Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Másnak is írtak ilyet az...

Másnak is írtak ilyet az adásvételi szerződésbe?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy ha az adott bank nem ad hitelt, akkor köteles a vevő másik bankkal szerződni vagy önerőből fizetni a vételárat.


Úgy jön ki az egész, hogy ha törik-ha szakad, a vevőknek mindenképpen ki kell fizetni az X milliós vételárat.

De mi van olyankor, ha pl. a vevő meggondolja magát és mégse azt az ingatlant akarja megvenni? Nyilván a milliós foglaló ugrott, de akkor is ki kellene fizetni mindent?


2021. júl. 20. 19:05
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Mem. De nem is írnék ilyet alá. És ha egyik bank se ad pénzt miből vegyem meg ?
2021. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan, ahogy #1 írja. Amíg alá nem írom, bármikor meggondolhatom magam, még akkor is ha már kifizettem a foglalót, max azt nem kapom vissza. Alá sem írnék ilyet. A kérdésre válaszolva nem, nem szerepelt ilyen a szerződésünkben.
2021. júl. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

"akkor is ki kellene fizetni mindent?"


Akármilyen szerződés nem teljesítés hiányában semmis. Ha nem fizetsz, akkor nem kapsz házat, ez gondolom elég logikus, az eredeti jogviszonyok maradnak, elég förtelmes is volna egy olyan világban élni ahol közlöd, hogy "bocsi, nem kaptam kölcsönt", majd az eladó azt mondja, hogy "áh, semmi gond, birtokba veheted anélkül is, hogy ki lenne fizetve". Ez a kitétel gyakorlatilag azt rögzíti kicsit macerásan, hogy pénz -> ház.

Arra nyilván nem kötelezhetnek, hogy szerződj másik bankkal, nem pénzügyi közvetítő az eladó akár ingatlanos akár magánszemély.

2021. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as jól írja, illetve azért is kerül bele ez a passzus, hogy ne lehessen a foglaló elvesztése nélkül kihátrálni azzal az adásvételből, hogy bocsi nem kaptam hitelt... Te meg eladóként elvesztettél 2 hónapot egy fia kompenzáció nélkül

én is beleirattatnám az adásvételibe

2021. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ismét vásárolni akarsz hitelre, akkor érdeklődj több banknál, mennyi hitelt és milyen feltételekkel adnának. Aztán keress megfelelő eladót.
2021. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Én ezt nem írnám alá. Mondjuk feltenném a kérdést az ügyvédnek, hogy ezt hogyan kívánják ellenőrizni/behajtani?

Ha az adás-vétel nem jön létre, elbukom a foglalót és semmis a szerződés. Ez legyen éppen elég. Azt hadd döntsem el én, hogy szeretnék-e más bankokhoz is fordulni. :)

2021. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, mi is erre gondoltunk, hogy az ember a foglalót nyilván elveszíti, ha úgy van, de az, hogy kötelezik rá, hogy bármi van fizetni kötelező.. Furcsa megfogalmazás. 😅

2021. júl. 23. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!