Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy lakásból egy fillért sem lehet alkudni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 22:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Az alku nem balkáni szokás, de még csak nem is ázsiai, világszerte elterjedt, így Európában is van múltja (és jelene, jövője is).

Amikor valaki alkut emleget, nem kell összemosni (mint itt egyesek) a tisztességtelen, pofátlan alkudozással. Az alku az alku, KÖLCSÖNÖS egyezkedés, nem egyirányú kommunikáció. Az a baj, hogy nincs kultúrája nálunk, de ettől még nem ördögtől való. Üdv: egy NEM balkáni. Persze attól kevésbé lesz valaki "európai", mert Ő nem alkuszik (még ha ettől különbnek is érzi magát, hogy ő nem balkáni).

2021. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

#11

Vannak rasszok és azok rokonnépei, akiknek a vérében az alkudozás, korra, nemre, rangra való tekintet nélkül.

És mivel ezek az egész világban fellelhetőek, az arra fogékony rétegnél meghonosították az alkudozást.

Egy biztos, én még úriembert nem hallottam alkudozni.


De ez csak egy kitérő volt, ha valahova oda van írva, hogy az ár fix, azt illik bármilyen egyszerűbb figurának tiszteletben tartania, ... már amennyiben tud olvasni és értelmezni!

Ha valakinek ez meg nem tetszik, akkor keressen olyat, ahol az ár irányár és ne rabolja senki idejét!

2021. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

"Egy biztos, én még úriembert nem hallottam alkudozni."

Nagyon rossz ez a megközelítés! Az üzleti világban is vannak nagyon tisztességes úriemberek, akik akár privát, akár céges ügyekben használják az alkut. Igen, tisztességesen. De ha valaki ebből személyes ügyet csinál, sértésnek veszi, azzal nehéz mit kezdeni. Szerintem attól még valaki nem lesz tisztességtelen, mert alkuszik. És nagyon finoman írtad le egy "lókupec" személyét, de ettől ez még nem tisztességtelen, és nem cigánykodás (és ezt nem pejoratív értelemben írom).

2021. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

#13

Akkor ismét és utoljára leírom, illetve megkérdezem, hogy ilyen esetben mi a nem érthető?


"...ha valahova oda van írva, hogy az ár fix, azt illik bármilyen egyszerűbb figurának tiszteletben tartania..."

2021. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

#14-es, nem erre reagáltam, hanem az egyéb általad leírtakra, amit idéztem is tőled, macskaköröm között található, de ez így már elég szájbarágós. Jöttél itt a rasszokkal (burkolt cigányozás, ne tagadd), a balkáni népekkel, a fogékony rétegekkel, stb. Na, direktben leírom, erre reagáltam.

Ilyen esetben mi nem érthető? :-)

2021. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

#15

A balkáni népeket nem én írtam.


"Jöttél itt a rasszokkal (burkolt cigányozás, ne tagadd)"


Eszemben sincs tagadni, miért is tenném?

Csak untam felsorolni, az összeset, akiknek lételeme az alkudozás, de most megteszem a kedvedért, a teljesség igénye nélkül:

Vannak ugye az említett cigányok, a zsidók (ők kicsiben-nagyban űzik), indiaiak, törökök, görögök, mexikóiak,...hadd ne soroljam!


És még mindig:

Miért akarod erőszakosan olyanra ráerőltetni az alkudozást, (illetve érvényesíteni az akaratodat), aki előre jelzi, hogy ezt nem szeretné? Ráadásul ebből nem is lesz üzlet, mert csak a bicskát nyitogatod a zsebében.

Ez a nem érthető!

Ne haragudj, de te valami perverz örömöt érzel, hogy hülyének tetteted magad?... legalábbis remélem, hogy csak tetteted!

Sajnos nekem ebben a kérdésben ennyi volt, további jó szórakozást!

2021. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

"Ne haragudj, de te valami perverz örömöt érzel, hogy hülyének tetteted magad?... legalábbis remélem, hogy csak tetteted!"

Kár, hogy ilyen hamar elment személyeskedésbe ez a történet, de sebaj.

Egy dolgot nem értek: honnan veszed, hogy bárkire is rá akarom erőltetni az alkudozást? Sehol nem írtam, hogy akár csak érdemes is lenne belekalkulálni az alkudozást az árba.

Én annyit írtam, hogy se nem balkáni, se nem cigánykodás, se nem alpári az alku, a normális alku. Ennyi, leírtam a véleményem, csak sajnos ezt te is úgy kezelted, mint az itt kommentelők többsége: ha nem egyezik valakinek a véleménye, akkor az már kötözködés, "ráerőltetés". Hidd el, magasról teszek rá, hogy egy itt jelenlévő ismeretlen alkuval vagy alku nélkül hirdeti a lakását, nem akarom én őt meggyőzni semmiről. Leírtam az ellenvéleményem, ennyi, se több, se kevesebb, semmi személyes. Kár ezt ennyire mellreszívni. :-) És nem, mert a te véleményed eltér az enyémtől, ettől én még téged nem tekintelek hülyének.

Kiegészítésképp, akiket nem említettél, és nagyban űzik az alkut: németek, britek, franciák, osztrákok, spanyolok, olaszok stb.

2021. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
Létezik. Nekünk egy több, mint 30 milliós lakásból 300 ezret engedett a tulaj. Mérgesek vagyunk, de ez van, el kell fogadni. De azért illik engedni és nem annyiért eladni, amennyiért meg van hirdetve.
2021. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a lakás és autópiacon (még az új autó piacon is!) alapvetés alkudozni. Hogy miért?

Azért, mert az eladók elég nagy része alapból magasabb áron hirdeti a portékát, mert hogy "úgyis alkudozni fogunk". Tehát ha el akar adni egy lakást 20 millióért, akkor kirakja 22-ért. És ez mihez fog vezetni? Látja a Józsi, hogy "némá, ennek ugyan olyan lakása van mint nekem, aztán ő 22-ért adja, hát akkor én nem kótyavetyélem el, kirakom 23-ért".

No aztán ez mihez vezet? Ahhoz, hogy a 22-ért hirdetett lakást majd valaki elviszi alkuval pár hét alatt 20-ért, Józsi meg hónapok múltán se érti, hogy miért nem viszik el fixen 23-ért a lakását, miközben az 3 millióval van a piaci ár fölött.


Továbbá még egy dolog miatt van helye az alkunak: ha az eladni kívánt lakásnak/autónak/bárminek van olyan tulajdonsága, ami számodra hátrányos, de nem derült ki a hirdetésből, viszont nem kizáró ok. Be lehet próbálkozni, aztán ha nem enged az eladó, akkor lehet tovább lépni.


"Egy biztos, én még úriembert nem hallottam alkudozni."


Hajaj :D Akkor te még nem találkoztál semmilyen döntési pozícióban lévő emberrel.

2021. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, akkor ha reális áron van és/vagy a vevőnek nagyon kell.


Vásárló szemszögből úgy néz ki a dolog, hogy látok egy hirdetést, ha tetszik elmegyek megnézem. Teszek egy ajánlatot hogy nekem mennyit érne az adott ingatlan. Az eladó vagy elfogadja, és akkor szuper vagy nem, akkor megyek és keresek tovább egy olyat ami nekem megéri. Ez nem "cigánykodás", ez üzlet.


Ha reális áron van és hiper-szuper nekem ez kell, akkor annyit fogok ajánlani, amennyiért meg van hirdetve.

2021. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!