Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most úgy lakást venni,...

Megéri most úgy lakást venni, hogy a hitel törlesztője egy kicsivel kevesebb mintha albérletben lennék?

Figyelt kérdés
Nekem van erre a kérdésre egy válaszom, inkább arra vagyok kíváncsi mi a véleménye másoknak, mit gondolnak az emberek.

2021. ápr. 5. 20:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%
Én hitelt csak úgy vennék fel ha van annyi tartalékom, hogy fél-egy évig el tudnám magam tartani munka nélkül is akár, úgy, hogy a hitelt is tudom fizetni mellette. Ha most nem lett volna a monatorium nagyon sokaknak elég problémás lett volna a helyzete. De nem lehet arra alapozni, hogy ez örökké így lesz mert a bankrendszer működése szempontjából viszont nem szerencsés ez. Nincs ingyen pénz a bank sem jóléti intézmény. Szóval én csak így vágnék bele.
2021. ápr. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

#11: ez alap kéne, hogy legyen.

Nem csak hitel esetén. Az embernek legyen legalább 1 év anyagi tartalék

2021. ápr. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
#12: És mégis miből? Tudod nagyon sok embernek nem azért nincs tartaléka, mert elkaszinózza a pénzt meg fizetéskor rohan kaviárt venni, hanem mert épphogy kijön hó végére a kis pénzéből minden flancolás nélkül is. Most aki nettó 150-et keres az miből tegyen félre 1 évi tartalékot?
2021. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
65%

#13: nem kaszinózza el, csak eldohányozza, elissza, sorsjegy, lottó... tudod ezek mennyi pénzt vesznek ki a zsebedből? Pont annyit amennyivel pár év alatt összehoznád az 1 év tartalékot.

Azok sírnak a leghangosabban akiknek amúgy lenne pénzük de mindig találnak valamit amire "költeni kell", de amúgy teljesen felesleges kiadás.

Mindenki azonnal rá tudna mutatni pár ilyen emberre maga körül.

2021. ápr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

"Mert az albérletet nem fizeted 20 évnél is tovább, ha nem veszel sajátot? Az sem lesz olcsóbb, sőt... A fő különbség, hogy abból 20 év múlva sem lesz semmid, míg a hiteles verzióban lesz 20 év múlva egy tehermentes lakásod."


Azért rohadtul máshogy fekszik le az ember aludni, ha:

- Annyi tartaléka van, hogy munkanélküliként is évekig fizeti az albérletet.

- Nincs tartaléka, mert belement mind önerőbe, és 1-2 hónap fizetéskiesés veszélybe sodorja a lakáshitel törlesztését.


Albérletnél lakást bérelsz, hitelnél meg pénzt, és ott a "bérleti díj" a kamat.


Egyébként fogós kérdés, mert a piac eléggé azt várja, hogy a közeljövőben esni fognak az árak (ha nem is radikálisan), másrészről viszont most baromi olcsók a hitelek, tehát ha sokáig fixálva veszed fel, akkor elvileg gond nem lehet, ha hagysz magadnak tartalékot is.

2021. ápr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
21%

És mi zárja ki, hogy úgy vegyél lakást, hogy közben nem csutkára vagy eladósodva?


Egyébként én nem vennék pesti lakást, hanem inkább az agglomerációban sokkal olcsóbban.

[link]

tessék egy tipikus 20-22 milliós pesti kezdő lakás 15 millióért

39 perc a közvágóhíd, de dél pesten is van meló


én tuti ilyet néznék

2021. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
70%

"És mi zárja ki, hogy úgy vegyél lakást, hogy közben nem csutkára vagy eladósodva?"


A mediánbér és az ingatlanárak :) No meg a piacra öntött "ingyen" hitel ha bevállalsz a semmire 3 gyereket.

2021. ápr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ja, mert az egekben lévő lakbér mellett sokkal könnyebb többhavi tartalékot képezni.
2021. ápr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Ja, mert az egekben lévő lakbér mellett sokkal könnyebb többhavi tartalékot képezni."


Ez totál lényegtelen a téma szempontjából, mert sok millió nélkül szóba sem jöhet az ingatlanvásárlás.

2021. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ok, ez igaz. De lehet úgy is vásárolni, hogy hagy magának az ember 2-3 milla tartalékot.
2021. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!