Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladom a lakásomat de nem...

Mortdecay kérdése:

Ha eladom a lakásomat de nem vennék másikat és nincs rokonom akinél lakcímet létesíthetnék, hanem csak hostelben/albiban laknék, akkor is köteles vagyok-e új lakcímet létesíteni?

Figyelt kérdés
Vidéken van a ház amit eladnék, Budapesten szeretnék élni és dolgozni egy ideig aztán talán külföld vagy meglátom, de a Kelet Magyarorszagi faluban lévö ház árának rámeső része az egy lakás önerőre sem lesz elég Pesten. Magyarországi munkavállaláshoz, tb ellátashoz, ne büntessen meg a rendőr, stb. köteles vagyok-e új állandó vagy ideiglenes lakcímet biztosítani hivatalosan, lakcimkártyával? Eladás után, amíg el nem döntöm hogyan tovább, hostelben vagy olcsó albérletben ellennék, viszont ezekben nem jellemző hogy bejelentkezhetek állandóra, és állandó lakcím nélkül úgy tudom tartózkodási hely sem jegyezhető be.

2021. júl. 1. 23:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
#albérletbe
2021. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, két tanús bérleti szerződéssel állandóra is be lehet jelentkezni. A lakcímbejelentés menetében nincs különbség, akár állandó, akár ideiglenes.
2021. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A településszintűre bejelentkezést én a helyedben elkerülném, az a hajléktalanok esetét jelenti.


A bérleti szerződéskor meg keress olyat, akit nem zavar az állandó lakcím, ez egy ugyanolyan igény, mint, hogy hanyadikon szeretnél lakni.


Persze a bérleti szerződéssel is besétálhatsz a lakcímbejelentésre, de akkor ugye a hatóságnak tudomására jut, hogy mennyiért bérelsz, és ennek az adóját tuti kérni fogja a nav a tulajtól. Na, ha akkor jön rá, hogy nemcsak bejelentkeztél a lakásba, de gyakorlatilag a fekete bevételét is bejelentetted, akkor ott tuti kivág. Sokkal egyszerűbb eleve úgy keresni, hogy a bejelentett cím neked fontos, csak akkor érdekel az adott lakás, ha ez neki oké. /Ekkor elég, ha aláírja a bejelentkező lapot, nem látja rajtatok kívül senki a szerződést, így az összeg se merül fel automatikusan./

2022. márc. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#13 ez butaság: a lakcímbejelentés törvényes kötelesség; az hogy hányadikon szeretnél lakni, az meg nem.
2022. márc. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Valóban törvényes kötelesség bejelentkezni, de nagyon sok bérbeadó tart attól,hogy a későbbiekben, a bérleti jogviszony megszűnését követően, ez gondot okoz. Főleg annál macerásabb aki rövidebb távra köt bérleti szerződést. Célszerű a tartózkodási hely, ahhoz viszont kell lakóhely /állandó lakcím/.


Ennek az egésznek semmi köze a navhoz, az adózáshoz, azt rendezze a bérbeadó. A bérlőnek legalább a tartózkodási hely létesítéséhez kell ragaszkodnia.

2022. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#15 a bérbeadók ilyetén félelme alaptalan; de ez mindegy is.


A tartózkodási versus lakóhely kérdést pedig nem a "célszerűség" diktálja, mert nem valamilyen célból történik a lakcímbejelentés, hanem mert kötelező. Akinek nincs más lakóhelye, vagy a korábbi lakóhelyére nem kíván visszatérni, annak lakóhelyet (állandó lakcímet) kell bejelentenie, akármilyen jogviszony alapján is használja a lakást.

2022. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Dehogy alaptalan a félelem!Ha a lakásból történő kiköltözést követően nem létesít új lakcímet annak megtörténtéig az utolsó marad meg, még akkor is, h fiktiváltatja a bérbeadó. Minden levelet oda fognak küldeni ha a kiköltöző bérlő nem ad meg egyéb levelezési címet.Ugyan vissza lehet küldeni, 100X, hogy nem tartózkodik ott, de ez már eleve kellemetlenség.
2022. márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17 hogy hova mennek a levelei az előző lakónak, az legyen az ő baja. A postának automatikusan vissza kellene küldenie "címzett elköltözött" jelzéssel, de ez is legyen az ő baja. Egyébként meg: kuka. Ismétlem, ez mindegy, mert a lakcímbejelentés kötelező. Aki nem tudja elviselni, hogy egy előző lakónak esetleg levele érkezik az immár téves címre, az ne foglalkozzon bérbeadással, hanem menjen inkább autófényezőnek.
2022. márc. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18-as, önkormányzatnál dolgoztam, tehát ismétlem: azért olyan ne legyen már hogy kuka...és a posta kikézbesíti ha oda van címezve, csak akkor küldi vissza ha nem tudja kézbesíteni, nem jelentkeznek érte, elhalálozott, elköltözött stb az illető.
2022. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 annál rosszabb, ha még az önkormányzati dolgozók sem ismerik a jogszabályt! Ismétlem: ha én találok egy nem nekem szóló levelet a postaládámban, amit a posta annak ellenére bedobott, hogy nem stimmelt a név, akkor vagy visszaküldetem a postással másnap, vagy kidobom! Miért ne! Ennyi a "kellemetlenség", kábé mint a kéretlen reklámnál. Ismétlem, aki ezt nem tudja elviselni, annak nem való a bérbeadás! Ennyi "kellemetlenség" senkit nem jogosít fel a joggal való visszaélésre, vagyis a lakcímbejelentés ellehetetlenítésére.
2022. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!