Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Készpénzes vevőnek csak az...

Készpénzes vevőnek csak az számít, aki a teljes vételárat egyből ki tudja fizetni?

Figyelt kérdés
Akinek van 80% önereje, pénze, de szeretne még felvenni néhány millió hitelt, az már nem számít annak?
2021. jún. 8. 16:36
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Én nem értem az eladó szempontjából miért nem mindegy az a pár hónap. Ha a vevő nem kap hitelt lehet nála marad a foglaló ami ingyen pénz, vagy nem?
2021. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Miért nem mindegy?

Nálam hétfőn megnézte a lakást, pénteken már ki is fizette.

Azért nem mindegy, hogy hónapokat vársz a bizonytalanra, várni az értékbecslőre, vagy megadják a hitelt, vagy nem.

Azért nem mindegy..

2021. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

És ha meg nem kap hitelt, a foglaló nem olyan talált pénz.

Sír majd neked a vevő, hogy elveszed a kis pénzét...

2021. júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazságtalan érzés, de sajnos ha aláír egy papírt, és rosszul méri fel a saját anyagi helyzetét az az ő hibája. Mondom ezt leendő első vevőként. Én sem örülnék neki ha elúszna a foglalóm de ezért nyújtózkodok csak addig amíg lehet.
2021. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
31: Általában lakáscseréről van szó és azonnal foglal is tovább, tehát az eladó vevő is egyben. Az az optimális, ha pont akkor át tud költözni, amikor el is adott.
2021. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!