Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Falun laknál saját házban...

Falun laknál saját házban vagy inkább városban albérletben?

Figyelt kérdés
Örököltem falun egy házat, egy szép kis rendezett faluban, roma mentes, kb 2 ezren lakják, van minden ami fontos bolt, posta, iskola stb. 20 ezer fős városban élek albérletben. Jó munkahelyem van, faluból nem tudnék ide eljárni, nincs autóm. Most ha a házat eladnám akkor tudnék esetleg itt hitelre venni házat, max 5 millióért tudnám eladni. Ha oda megyek akkor van egy saját házam de munkát ki tudja mikor találok. 28 éves nő vagyok.

#Albérlet, lakóhely, ingatlan,
2020. okt. 23. 11:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Én biztos, hogy egy percet nem laknék albérletben, ha a másik opció a saját ház.

Nagyjából 3 millió ember ingázik ebben az országban a munkahelyére tömegközlekedéssel, még olyan is, akinek van autója.

Azt azért kétlem, hogy egy jól felszerelt faluban, ami teljesen cigánymentes, csak 5 millióért tudnál eladni egy házat.

Kivéve, ha egy vizes romhalmaz, mert akkor valóban inkább add el!

2020. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy most jól hangzik, hogy el tudnád adni 5 millióért - de akkor továbbra is "hontalan" lennél.

Ha nincs nagyon messze a ház a munkahelytől (100-200 km), akkor inkább affelé mennék, hogy összespórolnék egy jogsira valót - ha még nincs - és vennék egy használt autót, amivel bejárok. Gondolj bele, mekkora összeg felszabadulna a fizetésedből!

2020. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha a falusi lét és életforma nem felel meg neked csak a városi, akkor add el, de előtte tájékozódj a hitelképességedről, nehogy nagy pofára esés legyen a vége és a pénzed meg elúszik!
2020. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

" faluból nem tudnék ide eljárni, nincs autóm"

És tömegközlekedés van?

2020. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

1-es, sajnos vannak olyan települések - még Pest környékén is - ahol este hatkor elmegy az utolsó busz és onnan sehova tovább.

Ha nincs autó, kizárt a munkába járás megoldása.

2020. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Másik megyében van úgyhogy kb 3 busz jár oda vissza egész nap. Az rendben van, hogy jogsira valót spóroljak össze de akkor már autót is kell venni. Honnan szedjek több mint fél millió forintot. 170 ezret keresek és 40 az albérlet + 30 a rezsi és a többiből kaja stb. Volt, hogy 20 ezret félre tudtam tenni de legtöbbször annyit se.
2020. okt. 23. 11:37
 7/31 anonim ***** válasza:
46%

#5

1-es vagyok

Nem tudom miről beszélsz, mert ilyen már sehol nincs az országban!

Olyan településen lakom, ahol nincs vonat, ezért helyi busz megy a másik településre 8km-t, ahol van vasútállomás, tehát duplán problémás a hely.

Mégis hajnali 3-tól este 23,30-ig mennek a buszok az állomásra, csúcsidőben félóránként, napközben egyébként óránként.

És még csak nem is valami nagyon elit helyről beszélünk, Pest megye délkeleti része. De ugyanezt elmondhatjuk Heves megyéről is, mert ott is ismerősek vagyunk.

2020. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok a hitel híve, de ha jó munkahelyed van, esetedben akár egy folyószámlahitelt vagy egy jelzáloghitelt simán el tudnék képzelni, 500 ezer ft-ra. Folyószámlahitelnél, ha elég régóta dolgozol ott és bankszámlára megy a fizetésed, akár 3 x-át is felveheted, abból simán meglenne a jogsi a jelzáloghitel meg mehetne a házra. A felszabaduló 40 ezer ft-ból meg 1 év alatt vissza tudnád fizetni a hitelt :-) (mert rezsije a háznak is lesz)

Max kötnék még mellé valami hitelbiztosítást, hogy ha elveszik a munkahelyem, akkor ne legyen gáz, hogy szünetel pár hónapig a hitel visszafizetése.

2020. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Vasút nincs ott, csak busz de mondom napi 3 busz oda 3 busz vissza. Egyébként csak 30 km, de másik megye. 8tól 16ig dolgozok. 6.45ös busszal tudnák jönni és akkor kicsit várnom kéne de vissza van 15.55kor és 18.15kor. Nem fognak 15.45kor elengedni mindennap, következő buszig meg 2 órát kellene várnom. Azért ez mindennap érdekes lenne.
2020. okt. 23. 11:57
 10/31 anonim ***** válasza:
86%

Volt sajat hazam falun, 20 percre megyeszekhelytol.

Megrartottam a hazat, es bekoltoztem alberletbe, amit a munkahelyem tamogat 2/3 reszben. Most visszakoltokom a legelső falunak a varos feloli részébe.

Kenyelmes a varos, de a kertes hazzal semmi nem veszi fel a versenyt.

2020. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!