Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Földmérés eredménye mennyire...

Földmérés eredménye mennyire megbízható? Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Megvették a szomszéd telket és elvileg hivatalos földmérő alapján azt állítják hogy a mi házunk fala egy 12m hosszon 3m szélességre az ő telkükön van, erre még rájön a tavasszal felrakott 20cm szigetelés és a tető átlógása. A medence trafója is az ő telkükön van, pedig a kerítés nem ezt mutatja, ami 13 éve ott van. Kinekvan igaza és mi lehet a következmény?

Elvileg így nem lehet építkezni nekik



2021. júl. 23. 07:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%

#9

Kérdező!


Nem vagyok az ellendrukkered, de nem igazán értlek!


"én most el akarnám neki adni azt a telekrészt, amit szerinte eleve jogszerűtlenül használok 13 éve."


Nem szerinte használod jogtalanul, hanem a kimérés szerint.

És hogy akarsz neki eladni valamit, ami eleve az övé?

De játsszunk el a gondolattal!

Te eladod neki, ő megveszi és hogyan tovább?

Te lebontasz a házadból 3 m-t 12 m hosszan, plusz a kerítésedet?

Vagy ő megvette tőled, ami egyébként is az övé, de változatlanul te használod? Ebben neki mi az üzlet?

2021. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván üres telken senkit sem zavar, hogy átlóg a házatok, de most már nem üres telek, ő azért vette meg, hogy építkezzen rá. Amikor személyesen odamegy az ember megtekinteni, akkor nem feltétlenül megy végig rajta centivel, hogy lemérje tényleg ott van-e a szomszéd háza, ahol papíron kéne, van annyi jóhiszeműség benne, hogy feltételezze, senki sem lóg át senki területére.

Elhiszem, hogy ez nektek is önhibátokon kívül történt így, de attól még jelenleg neki van igaza. Ő vett egy, a földhivatalnál is bejegyzett területet, ami mostantól az ő tulajdonát képezi, és ezt szeretné teljes egészében kihasználni. Amit nem tud, mert a te házad/kerítésed/trafód odalóg. Az ő helyében én is le akarnám bontani, ami rajta van.


Szerintem is talán az lehet a megoldás ha megveszed tőle azt a telekrészt. Sok utánajárással, földhivatali hitelesítéssel hozzácsapjátok a te telkedhez és elveszik az övétől, hivatalosan is tartósítva a 13 évvel ezelőtti hibás kerítéskihúzást. Ha ebbe nem megy bele, akkor valóban nem hinném, hogy lenne bíróság, aki neked adna igazat.

2021. júl. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

" én most el akarnám neki adni azt a telekrészt, amit szerinte eleve jogszerűtlenül használok 13 éve"


Na várjál, csak hogy értsem. Te akarod neki eladni a ő tulajdonát, amit ráadásul egyszer már megvett?


Vicces fiú vagy te :D

2021. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Hát mivel nekem ott a házam és neki az a rész is kellene, nem csak a kerítés lebontásával és a trafó arrébbrakásával, kertem szétdúrásával keletkezett káromat is kifizettetném vele. Vagyvan az a lehetősége hogy kisebb házat terveztet, ez nem az én bajom, sőt így is mindenképpen újra kell terveztetnie mert nem lesz meg a 6méter távolság a házam falától, ereszcsatornától, stb
2021. júl. 23. 10:01
 15/28 A kérdező kommentje:
De ha ő ezzel akar kínlódni az se az én bajom, biztis nincs olyan bíróság ami 13 év után visszabontat mindent csak mert kiderül egy ilyen
2021. júl. 23. 10:01
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, óriásim módon "nekemista" vagy. Csak azt látod jónak, amit te njónak látsz.

Van egy utolsó ajánlatom számodra:

Menj be a Földhivatalba, kérjed ki a térképet és hasonlítsd össze az új felméréssel. Ha a házad az ő telkén vn, akkor hallgatás és engedelmeskedés a dolgod. Trafó, kerítés, füves udvar - ide vagy oda.

Rettenetesen elhúzóó perrel, rámegy a fele vagyonotok a bíróságra!!!

2021. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: ha bent leszel a Földhivatalban, akkor (ha magadnak nincs meg), kérj ki egy tulajdoni lapot és kérjed el a telked méreteit is.

Aztán fogj egy mérőszalagot és mérd le a telked széltében-hosszában, de főleg a szélességét. Azonnal kibújik a szeg a zsákból, ki hogyan építkezett, ill. hogyan akar építkezni.

2021. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"Vagyvan az a lehetősége hogy kisebb házat terveztet"


Gondolom ezt úgy képzelted el, hogy a tervezés költségét kifizeted neki azon felül, hogy kifizeted a telekrészt, amire jogtalanul építkeztél? Mert máshogy nagyon balféknek kell lennie hozzá, hogy egyáltalán megfontolja ezt a lehetőséget... Fogadd el, hogy teljesen esélytelen, hogy ezt ingyen meg fogod úszni. Nagyon vacak helyzet, de ez van, te sem mérted le, hogy hol a telek határ mielőtt építkeztél, te sem vagy "ártatlan".

2021. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Hát mivel nekem ott a házam és neki az a rész is kellene, nem csak a kerítés lebontásával és a trafó arrébbrakásával, kertem szétdúrásával keletkezett káromat is kifizettetném vele. Vagyvan az a lehetősége hogy kisebb házat terveztet, ez nem az én bajom"


Ez nagyon nem így megy. Ajánlom lapozgatásra a Ptk-t.

2021. júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

15 év után tudnál elbirtoklásra hivatkozni, de neked 13 éved van, mielőtt ő jelezte, hogy jogosulatlanul használod a telekrészét.


Keress egy ügyvédet, ő megmondja, hogy mi lehet a per kimenetele. Valószínűleg azzal jársz legjobban, ha megveszed tőle a telek azon részét, ha belemegy. Akkor nem kell a házadat visszabontatnod.

2021. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!