Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladom a lakásomat de nem...

Mortdecay kérdése:

Ha eladom a lakásomat de nem vennék másikat és nincs rokonom akinél lakcímet létesíthetnék, hanem csak hostelben/albiban laknék, akkor is köteles vagyok-e új lakcímet létesíteni?

Figyelt kérdés
Vidéken van a ház amit eladnék, Budapesten szeretnék élni és dolgozni egy ideig aztán talán külföld vagy meglátom, de a Kelet Magyarorszagi faluban lévö ház árának rámeső része az egy lakás önerőre sem lesz elég Pesten. Magyarországi munkavállaláshoz, tb ellátashoz, ne büntessen meg a rendőr, stb. köteles vagyok-e új állandó vagy ideiglenes lakcímet biztosítani hivatalosan, lakcimkártyával? Eladás után, amíg el nem döntöm hogyan tovább, hostelben vagy olcsó albérletben ellennék, viszont ezekben nem jellemző hogy bejelentkezhetek állandóra, és állandó lakcím nélkül úgy tudom tartózkodási hely sem jegyezhető be.

2021. júl. 1. 23:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ez nem jogszabályismeret kérdése. Persze, egyértelmű, ahol tartózkodsz oda be kell jelentkezni, vagy lakóhelyre, vagy tartózkodási helyre. Ahhoz bérbeadóként hozzájárulok, hogy tartózkodási helyként jelentkezzen be, hiszen ott tartózkodik.


De leírod..."visszaküldetem a postással másnap, vagy kidobom". Ez nem kellemetlenség ugye? Egy levéllel valóban nem az,de gondolj bele ha számtalan fizetési meghagyás, végrehajtás ügyében érkezik levél.


Nagyon sok kellemetlenséget okozhat egy nem valós lakcím.

Pl. a kollégiumi elhelyezéshez a központi adatnyilvántartás igazolása kell az egy lakcímen lakókról. Beköltözik az albérletbe egy család, kikérik az igazolást. És ott van az előző, előző, előző albérlő bejelentve. Mindent lehet rendezni, szó se róla.De azt nekem ne mondja senki hogy ez nem bosszúság.

2022. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#21 ismétlem, aki egy számára fontos levelet nem kap meg, mert nem jelenti be költözés után az új lakcímét, az legyen az ő baja. Vagyis ez neki kellemetlenség, nem a helyére költöző lakónak, vagy bárki másnak.


És ha az előző tulajdonos "felejt el" kijelentkezni? Nehogy már itt a világvégét vizionáljuk néhány téves lakcím miatt. Aki ennyi "bosszúságot" nem tud elviselni, menjen autófényezőnek. Egy téves lakcím senkit nem jogosít fel a joggal való visszaélésre.

2022. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!