Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket választanátok? Saját...

Melyiket választanátok? Saját lakás, vagy albérlet+saját lakás

Figyelt kérdés

Szóval ez a két opció lenne: 1. Vennék egy kb. 30 nm-es garzonlakást, 15 millió ft hitelből és 11-12 millió ft önerőből, abban a városban, ahol dolgozom, és benne is laknék.

2. Vennék egy ugyanilyen méretű és állapotú lakást, de csak kb 7 millió ft hitelből (és az önerőből) egy olcsóbb városban. Ezt a lakást kiadnám (albérletkezelő által) és a beszedett bérleti díj fedezné a havi törlesztőrészletemet, plusz még maradna is 20-30-40 ezer ezen felül.

Én pedig egy nagyobb méretű (kb. 50 nm) lakásban laknék (mint bérlő), abban a városban, ahol dolgozom.


Jelenleg még a szüleimmel lakom. Melyiket opciót választanátok, és miért? Nekem a második szimpatikusabb.



2021. febr. 17. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
ha 26-27 milláért akarnak a mostani helyzetben rád sózni egy használt 30m2 es garzont akkor valaki nagyon át akar verni.
2021. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Külföldön lakom, itt ennyibe kerülnek az ingatanok. Átszámítva forintban írtam az árakat.
2021. febr. 17. 21:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg Pesten is a pár éve épült, ekkora lakások simán kerülnek ennyibe, még a külsőbb kerületekben sem sokkal olcsóbbak ennél.
2021. febr. 17. 21:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Ébnnis tereztem ilyet, de adozás után nem maradt volna semmi rajta. Igy ugy döntöttem nincs értelme bérlővel kinlodni.
2021. febr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb vegyel egy lakast amit kiadsz, igy tobb a beveteled es mikor kulon akarsz koltozni akkor vagy bekoltozol a lakasodba, vagy veszel fel hitelt masikra lakasra.


Mi azt csinaltuk hogy vettunk egy kis hazat hitelre.

Ha kesobb tobb penzunk lesz akkor veszunk egy nagyobbat hitelre, a mostanit meg kiadjuk alberletbe es igy lesz rajta haszon. Amit te irsz igy 20-40 ezer ft haszon nem sok. Ha en most adnam ki akkor Forintba atszamolva legalabb 100.000 lenne a bevetelem miutan kifizetem a torlesztot.

2021. febr. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Melyik országban élsz?
2021. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem van egy lakásom Kőszegen, amit a nagyszülőktől örököltem, de Budapesten élek. Ki van adva, de bármi van, ha a szomszéd bácsi nem tud segíteni, akkor oda kell mennem. Ha nem azon a településen akarsz ingatlant venni, ahol élsz, akkor sok szaladgálással is járhat a dolog, hacsak nincs ott a közelben barát, rokon vagy ingatlankiadással foglalkozó cég, aki ezt megcsinálja helyetted. Önjáró bérlővel, aki rendben tartja a lakást, nincs gond, de ha nem ilyet fogsz ki, lehet belőle anyázás.

Sajnos saját tapasztalat....

Én inkább ott vennék olcsóbb ingatlant, ahol élek, azt is kifizeti a bérlő, eközben gyűjtögetsz, majd eladhatod a bérbe adottat és vehetsz egy nagyobbat.

Én biztosan így csinálnám.

2021. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én most nyáron fogok itthonról elköltözni, úgy tervezem. Albérletkezelőt bíznék meg, és akkor nem nekem kell szaladgálni, ha valami van.
2021. febr. 18. 17:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy dolgot fontolj meg nagyon: ha esetleg olyan időszak lenne, amikor nem sikerül kiadnod a lakást, akkor tudnád-e fizetni egyszerre a hitelt, és a bérleti díjat is? Ha pár hónap nem okozna nehézséget, akkor szerintem érdemes lehet ebbe belevágni.

(Nyilván azt is érdemes végiggondolni, hogy a te bérleti szerződésed határozott tartamú-e, és ha bármi miatt a vásárolt ingatlanba kellene költöznöd, az mennyire jelentene nehézséget a bejárás? Ez előbbi azért fontos, mert ha határozott tartamú, de a tiédre nincs vevő, akkor vagy kötbért kell fizetni, ha előbb kiköltözöl, vagy tényleg párhuzamosan kell fizetni a kettőt. Illetve azért is, mert érdemes tudni, mi lesz veled pár év múlva, tudod-e majd még bérelni a lakást. Ez utóbbi meg azért, mert ha épp nincs vevő/lejár a szerződésed, be "kell"/"szeretnél" költözni, akkor érdemes ezzel is számolni. Illetve érdemes még azt megfontolni, mennyire erős a szülői háttér, tudnának-e segíteni - akár csak azzal, hogy odaköltözöl egy rövid időre -, ha erre szükség lenne.)


Ha ezeket a kockázatokat tudod vállalni, megbízható fizetésed van, számíthatsz bérlőkre és a főbérlődre is (de nem lenne baj, ha lenne olyan átmeneti időszak, amikor mondjuk beütne a "krach"), akkor szerintem belevághatsz bátran. Csak érdemes mindig leforgatni egy "legrosszabb helyzet" forgatókönyvet, mert sosem lehet tudni, milyen fordulatok várnak még ránk.


(Nyilván a drágább ingatlannak és a magasabb hitelnek is megvannak a veszélyei, csak azért ezt fejtettem most ki, mert írtad, hogy ez az, ami szimpatikusabb neked.)

2021. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szerintem amit kigondoltál, az nettó ráfizetés. miért van szükséged a másik városban ingatlanra? csak kiadni, vagy később odaköltöznél? Nem tudod milyen tortúrával jár egy ingatlan adásvétel. Ügyvédi költség, a bankkal amit meg kell szenvedni, stb. Ezt egy olyan ingatlanért, amire tul.képpen szükséged sincs? Amit albiból beszedsz, annak egy része adóra megy (?) nem tudom melyik országban vagy és mik a szabályok, de ha nem feketén adod ki, akkor jó eséllyel adózol utána. Egy más része az albérletkezelőhöz, harmadrésze a törlesztőbe, a lakásban ha valami elromlik, felújításra szorul, azt nagy eséllyel te fizeted. Biztos marad valami?

Plusz fizeted a saját, nagyobb albérletedet a drágább városban.

Én nem látom ebben a hú de jó üzleti lehetőséget, inkább a rengeteg vesződséget, bonyodalmat azért hogy a végén anyagilag rosszabbul járj.

2021. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!