Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gázkonvektoros ház hátrányai?

Gázkonvektoros ház hátrányai?

Figyelt kérdés
Vidéken (Kelet-Magyarországon) nézünk házakat, és szinte csak konvektoros fűtésűek vannak arrafelé, központi kazános alig-alig (úgy látszik, ott az volt a "divat"). Nem mondom, hogy nem lehet rajta változtatni, de erre a vásárlás után egy jó darabig nem lennénk képesek anyagilag. Vennétek családi házat ilyen fűtéssel? Mik a hátrányai, esetleg előnyei? Nyilván attól is függ, milyen maga a konvektor: régi elavult vagy modernebb... Köszönöm előre a segítséget.

2021. máj. 20. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Előnye, hogy különösebb "előtervezés" nélkül, szezonon kívül is bármikor bekapcsolhatod.

Hátránya, hogy többet fogyaszt valamivel a cirkónál és bár nem hátrány, de legyen szénmonoxid mérő a helységekben mindenképpen.


Én vennék ilyen lakást, nem döntő szamomra a fűtés, illetve gázfűtés esetén nem döntő szempont nálam.

2021. máj. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Szinte mindegy mert legtöbb helyen régebbi házaknál a központit is cserélni kell idővel ha olcsóbban akarsz fűteni. Legalább a kazánt és a radiátorokat. Az is horibilis összeg. De ha úgy se futná rá.akkor mindegy. Elég gazdaságtalan a konvektor. De mivel.teljesen zárt nem kell co riasztó .
2021. máj. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Előnye, hogy olcsóbban karbantartható, hátránya, hogy rosszabb az energiahatékonysága, az utcát is fűtöd vele, valamint soha nem fogja olyna egyeneltesen átfűteni a házat, mint egy kazános-cirkós rendszer. Szerintem amúgy egy régi kazánnál jobb, mert ott egyre kevésbé lesznek alkatrészek, a kondenzációs kazánra áttérés meg nem egyszerű, nem olcsó mutatvány, bár háznál kevésbé necces, mint lakásnál.


1:

Ha parapetes a konvektor, akkor pont hogy a kazános rendszereknél is jóval kisebb az esélye a szénmonoxid mérgezésnek, mert ezek külső égésterűek. Ha kéményes, akkor persze jelenthet veszélyt.

2021. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. máj. 21. 21:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha parapetes a konvektor, akkor kb a létező legbiztonságosabb módja a gázfűtésnek. Ha nem, akkor nekem annyira nem szimpi, de szerintem ez a ritkább egy régebbi háznál.

Biztosan gazdaságtalanabb a cirkónál, de cserébe fillérekből karbantartható. Sőt, igazából majdnem semmit sem igényel.

2021. máj. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mindenki azt mondja, hogy ilyen drága konvektorral fűteni, olyan drága, de nálam 70nm-es szigeteletlen kádárkockánál nem több a havi gázköltség 35 ezernél, havi elszámolós, beállítom mindegyiket 21-22 fokra, aztán mennek az év nagy részében, nyarat leszámítva. Pl a szobámban, ahol vagyok, most is meleg.
2021. máj. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6:

Senki nem mondta, hogy olyan nagyon drága, csak azt, hogy drágább, mint a kazán. Mondjuk a havi 35 ezer az nagyon drága, én a helyedben szigeteltetnék...

2021. máj. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Senki nem mondta, hogy olyan nagyon drága, csak azt, hogy drágább, mint a kazán. Mondjuk a havi 35 ezer az nagyon drága, én a helyedben szigeteltetnék..."


Egy Kádár kocka homlokzati hőszigetelése simán van 2 milla. Aztán a 35 ezres fűtésszámla helyett lenne 25 ezer, vagy esetleg 20. Évi 180 ezer spórolás maximum. Több mint 11 év alatt térülne meg. Ha 11 évig a szigetelésre költött 2 milliót lekötné csak egy sima állampapírba, akkor az 11 év múlva (5%-os éves kamattal) 3,4 millióvá hízna. Tehát valójában 11-nél is jóval több év kellene a megtérüléshez.

Az a baj, hogy a szigetelések valódi megtérüléséről alig lehet olvasni, mert az ilyen témájú cikkek 99%-át valamilyen érdekelt írta és minden szentnek maga felé hajlik a keze.

2021. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7. Igen, de vedd hozzá, hogy én nem tekergetem sehova, ha nem vagyok itthon, akkor se. S az 35 ezer inkább zord körülmények között annyi. Szigetelésben én se hiszek annyira, biztos kevesebbet fizetnék, de megtérülni az életben nem fog. Szerkezetileg amúgy rendben van, jól negépítették anno.
2021. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8:

Azt nem veszed figyelembe, hogy egybeköthető homlokzati felújítással, ami időnként amúgy is szükséges, plusz maradványértéke is lesz a felújításnak 11 év alatt. Ha 2 millió a beruházás, és 180-al kevesebb lesz a fűtésszámla, akkor amúgy 9% évente, amit nincs az az állampapír, ami verné

2021. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!