Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásomat árulom. Volt már...

Lakásomat árulom. Volt már néhány érdeklődő. Ha egy vevőjelöltnek tetszik (úgy tűnik) a lakásom és aztán 1 hétig sem hív vissza, akkor valószínű nem fog áraajánlatot tenni? Van úgy hogy valaki 2-3 hét után jelez vissza? Mennyit szoktak alkudni?

Figyelt kérdés

#eladás #alku #lakásvásárló
2021. márc. 29. 15:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
76%

Én már idős vagyok, ezért elég sok lakást vettem már. Azt látom, ha egy lakás, ház, jól be van árazva, az hamar gazdára talál. Személy szerint én mindig kp-val veszek ingatlant. Épp most is vettem eggyet, három komoly érdeklődő volt. Sajnos, még kicsit feljebb is "licitálták " az árát, de még így is korrekt áron volt. Végül pont azért tudtam megvenni, mert az egyik vevő hitelre várt, a másik még ezután adja el a lakását. Mondtam, most lefoglalom, két napon belül kifizetem. Az eladónak sem érdeke hónapokig bizonytalanságban várni. Ha megnézek egy házat, vagy lakást, és belépéskor nem fog el az az érzés, hogy ez "álmaim háza", megköszönöm, és eljövök. Ha tetszik, azonnal ajánlatot teszek, s attól kezdve az eladónál a labda. Hozzáteszem, sokszor nem azt kell nézni, milyen most, hanem azt, mit lehet kihozni belőle.

De mondom, az nagyon fontos, hogy jól árazd be. Múltkor egy teljesen lerobbant lakást adtam el, nem újíttattam fel. Természetesen ár alatt hirdettem, belekalkulálva, kb.mennyi lesz a felújítás. 2 hét múlva megvolt a szerződés, pedig akkor a pandémia miatt eléggé stagnált a lakáspiac. Mondjuk, rengeteg kitétel van még, nagyon fontos a hely, társasháznál az emelet, a lakás beosztása, a rezsi, de sokat nyom a latba, ha szépen van felújítva, stb. Ja, és mégegy. Mindig visszajelzek, akkor is, ha nem kérem. Vagy rögtön, vagy, ha esetleg szóba jöhet, maximum 2-3 napon belül. Ennyivel illik megtisztelni az eladót.

2021. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!