Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki élt már garzonban, az mit...

Aki élt már garzonban, az mit gondol róla milyen ott lakni? 1 egyedülálló embernek.

Figyelt kérdés

Késő huszonéves vagyok és úgy néz ki néhány hónapon belül lakáshoz tudok jutni. Ami árkategóriában nézelődöm, abból átlagosan jó tégla garzon jönne ki, vagy pedig 2 szobás panel.


Jelenleg 2 szobás panel albérletben lakom lakótárssal. Most épp nincs itt 1 hete és egyedül vagyok és az ő szobájába nem szoktam bemenni, úgy érzem jól megvagyok a lakás azon kb 30-35 négyzetméterén, amit most is használok. (Szobám, konyha, wc, fürdő, előszoba.) Ez alapján úgy érzem jól ellennék egyedül egy garzonban is, de nem vagyok biztos benne. Aki élt már garzon lakásban, annak mi a véleménye róla? Elég sok rosszat lehet róla olvasni a neten, hogy még egy embernek is kicsi, stb. Tudom ott is vannak különböző méretek, pl van 30 négyzetméteres, vagy 40 négyzetméteres is.


2021. ápr. 21. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg csak egyedül vagy ott, akkor szerintem nem rossz. Ha rendszeresen fogadsz vendéget, akkor jobb a két szoba.
2021. ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi ketten laktunk 7 évig a férjemmel 27 m2 - en. Kettőnknek kényelmes volt.
2021. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szándékodban párt találni és vele élni, akkor elég. Jó dolog a szomszédokkal jóban lenni. Mi 3 család lakunk egy emeleten, de mindenkinek van kulcsa a másik két lakáshoz (virágöntözés, ha nyaralunk és egyéb okok miatt, amik előfordulhatnak). Évek óta nincs probléma.
2021. ápr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállóként is 1,5 szobás lakást keresnék, ami nem panel.

Nem is annyira a m2 számít hanem a funkcionális szeparáltság.

Ha egyedül élsz, akkor is lesznek vendégeid, esetleg tartasz bulit, nagyon fontos egy nappali.

Háló meg azért kell, hogy ne egy kinyitogatós kényelmetlen cuccon pihenj, hanem legyen egy franciaágyad, amiről nem kell naponta eltüntetned az ágyneműt, elég csak beágyaznod.

A nappalidban az ülőgarnitúra lehet kinyitós, vendégágynak.

Ha a nappalid 16 m2,(4x4) a hálód 9 m2(3x3) marad, egy pici konyhára és fürdőre 10 m2-ed. Nekem a konyha 2x2-es, és a fürdő is. Mindkettőben minden elfér és még előszobám is van.

Mindez 35 m2-en és tökéletes.

2021. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Garzonban élni nem lehet, csak lakni. Hárman nyomorgunk 27 négyzetméteren évtizedek óta, gyűlölöm. Egy embernek még csak-csak elmegy ennyi, főleg akkor, ha többnyire csak aludni és hébe-hóba főzni jársz haza, de tartsd észben, hogy az ilyesféle patkánylyukat nem lehet lakásnak nevezni, elvégre a magyar szabványok szerint egy négyszemélyes börtöncella(!) 25 négyzetméter (és abban nincs benne a fürdő, konyha, előszoba, szekrények, satöbbi...). Tárolóhely nincs, vendégeket fogadni nem lehet, festéskor ki kell pakolni a nagyobb bútorokat a folyosóra, mert annyi hely sincs, hogy összetold őket a szoba közepére és körbe tudd járni a kupacot. Az is rendkívül kellemetlen, ha valamilyen szerelőt kell hívni, ilyenkor mindent át kell rendezni ahhoz, hogy egyáltalán körbe tudjon fordulni és elférjen a szerszámokkal.
2021. ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy idő után kényelmetlen.
2021. máj. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!