Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Alkudozas lakasvasarlasnal?

Alkudozas lakasvasarlasnal?

Figyelt kérdés
Elso lakasom keresem, sajnos borzalmas vagyok az alkudozasban. Kb. 2 honapja keresek intenziven, eddig csak ket lakasra adtam ajanlatot es mindkettonel befurodtem. Amint elhangzik egy nagyobb ar az elado reszerol lefagyok es nem megy az alkudozas, pedig lehetetett volna. Meseljetek el, ti hogyan alkudtatok le a lakasotok arat! Nem az osszegekre, a korulmenyekre, 'targyalastechnikara' es a konkluziora vagyok kivancsi!

2020. nov. 5. 07:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Megkell mondani kerek perec, hogy sok az amit kér vagy legalábbis számunkra és elmondani, h mennyit tudnánk adni érte. Természetesen nem feléért kérni, hanem a max ami alkudható összeg az 5-10% de ez a nagyon max.
2020. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%

Ami a hirdetésbe van ár, az a duplája a valós árnak.

Mindenki tudja. Az eladó is.

Megmondod, neked mennyi pénzed van, és annyi.

Ez nem szócsata. Az eladó átgondolja, hogy várja-e a balekot még aki megveszi, vagy eladja.

2020. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ott szabad csak alkudni, ahova oda van írva, hogy irányár.

Ahol az ár fix, ezzel közölni akarják, hogy nincs alku és ha ilyen helyen alkudozol vagy egy értetlen baromnak néznek vagy sértésnek veszik, esetleg mindkettő.

A legbiztosabb módja, hogy elhajtsanak, ha elkezded fikázni az ingatlant, alku reményében.

Én sem tudok alkudozni, de azt sem szeretem, ha velem alkudoznak, ezért fixárra teszek fel minden portékámat, az ingatlant is.

Ahol irányár van feltüntetve - tehát alkuképes - ott elmondom, hogy "Sajnos én nem tudok alkudozni, de önök biztos megbeszélték családilag, hogy mi az a végösszeg amit el tudnak fogadni, ezért beszéljünk arról az árról!" Ez rendszerint beválik.

2020. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Megmondod, hogy ennyit ér neked és kész. Ha nemet mond akkor hagyd meg a számod, hogy ha meggondolná magát hívjon, te most mész, mert még 5 címre kell menned. De mondok jobbat: vigyél magaddal valakit, aki tud alkudni és ő legyen a vevőjelölt.
2020. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 xswerdy ***** válasza:
50%

ezt nem értem. Hogyhogy "elhangzik egy nagyobb ar az elado reszerol"? Nem volt benne a kínálati ár a hirdetésben? Vagy a helyszínen kideríti, hogy időközben árat emelt? Ilyennel is találkoztam már, az ilyet ott kell hagyni.


De normál esetben gondolom, hogy azt nézed meg, ahol a hirdetés ár nagyon nincs fölötte a lehetőségeidnek. Ott miért nem tudsz ajánlatot tenni? Amúgy nem kell szégyellni a fent írt 5-10%-nál nagyobb alkuval próbálkozni. Nem bunkó módon, de megemlítve, hogy mennyit kell még rá költeni, stb.

2020. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Megmondod egyenesen hogy te mennyi adnál érte. Van aki besértődik van aki mondja, hogy nem alkuképes, de este felhív hogy átgondolta és eladja azon az áron. De volt olyan, hogy a hirdetésbe be volt írva hogy az ár irányár és alkuképes, de a tulajdonos egy ft-ot nem akart engedni az árból.

Nehéz ügy az ingatlanvásárlás, mert a hirdetésben szeretnek elhallgatni minden negatív dolgot valamiért, pedig az ember idejét rabolják. A szomszédom is árul nyeles telket sok éve, a hirdetésbe nem írja bele, minden héten jön valaki megnézni de eladni még nem tudta. Ha ennyire ráér..

2020. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

A tipikus cigányos alkudozás, az az, hogy előjössz, hogy éheznek a gyerekeid, testvíred stb ...

Az nem alkudozás, hogy bemondod, neked ez drága max feleannyit ér.

Az se alkudozás, ha felderíted a rejtett hibákat amik nem kerültek bele a hirdetésbe.

2020. nov. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
ÉN azt csináltam, hogy megmondtam kerek perec, ennyit tudok érte adni, ésszerű kereteken belüli alku, érts 3-5%, nem ilyen mennyi a felének a fele :D
2020. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

Az ár a legutolsó dolog időrendben.

Csak akkor hozod szóba, amikor már biztosan megveszed, és rendelkezésedre áll az összeg.

Elkezded: Van ebben az árban 50% alku (fiktív, csak mondtam valamit)?

És akkor felel valamit.

És akkor mondasz a kettő közt valamit, és hozzáteszed, a rendelkezésemre áll az összeg, az ügyvédem itt és itt van, holnapután fél háromkor tudnánk szerződni.

Esetleg írásba is adhatod az ajánlatot az adataiddal együtt, és megkéred, másnapra adjon választ, az ajánlat eddig és eddig él.

Kb. így. :)

2020. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy működött, hogy meghatároztunk egy árat, amennyiért ha odaadja az eladó, akkor elvisszük. Ehhez képest egy alacsonyabb összeget mondtunk, majd az eladó rá is vágta azt az összeget, amit mi előre meghatároztunk. Meg is egyeztünk, kész.

Szerintem kevés olyan magánszemély van, aki jól tud alkudozni. Az alap felállás az, hogy neki is van egy minimum összeg a fejében, amit látni szeretne az ingatlanért cserébe és neked is van egy maximum, amennyit adni szeretnél az ingatlanért cserébe. Közelíteni kell az elképzeléseket, nem fekete piacos alkudozásnak felfogni.

2020. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!