Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehetne ezt megoldani?

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

A párom, akivel lassan 3 éve együtt vagyunk (együtt is élünk albérletben) mostanában szeretne lakást venni. Félig örökségből, félig hitelből. A hét elején találtam egy belvárosi polgári lakást, el is mentünk megnéztük (sötétben). Mivel mindketten otthonról dolgozunk (nem a karantén miatt, így ez nem átmeneti) ezért számomra fontos a természetes fény is..

Először amikor néztük, már sötét volt kint (sajnos csak így lehetett megoldani a megtkintést). Tetszett a lakás. Azonban én mindenképp szerettem volna látni fényben is, így tegnap ebéd után nem sokkal megnéztük, beléptünk a konyhába, oda szépen besüt a nap. Azonban ezután jött (számomra) a sokk..a két (egymásból nyíló) szobát takarja egy másik társasház, így oda nem jut természetes fény. Kifejezetten sötétek sajnos.

Engem ez megijesztett..persze biztosan vannak megoldások, ilyen lámpa, olyan lámpa, tükör stb. De azt sem lehet, hogy egész nap égjen a villany :( DE sajnos hónapok óta nem találtunk olyan lakást, ami tetszene..Párom ingatlanértékesítő, és így, hogy napi x ingatlannal foglalkozik sem talált még olyan lakást, ami szóba jöhetne...és ez befektetésnek is jó lenne, emellett ilyen áron sem lehet nagyon ebben a drága városban találni olyat, ami megfelelne..Így viszont most nagyon patt helyzetben vagyok, mert nem akarom, hogy miattam ne vegye meg, mert lehet nem találna még egy ilyet, viszont én nem tudom hogyan fogok tudni így dolgozni.


Mit lehetne tenni?

Köszönöm, ha végig olvastátok! :)



2021. febr. 26. 14:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9: De hát 120 éve már feltalálták a liftet..:))
2021. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

10-es, köszönjük szépen! :)

Igen, ezért is lenne jó picit várni vele :)

Párom is eléggé gondolkozóba esett mostmár, nem akarja elsietni azt mondja.

2021. febr. 27. 11:28
 13/21 A kérdező kommentje:

11-es! Sok helyen, főleg négy emeletes régi/polgári társasházakban nincs lift :))


Mi nem panelt akarunk :)

2021. febr. 27. 11:29
 14/21 A kérdező kommentje:
Illetve nem is a nagyon magas sok lakásos tégla társasházat (azok ebben a városban elég rossz környéknek számítanak sajnos) :)
2021. febr. 27. 11:30
 15/21 anonim ***** válasza:
14%

13: Hát feltételül kell választani, hogy legyen!


Nem írtad a várost, de Budapesten jóval több a liftes, mint a lift nélküli, kb. 95%.

Lift csak a nagyon szegény környékeken nincs, pl. Diószegi u., ahol a lakók nem tudták kigazdálkodni utólag.

Azt hiszem, 1930 körül vált kötelezővé az építészeti szabványban, hogy 4 emeletes és annál magasabb házakban kell legyen lift, nem lehetett anélkül építeni házat.

Nekünk 3 emeletesben is van!

5-6-7. emeletet nézzetek régi építésűben!

Azokban már kizárt, hogy ne legyen lift.:)

De van, ahol 2 emeletes és mégis tettek bele utólag liftet.

Egyszerűen beikszeled, hogy lift, és kész.

És a lakás fekvését is be lehet állítani.

Nem ismerem a barátodat, de sajnos gyakran tapasztalom, hogy az ingatlanosok 99%-a kevesebbet ért az ingatlanokhoz, mint bárki, aki lakorr már egy lakásban legalább 5 évet akár gyerekként is, amikor nem is ő volt felelős a hivatali és gépészeti ügyekért...


Azért az elég gáz, ha valaki nem tudja beállítani a keresőben, hogy lift...

2021. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem Budapestről beszélek.

Itt nálunk sok helyen nincs..


Hű akkor neked nagyon rossz tapasztalataid lehetnek az ingatlanosokkal.


Ki mondta hogy nem lehet beírni a keresőbe, hogy liftes legyen? :D

Nem értem ezt a következtetést hogy vontad le..


A látatlanba ítélkezés az megy, gratulálok! ;)

2021. febr. 27. 12:08
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most ellenérzéseid vannak akkor nem kell megvenni. Hidd el vásárlás utan is még lesznek meglepetések.amit lehet, ki kell küszöbölni.
2021. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
38%

16:

Abból, amiket elmondtál.

Egy világos, magasemeleti lakást szeretnétek, de mégis egy félemeletit néztetek, hogy ne kelljen sokat lépcsőzni, erről számoltál be, és arról, hogy az ingatlanos párod ezt tudta megtalálni a teljes kínálatból, mint legjobbat.

2021. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18-as hát behalok rajtad hallod :D nem tudsz szöveget értelmezni?

ÉN találtam ezt a lakást, és a képeken még fényes is volt, képzeld el. És nem mondtam, hogy ilyet szeretnénk, csak kényszerhelyzetben van, lépni kéne, és NINCS jobb.


Remélem fetudtad fogni valamennyire amiket írtam :D


Trollkodj máshol! Szevasz!


Mindenki másnak köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttünk adunk még egy kis időt, és hátha valami jobbat is találunk :)

2021. febr. 27. 16:19
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Találtatok?
2022. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!