A lanyomek panelban laknak az 5.emeleten.Olyan csend van naluk,mintha senki mas nem lakna a lepcsohazban.En evekig laktam teglalakasban,szo szerint minden hang athallatszott.Szerencse kerdese,hogy az adott lakas csendes vagy hangos lesz.
2020. szept. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem örülök ennek a lutrinak, ráadásul irtó drágák a lakások.

Nyilván Vácon nincs airnbnb meg egyéb kutyafule.

Ahol mi laktunk teglalakasban max a tv üvöltésest lehetett athallani.

Azt tudom, hogyha megy a zene max hangerőn azt meg 3 szomszéddal odébb is lehet hallani a teglahazban is.

Igen amúgy nekem a tanya lenne a jó, vagy valami erdőben levő villa.

De mivel nincs rá pénzem, ezért kénytelen vagyok választani.

2020. szept. 24. 22:06
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem lutri, mert pl. legfelső emelet - nincs fölötted lakó; szomszéd ház van melletted - dupla fal, onnan nem jön semmi zaj; lépcsőház van a másik irányba - ott sincs lakó.

Csak kell legyen szemed hozzá.:) De az utcáról, udvarról úgy is jöhet zaj, az tény.

2020. szept. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%

Legfelső emelet nem mindenkinek előnyös. Pl. idősnek még lifttel sem. kisgyerekesnek babakocsival,gyerekkel, csomaggal szintén nem.

Négyemeletesnél nincs is lift.

Ráadásul a tető beázhat, és nem is mindenki bírja a magaslatot.

2020. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
58%
Mindkét ági nagyanyám 4. emeleten lakik, egyik panelben, másik téglában. Mindketten beáznak. Legfelső szintes lakást nagyon nem ajánlom.
2020. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a paneles tizediken lakik.
2020. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%

Az utólag feldarabolt nagypolgári lakásokban minden áthallatszik.

Amúgy egy jó támpontot ad az, hogy ököllel ráversz a falakra, ha döng, akkor a szomszédot is hallani fogod. Ha semmi hangja, csak maga a felületi "csatt", akkor az egy masszív fal, nem fog átjönni a beszéd.

Persze még kérdés hogy a toldott foldott szerelvényezés miatt hol maradt rés a két lakás között. Ezekben a téglaházakban sokszor azt sem tudják hol kell elzárni a vizet, elzárod magadnál, és nálad továbbra is van víz 2 lakással odébb meg anyázik valaki.

2020. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

15: Nekünk van egy legfelső emeleti (3. em, liftes), a kedvenc lakásunk csendesség szempontjából, mert nagyon nagy dolog, hogy nem ugrál a fejünk felett senki - ellentétben a többi lakásunkkal (mind tégla).

Van egy kis beázásfolt, kb. 60-80 cm-es a tető mentén, kb. 10 éve ázott be, a tetőt megjavította a közös képviselet, a vízfolt megvan.

130 éves műemlékvédett ház.

2020. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Mi is legfelső emelet legszeleben gondolkodunk, laktunk felső emeleten, mondjuk ázok a régi katonai laktanyák voltak lakásokká alakítva, ott mindent hallottam a két szomszéd felől, főleg ahogy a papa üvöltette a tévét, vagy ahogy az asszonnyal hajnali 4kor kiabáltak.

Na az gaz volt.

De valóban fentről semmilyen hang nem jött és nem is áztunk be.

Köszönöm a tippet, hogy raüssek a falra és milyen hangot ad ki.

Tényleg sok múlik azon, hogy milyen szomszédok vannak.

Amúgy a klíma készülék a teraszra gond és engedélyek nélkül beszerelhetők?

2020. szept. 26. 10:48
 20/26 anonim ***** válasza:
A legfelső emelet a legjobb. Csendes és nekem nem ázik. Panelprogramban rendesen le lett szigetelve.
2020. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!