Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tartottatok tőle mikor törzsgy...

Tartottatok tőle mikor törzsgyökeres budapestiként kiköltöztetek Pest megyébe?

Figyelt kérdés
Nekem baromi nagy félelmeim vannak. Vacillálok, hogy inkább költözzek egy budapesti kertvárosi kerületbe erkélyes lakásba vagy menjek ki kertes házba Pest megyébe? Ott is a budai oldal. Vélemények? Köszönöm

2021. ápr. 17. 16:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#7 Mondjuk én Szentendrén laktam, most a 22. kerületben lakok, de most nézünk lakást Szentendrén.


Azért azt nem szeretném elvitatni, hogy egy budapestinek a 15 perc, az nem igazán sêtatávolság, míg Szentendrén - az óránként járó busz miatt - gyorsabban felértem gyalog, mint busszal a 26 percre lévő lakàshoz. De ehhez hozzátartozik, hogy pesten nem ugyanolyan sétálni, mint Szentendrén (ott szerintem jobb, kisebb a zaj, Budapesten mindig van egy minimális folyamatos háttérzaj, még a lakóövezetekben is).


Az agglomerációban amúgy - mivel tényleg nem 10 vagy max 20 percenként (az éjszakai meg óránként) - jár a busz, így mindenkinek van kocsija, és azzal vagy 5 vagy 10 percre valamitől, nem gyalog.


De amúgy szerintem ez a fő különbség... Most anyósomék is kiköltöztek, hát ők is szokják rendesen, főleg, hogy anyósom nem tud vezetni, így nekik az sincs, hogy 20 perc alatt átugranak a megyeri híd túloldalára a JYSK-be (ami amúgy kb. annyi, mint nekünk most kocsival a legközelebbi JYSK).

2021. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

7es. Mig Bpn, peremkeruletben laktunk gyalog 15 perc alatt metromegallonal voltam. 5 perc alatt gyalog a boltban. Yysk, Dm, Spar, Aldi, Pepco.

Agglomeracioban 10 perc alatt gyalog a vonatig ertem ki, amivel 40 perc alatt ertem metromegallohoz. Azert remelem erzed a kulonbseget. Ahol mi eltunk ott 1 db bolt volt setatavolsagra. Minden mashoz autoba kellett ulni, ugy hogy nem ujepitesu reszen laktunk, hanem a telepules kozpontjaban. A bkv es a tavolsagi busz kozott csupan annyi a kulonbseg, hogy az egyik 5 percenkent jar atlagban, a masik fel orankent. Pluszba ha gyereket is terveztek ez mind mind szempont plusz, hogy hova kot a munkahelyed.

2021. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
3mas voltam
2021. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
En elvezem, h visszajottunk. Kozel van minden, nem kellett aggodnunk a gyerekek miatt, h hova jarjon suliba, oviba, sportolni. Van lehetoseg, van valasztas. A munka is Bphez kot.
2021. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

12. szerintem leírta a lényeget. Ha valakinek gyereke van, sokkal könnyebb az életet városban szervezni. Ovik, iskolák, különórák, edzések stb. Ha valakinek nincs gyereke, azoknak is szélesebb körű kikapcsolódást jelent a főváros.

Vidéken ingerszegényebb az élet, de úgy gondolom ez legalább akkora hátrány is, mint előny. Persze-persze, be lehet menni Pestre ha van valami... Amíg 1x egy hónapban kell bemenni valamiért, addig oké. De a magyar ember,a magyar utak, menetrendek, magyar életvitel, magyar munkáltatók egyáltalán nem teszik lehetővé, hogy egészséges legyen Budapestre munkába járni. Minden ellene szól, szerintem.

2021. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#12: Nem a távolsági buszról beszéltem, 10 ezer környéki településeken és attól fölfelé általában szokott lenni helyijárat is.

A Yiskben meg nem tudom tudom gyalog mit lehet kezdeni, hiába van sétatávolságra, a konyhaasztalt vagy az ágymatracot nem hozod el zsebben.

2021. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egy budapestinek sztem a legjobb középutas megoldás agglo városba költözni (pl Érd, Szigetszentmiklós, Gödöllő, Vác, Szentendre, stb), ahol elérhető minden szolgáltatás. Méretben sose lesz olyan, mint a főváros, de ez a nagyobb megyeszekhelyekkel is így van. Egyik nagyvárosnak sincs Budapest érzete a méretekből adódóan.
2021. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A jyskben wckefet, turcsit, pledet, parnat szoktam venni. Nekem kis Ikea.
2021. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18: Ezt is írtam egy korábbi hozzászólásban, hogy ezek nem olyan dolgok, amit "szokott" venni az ember. A "szokott" nálam a rendszeres fogyasztási cikk (élelmiszer, tisztítószer, wc papír és hasonlók), és nem a pléd, wc kefe (amit mondjuk 3 évente egyszer veszek, akkor meg mindegy hogy 20 percel többet kell-e utazni érte). Egyébként ezek kis településeken is kaphatók, csak ott nem multi van (Jysk, Ikea, Kika stb) hanem "maszek" háztartási bolt.

Egyébként a "nagybevásárlás" amőgy sem bonyolítható autó nélkül (heti 5 karton víz kézben erős lenne), szóval legalább 2 hetente úgyis el kell menni autóval valami nagyáruházba (Tesco, Auchan stb) és ott is kaphatók ezek.

2021. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én budapestiként nem nagybevasarolok. Jarvány miatt mondjuk elő-előfordult, hogy rendeltünk ezt-azt, de nekünk sétatávra is elérhető 5! bolt. Az sem mindegy, ha kocsival mész, mennyi idő míg odaérsz, mekkora a tömeg, mert mindenki ugyanakkor intézi... Illetve az agglomeráció egyet jelent a soha meg nem szűnő dugókkal.


Bútoráruháznál sem mindegy, hogy ha mész vmiért mekkora távon hurcolod végig a szekrényt, asztalt, házhozszállítás esetén pedig a díja lényegesen magasabb.

Mi gondolkodtunk agglomeráción, de nagyon boldog vagyok, hogy helyben van minden, nem kell ingáznom és ha elfelejtek valamit az obiból v megkívánok egy gyrost, vagy kínait, akkor elsétálok érte és 20 perc múlva otthon ehetem még melegen.

2021. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!