Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire fel ilyen drágák a...

Mire fel ilyen drágák a Balaton parti falvakban lévö nyaralók?

Figyelt kérdés

2016-ban vettem Budapest 2. Kerület legszebb részén 80 m2-es panorámás gyakorlatilag luxus lakást 50 millió forintért. Rendezett kert, terasz, automata redönyök, jó minöségü 3 rétegü nyílászárók, burkolatok, stb mind felsö kategória. Automata öntözörendszer van telepítve a kertbe, automata kertkapu.

Ez 642 ezer forintos m2 árat jelent! Ehhez képest szeretnénk venni egy régi kis nyaralót valamelyik északi parti falucskában, de a szemünk is kiesett az áraktól. Ilyen 2-300 fös falvakban 1980-ban épült felújítatlan, pókhálós szoci 40-50 m2 nyaralókért kérnek 40-50 millió forintot! 1 milliós m2 ár, plusz még újítsd fel! A belsö építészünk szerint nyugodtan számoljak 10 millióval, hogy olyan legyen a ház mint a mostani lakásunk. Felújítva a 40 m2 nyaraló (ami egy kis lyuk kb) 50 millió forintért egy olyan helyen ahol nincs semmi de semmi? Hol élnek ezek? Voltunk ennél a háznál, a tulaj kikérte magának az alkut! Azt állítja, hogy “majd a nagyemberek” úgyis megveszik töle mert nincs itt már telek se eladó és építenek majd egy társasházat a helyére.

Gyakorlatilag sehol nem találtunk olyan házat ami egy ember tulajdona (sok hirdetésröl kiderül, hogy osztatlan közös tulajdon felét árulják) és ép eszü ára van! Egy kis szoci vityillóért nem adnék többet mint 25 millió! Szerintem az a reális ára.


Szerintetek is bolondság van a Balatonon? Vissza fog ez állni valaha? Szomorúan látjuk a rengeteg évek óta elhagyatott nyaralót, de ezek meg nem eladóak, hiába nem használják öket.


2021. jún. 27. 00:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Jó reggelt.
2021. jún. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Csak simán nem tudod használni a keresőt...

[link]

2021. jún. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%

[link]

[link]


Hajrá!

2021. jún. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt. 2016 óta hatalmasat ugrottak az ingatlanárak. A te 80 nmes lakásod sem 50 misi már. Guglizz rá csak kíváncsidágból hasonló paraméterű ingatlanokra.

A Balatonnál tényleg kezdenek elfogyni a szabad telkek, emiatt az önálló ház és telek értéke felértékelődött. Sokan keresnek a Balatonnál nyaralót, nemcsak te. (Nekem egy ismerősöm szomszédja most újította/újítja fel a Balaton parti nyaralóját. Csak a terasz felújítása volt 20 misi, mert olyan igényei voltak. De nem okozott nekik gondot kifizetni. Na, az ilyen vagyonos emberekkel versenyzel te Balatonparti nyaralóért...)

Nagy szerencsével ki lehet fogni olcsóbb vmit. Nézd meg a harmadik linket, amit belinkeltej, az talán megfelel az igényeidnek. Vagy lejjebb adsz az igényeidből és jó lesz olyan is, mint ami az első linkben van (tetőtéri lakás, udvarhasználattal. De ott is belefuthatsz "osztatlan közös"-be)

2021. jún. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs rá pénzed, nem kell venni...
2021. jún. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
2es, 3as: amiket belinkeltél, egyik sem önálló ház telekkel. Ha jól értem a kérdezőt, ő egy kis önálló házat keres telekkel. Na, azok drágák. Vagy megelégszik olyannal, amit te belinkeltél. Mondjuk, nem rosszak azok sem, csak nincs hozzá telek. Talán az egyesnél van udvarhasználat. A többinél az autó is az utcán parkol, mert nincs helye. Nem tipikus nyaralók.
2021. jún. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg hihetetlen. Mi anno 2004-ben vettünk egy kiebb telket, építkeztünk rá, aztán a szomszéd eladta az ő telkét is, így aránylag nagy, 750 nm-es a telek. Komolyan mázlinak érzem. Ma már lehetetlen lenne, a szomszéd a telkét árulja 25 millióért, mellette egy kicsivel nagyobb házat, mint a miénk 85 millióért. Egyik sem ér annyit, de a telket már elvitték volna. Én ledöbbenek az áraktól.
2021. jún. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Önálló házat keresünk saját zárt kerttel! Tudom használni a keresöt, a 2-es válaszban lévö egyik az egy háznak a felsö emelete/szobája, a másik egy társasház osztatlan közös tulajdonokkal, a 3-as válaszban lévö jó is lehetne, de ez sajnos ez utcai üzlet volt, így nincs saját kert és kint áll az utcán gyakorlatilag. Ide kerítést, homokozót a gyereknek, fedett kocsibeállót soha nem teszel.

Tudom hogy a lakásunk többet ér, 1 milliós m2 árat de ez egy luxus lakás! A pókhálós ház ahol össze van törve a csempe és penészes a fal, nem értem miért ér ugyanannyit? Mégha valami normális ház lenne, de az ahogy írjátok, 80 milliónál indul!

2021. jún. 27. 08:56
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azért ér ugyanennyit, mert megveszik így is. Igaza van az eladónak, ma már minden kicsit is gazdagabb ember akar a Balaton mentén egy nyaralót magának, és pontosan úgy, mint te, hogy kerttel a gyereknek meg autóbeállóval meg saját használattal, nem egy osztatlan közös kertes kis kétszobás lakásnak valami ház tetőterében.
2021. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
72%

8. A felújítás ilyen pénzösszegeknél már a vételárnak csak nagyon kicsi százaléka. Ugyanazt a néhány éve 30 milliós nyaralót 10 millióért felújítani az a vételár 1/3-a, de ugyanazt a ma 80 millióba kerülő nyaralót 10 millióért felújítani csak a vételár 1/8-a. Akinek van 80 milliója ilyen nyaralóra, az nem a 10 milliós felújítási költségtől fogja összeszarni magát.


Hidd el a te helyedben is sokan lennének szívesen, hogy te még 2016-ban tudtál ingatlant venni.

2021. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!