Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket választanátok? Saját...

Melyiket választanátok? Saját lakás, vagy albérlet+saját lakás

Figyelt kérdés

Szóval ez a két opció lenne: 1. Vennék egy kb. 30 nm-es garzonlakást, 15 millió ft hitelből és 11-12 millió ft önerőből, abban a városban, ahol dolgozom, és benne is laknék.

2. Vennék egy ugyanilyen méretű és állapotú lakást, de csak kb 7 millió ft hitelből (és az önerőből) egy olcsóbb városban. Ezt a lakást kiadnám (albérletkezelő által) és a beszedett bérleti díj fedezné a havi törlesztőrészletemet, plusz még maradna is 20-30-40 ezer ezen felül.

Én pedig egy nagyobb méretű (kb. 50 nm) lakásban laknék (mint bérlő), abban a városban, ahol dolgozom.


Jelenleg még a szüleimmel lakom. Melyiket opciót választanátok, és miért? Nekem a második szimpatikusabb.



2021. febr. 17. 21:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10 párszázalék hozam lesz a befektetésen, ha nincs hatalmas pechje, de nem ebből fog meggazdagodni.
2021. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Csak 8 év lenne a hitel futamideje.
2021. febr. 19. 15:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Az egy dolog h mekkora hozama lesz de mivel közben fizeti az albit magának a drágább városban, azt sajnos ki kell vonni. Csak a pénzt nézve is ráfizetés lesz ez. Azt még vegyük hozzá h mennyi idő és energiaveszteség a sok intézkedés. A helyedben kérdező elővenném a kockas papírt és konkrét összegekkel kiszámolnám mi a helyzet. FYI Eleve évi 11 hónappal számol aki albérletet ad ki.
2021. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem ez a leggazdaságosabb megoldás, de nekem így a legkényelmesebb. Nem szeretnék egy 25-30 négyzetméteres lakásban szorongani, inkább akkor veszek egy ekkora lakást vidéken hitelre, a bérlő fizeti a törlesztést, én pedig albérletbe megyek.
2021. febr. 19. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!