Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért ennyire reménytelen...

Miért ennyire reménytelen saját házhoz jutni?

Figyelt kérdés

Mi okozta ezt az egészet?


Kétségbe vagyok esve. 25 éves vagyok, jó végzettségem van, jelenleg stabil munkahelyem. Nettó 400 ezer Ft-ot keresek és albérletben élek. Nagyon rossz érzés ennyi pénzt havonta odaadni a tulajnak és borzasztóan frusztrál, hogy neki az ölébe hullott egy lakás és havonta kvázi munka nélkül kap 130 ezret.


Még csak fél éve dolgozom, jelenleg nagyon "sok" megtakarításom van, kb. 400 ezer ft. Ennyit sikerült félre raknom, mert mindig közbejött valami kiadás.


Szeretnék saját ingatlant, de jelenleg 25 millió alatt nem lehet kapni olyan házat/lakást amire nem kéne még további milliókat ellocsolni. Mikor szedek én össze annyi pénzt? Honnan van az embereknek ennyi vagyona lakást venni? Miért ilyen magasak az árak?


Milyen opcióim vannak? CSOK, babaváró? Nem fogok a semmire gyereket vállalni! Egy 15 éves autóm van, ami a sajátom. Ha a válság miatt kirúgnak, mehetünk az utcára az autóba aludni? Hova vállaljak én 3 gyereket?


Lakáshitel? Nem akarom magam 20 évre eladósítani. Ki tudja mi lesz még itt.


Úgy érzem egyetlen opcióm maradt. Van végzettségem és nyelvismeretem is. Nem köt ide semmi. Külföldön össze lehet szedni könnyebben egy magyarországi ingatlan árát?


2021. febr. 4. 10:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

"Lakáshitel? Nem akarom magam 20 évre eladósítani."

Pedig sokan ezt csinálják, már a szüleink generációja is ezt csinálta.

Mi a szakmád, ami kellene külföldön?

2021. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
miért olyan magasak az árak? Ezt úgy hívják kereslet-kínálat..ha valami nem kel el évek után sem harminc milláért, előbb-utóbb huszonötért elkel...tehát ennyit ér(valójában tizenötöt, de mint tudjuk...)
2021. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
53%
Én 29 évesen hitel nélkül vettem házat. Ha valamit el akarsz érni legyen az bármi nem siránkozni hanem tenni érte.
2021. febr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezen én is gondolkodtam már (szintén 25 vagyok), én most tanulom azt amivel tényleg szeretnék foglalkozni, eddigi pénzem felújításra költöttem egyéb zűrös ügy miatt, tehát megtakarításom nincs. A külföldi munka szerintem akkor érné meg igazán, ha vagy nagyon jól keresel (ottani szemmel nézve), vagy ha az ott termelt pénzt itthon koltod el. Viszont ez a nettó 400 magyar viszonylatban átlagon felüli, ebből simán tudsz felrerakni, nem feltétlen kell külföldre menni.


Szerintem a megoldás "számunkra" az, hogy félrerakunk, hogy legyen hitelhez önerő illetve tartalék ha valami rossz történne.


Sokan úgy vannak vele hogy albérlet helyett inkább fizetnek egy hitelt, amit meg is értek, hiszen az a lakás amire fizeted a hitelt egy nap majd tényleg a tiéd lesz.


Amúgy ha ketten vagytok, akkor már könnyebb félretenni.

2021. febr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
80%
Nettó 400 ezret keres 25 évesen, de rinyál. 5 év múlva többet fogsz. Ennyit egy középkorú sem biztos,hogy keres 30 év munkatapasztalattal. Nagyon sokan hitellel kezdték, némi önerővel. Ment volna mindenki külföldre? Akkor egy sivár elhagyatott vidék lenne az ország. Gondolom valami infomrmatikus féle lehetsz, inkább örülj, hogy hiány szakma és nem kell szűkölködj...
2021. febr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Pedig aki vett, az is hitelből tette valószínűleg. Gyűjts össze egy kis garzonra való önerőt (nyilván ez is nagyon nehéz és sokáig tart) és vegyél fel hitelt te is.
2021. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%

Azért az erős túlzás hogy az ölébe hullott a tulajnak a lakás. Általában vagy megdolgoznak érte vagy örökölnek (tehát egy szerettüket elvesztik, az sem jó opció). Az első lakás a nehéz, a másodikra már jóval könnyebb gyűjteni.


De megértem a helyzeted. Én is ez a korosztály vagyok. A többség, akivel beszéltem erről a lakáshitelben gondolkozik. Van aki állampapírban tartja a pénze egy részét. Nem ebből lesz milliomos, de kereset kiegészítésnek nem rossz.

Van olyan aki olcsóbb albit keresett. Ehhez az kell, hogy lejjebb adta az igényeit (külvárosba ment, kisebb szoba, stb), de kiszámolhatod hogy mennyit lehet egy évben ezen spórolni.


Külföldön dolgozó barátaim is vannak. Nekik azt kellett mérlegelni hogy kint nem ismernek senkit, magukra vannak utalva. Viszont ők sem a teljes vételárat akarják megkeresni kint, hanem az önerőt.

2021. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
anyámék is hitelre építettek ezelőtt 30 évvel. ha nem vagy milliomos, ma is csak így lehet
2021. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
92%
Csak az előbbieket tudom ismételni. A legtöbben, akik átlagfizetésből élnek, sőt, talán azok is, akik némileg átlag felett keresnek, mint ahogy te is, hitelből vesznek ingatlant. Sőt, jobbat mondok, külföldön is ugyanez a helyzet. A hitel nem rossz, ha okosan veszed fel.
2021. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
2021. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!