Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tudom ezt elérni?

Hogy tudom ezt elérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy szeretnék a családommal lakást vásárolni, mert már jó ideje albérletben élünk. Sajnos megtakarításunk nincs, mert nem tehettük meg, hogy félreteszünk. Hitelt szeretnék felvenni, de még nem találtam megfelelőt, mert mindenhol magas a törlesztő. 5 év munkaviszonnyal rendelkezem Tudnátok nekem segíteni, hogy melyik bankkal járnék jól vagy milyen lehetőség van, hogy végre saját lakáshoz jussunk? Előre is köszönöm a válaszokat.


32N


2021. máj. 31. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Önrész nélkül nincs lakáshitel.


Amikben gondolkodhatsz:

3-5 millió személyi kölcsön vagy amennyi a fizutokba belefér, (ennek magasabb a kamata, mint a lakáshitelnek) amin veszel egy lakható, téliesíthető nyaralót, vagy valahol egy vályogházat.


A másik lehetőség az állami támogatások (Babaváró, CSOK, stb) de ezeket nem ismerem részleteiben és a ti körülményeiteket sem, a banknál kell érdeklődni.

2021. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően azt mondanám, hogy önerő nélkül sehogy. De amúgy van egy nagyobb hitelügyintézős csapat facebookon, beszélj velük, hátha tudnak javasolni valamit.


Érdemes, mert valamiért ha hitelügyintézőn keresztül mész, nagyobb kedvezményt kapsz (én pl. banki dolgozóként jobban jàrtam, ha a saját bankomba hitelügyintézőn keresztül mentem), amúgy ingyenes a tanácsadás és sok esetet láttak.


Facebookon van egy rakat ilyen csoport pl. csok, hitelek otthonteremtési tippek szakértőktől.

2021. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

#2

A "hitelügyintézős csapat" azok a hitelbrókerek.

A hitelügyintéző az, aki a bankban a pult mögött ül és a kedvező hitelbírálat után az adminisztrációt végzi.

Hitelbróker által kiközvetített ügyfélként legfeljebb olyan kedvezményt kaphat, hogy pl. elengedik az értékbecslői díjat, vagy az első havi befizetést felezik és hasonlók.

Olyan nincs, hogy önrésztől eltekintenek, vagy azt csökkentik.

2021. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

#3 Akkor félreérthetően fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy segítenek neki megoldást találni, mert sok esetet láttak már, ahol nem volt önerő. Nem arra, hogy elengedik az önerőt.


Illetve csak nem akartam, hogy a kérdező azért ne kérjen tanácsot, mert azt hiszi, hogy rosszabbul jár vele.

2021. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

#4

Értlek, de így, ezen a néven soha nem fogja őket megtalálni a Facebookon.

Egyébként a hitelbrókerek valóban ingyen dolgoznak az ügyfélnek, a bankok adnak nekik jutalékot.

Hozzáteszem, hogy valóban a kedvezményekre mennek rá, közben a hitelre rakódó költségek és ezáltal a havi törlesztők nagyságára nem figyelnek, így lehet, hogy drágább lesz a leves, mint a hús.

Itt egy példa:

[link]


Az én személyes tapasztalatom, hogy jobban jár a Kérdező, ha önrész nélküliként a személyi kölcsönökre keres rá a neten fellelhető hitelkalkulátor segítségével, majd a legkedvezőbbre kijövő banknál személyesen megjelenik és átbeszéli.

Tessék:

[link]

2021. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

5-ös vagyok

vagy ez:

[link]

2021. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

#5-6 Nem tudom, hogy ugyanarról beszélünk-e. Nekünk a hitelügyintézőnk tudott olyat (ő hitelügyintézőnek hívta magát, ezért hívom én is így), hogy

1. pl. ha a babaváró hitelkérelmet adjuk be a piaci hitel után, akkor a piaci hitelkérelmet elutasítják

2. mi kamatkedvezményt kaptunk, és mint említettem, munkavállaló vagyok a bankban, tehát alapból jár kedvezmény (nem kell havi x ezer forintot a számlámra utaltatni mert alapból a legkedvezőbb kamatot kapom+x milliót kamat nélküli hitelként kapok), de a piaci hitelre (amire felszâmoltak kamatot) járt további kamatkedvezmény.


Amikor a szüleim vettek fel hitelt, ugyanebbe futottunk bele, hogy tudtak olyat tanâcsolni, hogy vegyen fel több hitelt, majd törlesszen elő, mert összességében jobban jár.


De amúgy nem csak a te rajtad múlik, hogy melyik bankhoz kell menni. Vannak bankok, amik nem hiteleznek bizonyos ingatlanokat. Ezeket ilyen tapasztalati úton meg belsős infók alapján sokszor tudják a hitelügyintézők (brókerek, ahogy te hívod őket).

2021. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, sajnos nem vagy könnyű helyzetben. Amint írták is, lakáshitelt nem fogsz kapni, ahhoz minimum 20% önerő szükséges, de ingatlantól függően lehet az 30 is. Személyi kölcsönből faluhelyen tudsz venni vályogházat, de onnan ingázni kell és komoly össze lesz a havi törlesztő is. Mi a Gödöllői-dombságban téliesített nyaralót adtunk el 15 millióért, ennyit nem hiszem, hogy kaphatnál. Ez ugyanis a fizetésedtől függ.
2021. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7

Jézusom, miket keversz itt össze?


"De amúgy nem csak a te rajtad múlik, hogy melyik bankhoz kell menni. Vannak bankok, amik nem hiteleznek bizonyos ingatlanokat."


Ezen már rég túl vagyunk, mert abban megállapodtunk, hogy önrész nélkül nincs ingatlanvásárlás!


Személyi kölcsönről folyik a szó, az pedig szabadon felhasználható!

2021. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Néha a személyi kölcsön jó önrésznek...
2021. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!