Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Alkudozas lakasvasarlasnal?

Alkudozas lakasvasarlasnal?

Figyelt kérdés
Elso lakasom keresem, sajnos borzalmas vagyok az alkudozasban. Kb. 2 honapja keresek intenziven, eddig csak ket lakasra adtam ajanlatot es mindkettonel befurodtem. Amint elhangzik egy nagyobb ar az elado reszerol lefagyok es nem megy az alkudozas, pedig lehetetett volna. Meseljetek el, ti hogyan alkudtatok le a lakasotok arat! Nem az osszegekre, a korulmenyekre, 'targyalastechnikara' es a konkluziora vagyok kivancsi!

2020. nov. 5. 07:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Irasban tettünk ajanlatot. Kerek perec leirtuk hogy a vetelarhoz kepest mekkora osszeget tudunk fizetni. Mar honapok ota hirdettek az ingatlant, ugy gondoltuk esszeru keretek kozott megprobalunk alkudni. A tulajra biztuk hogy rabolint e. Szerencsere mivel nem alkudtunk pofatlanul nagyot, siman elfogadta.
2020. nov. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem szoktam hosszasan alkudozni. Megnézem a lakást. Ha megfelelő, csak az árával van gondom, akkor megmondom hogy nekem mennyit ér. Vagy megegyezünk, vagy az eladó azt mondja hogy nem tud engedni Ekkor elköszönünk, keresek másikat. Vagy a kettő közötti megoldás, hogy az eladó is enged valamennyit, de nem annyit amennyit én szeretnék. Ez esetben nem kezdek újabb hosszas alkudozásokba. Azt mondom, hogy meggondolom, alszok rá egyet és jelentkezem, ha érdekel.

Nem tudom más hogy szokta, én így.

2020. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
32%

Én eladói oldalról tudok mesélni.

Jön a vevő és aluszik 20%-ot. Mondom neki, hetente 10-en nézik, van aki hitelt intéz rá, van aki a sajátját árulja, stb...


Nincs alku pozíció.


Erre elmegy, és soha se jön vissza.

Akkor ez most tényleg komoly szándékú vevő volt? Sztem nem. (egyébként eladtam lényegében alku nélkül másfél hónap alatt)


Szóval ha alkudni akarsz, annak legyen alapja.

- rosszabb műszaki állapot a hirdetettnél

- olyan adottság ami kompromisszumra kényszerít és nem derült ki a hirdetésből

- környék átlagárától való jelentős eltérés

- stb...


Ha ilyen nincs, csak bemondasz egy kisebb összeget, az nem alku, csak cigánykodás. Azzal nem fogsz eredményt elérni.

2020. nov. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Erre elmegy, és soha se jön vissza.

Akkor ez most tényleg komoly szándékú vevő volt? Sztem nem."


De erre most mért vagy megsértődve? Elmondta, hogy neki mennyit ér, elmondtad te is. Nem egyezett az álláspontotok, vagy nem volt ennyi pénze (tök mindegy), akkor mégis mi mást tehetne, mint hogy elmegy?! Vagy csak kéretted magad és azt hiányolod, hogy nem zaklatott napi szinten, hogy de mégiscsak add oda olcsóbban?!

2020. nov. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
42%

#14


Ha nincs pénze, minek jön? Hátha megsajnálják?

nem vagyok megsértődve, de csak az időnket pazarolta. Mondta volna a telefonba, h "csak ennyi pénzem van, így is megmutatod?"


És akkor nincsenek felesleges körök.

2020. nov. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

A másik ilyen a random ingatlanos.


Felhív, hogy neki van egy vevője, aki megvenné. Mondom: Ok, hozza. Azt nem lehet, csak ha szerződést kötünk előbb. Mondom Jó, erre az egy vevőre, névvel árral kössünk egy egyedi szerződést. Azt se lehet.


Aztán nem is jött, nem is küldött senkit. :D


Nyilván volt vevője, ugye? LOL

2020. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%

15: 60 embernek megmutattad, 1,5 hónap aatt eladtad, miféle időpazarlás? Mért sajnálod még mindig pont rá azt a fél órát, mikor 59 másik is nézte, akikből viszont 58 nem is tett ajánlatot?

Azt az 58-at mért nem értékeled úgy, hogy csak elvett tőled 30 percet, mikor még se hitele, se pénze, mert mind az igénylés, mind az eladás még csak folyamatban van?

Ő ezeken túl volt, fizetőképes volt szemben a másik 58-cal, mért őt emelted ki negatív példának, nem értem.

2020. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#15


Mert ha mondjuk akarsz venni egy lakást, amit 30 millióért hirdetnek, de a bankszámládon, csak 29,6 millió van, akkor meg sem nézed azt a lakást? Tudod ÁLTALÁBAN bizonyos alkun nem szoktak fennakadni az eladók. Nem egy lakást adtam-vettem én sem.

Ha kifogástalan volt a lakásod és piaci ár alatt kínáltad, akkor a 30 milliós lakásért 24-et kínálni tényleg kevés. Annyiért én sem adtam volna oda. De felesleges ezen mérgelődni, nem kötöttetek üzletet, ennyi. Ne várd hogy rögtön az első érdeklődő azonnal megveszi, netán még rá is ígér arra az árra, amit kérsz, mert kevesli érte. A világ sajnos nem körülötted forog.

Én pont hogy azt hajtanám el nagy ívben, aki rögtön telefonban látatlanul kezd el alkudozni.

2020. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%

Ingatlanosokkal hasonló esetem nekem is mindennapos volt. Felhív, bemutatkozik, hoyg ő Gipsz Jakab magánszemély és saját részre meg akarja vásárolni a lakásomat, eljöhetne-e megnézni.

Eljön, megnézi. Majd ekkor bújik ki a szög a zsákból és tolja a képembe az ingatlanos kizárólagossági megbízási szerződését, hogy majd ő segít nekem eladni.

2020. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
86%

2 veglet van. Ahol leirjak hogy fix ar, az elegge valoszinu hogy fix is marad.

Ahol iranyar van, ott siman kezdheted 10%-al az alkut, hisz az az osszeg ra van szamolva az eredeti arra.

En is engedtem 10%-ot, nekem is engedtek 9%-ot egy dragabb lakasnal.

Figyeld hogy mennyire kerek az osszeg.

16 millional lehet hogy 15-re szamit az elado. 22-nel csak 20-ra.

2020. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!