Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mekkora megtakarítás szükséges...

Mekkora megtakarítás szükséges egy BP belvárosi garzon megvásárlásához?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyi spórolt pénzre lenne szükség, hogy lakáshitellel finanszírozható legyen egy nagykörút közeli, kb. 20 milliós belvárosi garzon (ilyenek léteznek)?


A törvény által előírt 20%-os minimum önerővel tisztában vagyok, és a járulékos költségekkel is (illeték, ügyvéd, stb.). Ugye így az elméleti minimum egy 4 milliós önerő, plusz 200-300e Ft az egyéb dolgokra, ha élek a részletfizetési lehetőséggel az illetéket illetően, amelyre jogosult vagyok abból fakadóan, hogy első tulajdonjogom lenne.


Ami engem illet: huszonéves mérnök vagyok, kb. 2,5 misi megtakarítással jelenleg, havi 450e Ft nettó fizetéssel. Eltartott, vagy egyéb hitel nincs. Az ingatlan ugye BP belváros lenne. A munkahely stabilnak mondható (nem veszélyezteti a vírus az iparágat).


Ami rizikókat látok a dologban:

1. Ha kicentizem 4 misi önerővel, plusz költségekre félrerakott pénzzel a sztorit, akkor a jelenlegi gazdasági kilátásokat figyelembe véve a bank nem engedi majd a 20% önerőt, hanem kér 25-30-at (akár a belvárosban is);


2. Ha engedi is a 20%-ot, utána az értékbecslő leszívat, és kevesebbre taksálja majd a lakást, mint az adásvételi ár (szintén amiatt, mert ingatlanpiaci áresésre számít). Ekkor ugye a foglaló bebukható csúnyán.


3. A lakáshitel, és az illeték együtt elviszi a költségeimet, és emiatt szívom be a hitelt, ha már egyáltalán megadják (az a durva, hogy még így is ezt a 3. pontot látom a legkisebb rizikónak).


Mindezek fényében szerintetek mekkora félretett pénzzel érdemes elgondolkodni ezen? Szerintem 6-7 misi alatt elég kockázatos.



2020. dec. 27. 12:55
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#19 Köszi szépen a jó kívánságokat. :)


Az benzint téríti a cég, bejárni meg máshogy nem tudnék (agglomerációban van a munkahely), így az autóval kapcsolatban felmerülő egyéb költségeket benyelem.


Köszi a tippeket is, valahogy így látom én is logikusnak. Ha úgy látom a nyártól, hogy van értelme jobban kuporgatni (mert minimum stagnáló árak vannak), akkor a nem életbevágó dolgokat elhagyom, aztán a legkésőbb 1,5 év múlva már erősen fogom nézegetni az opciókat.

2020. dec. 29. 21:30
 22/23 anonim ***** válasza:

21: akkor úgy tudnál spórolni, ha nem a belvárosban bérelnél lakást.

Mert ugye fele annyi is lehet a lakás, mint amennyit most fizetsz.

Ha 1 éven belül sikerül vásárolnod, nem érdemes költöznöd, mert annak is van költsége, de ha mondjuk 2 év... érdemes meggondolni, 1-1,5 millió is megmaradhat belőle 2 év alatt.

2020. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#10 Ezt csak neked! :)


"Az ingatlan.com adatai szerint idén majdnem minden településméretre jellemző volt az árcsökkenés. Átlagosan 6 százalékkal csökkent a magánszemélyek által eladott lakások négyzetméterára egy év alatt.

Akik idén adták el a fővárosi lakásukat, a járvány magyarországi megjelenése előtt, februárban még négyzetméterenként átlagosan 722 ezer forintot kaptak érte, decemberben már csak 681 ezer forintért lehetett értékesíteni."


[link]

2020. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!