Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Földmérés eredménye mennyire...

Földmérés eredménye mennyire megbízható? Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Megvették a szomszéd telket és elvileg hivatalos földmérő alapján azt állítják hogy a mi házunk fala egy 12m hosszon 3m szélességre az ő telkükön van, erre még rájön a tavasszal felrakott 20cm szigetelés és a tető átlógása. A medence trafója is az ő telkükön van, pedig a kerítés nem ezt mutatja, ami 13 éve ott van. Kinekvan igaza és mi lehet a következmény?

Elvileg így nem lehet építkezni nekik



2021. júl. 23. 07:58
1 2 3
 21/28 anonim válasza:

Két dolog lehet a bíróságon. Jóhiszemű túlépítés, vagy rosszhiszemű túlépítés. Majd a bíró eldönti, kb. 3-5 év alatt. kb. Félmilliós földmérési szakértő költség előre letétbe helyezni.

Olcsóbb lenne földmérőt keresni, aki esetleg kideríti, történt-e valamikor térképezési hiba? Térképi határvonal megváltoztatásával senki nem szerezhet tulajdont. Talán a földhivatalban megvannak a régi térképek, a régi telek méretekkel. Lehet, hogy csak vonal összekötési hiba történt. ezt a per előtt a földhivatalban érdemes tisztázni.Levéltárban is találhatók régi térképmásolatok, építési tervek, építési engedélyek, ezeken vannak telekméretek.Ezeket össze lehet hasonlítani az aktuális méretekkel. Van-e eltérés? Mikor változott meg a telekhatár? Van-e erről földhivatali határozat? Tulajdoni lapon nőtt-e, vagy csökkent-e a telek négyzetmétere? Telekalakítást csak hivatalosan lehet lefolytatni.Volt-e esetleg ilyen. ennek mindkét szomszédos ingatlan tulajdoni lapján szerepelni kell. Attól, hogy valaki nem a jogi telekhatárra építette meg a kerítését, a jogi telekhatár és a kerítés közötti rész nem lesz az övé. Dologi jog: ráépítéssel, túlépítéssel senki nem szerezhet ingyenesen tulajdont.Senki nem kerítheti le magának a szomszéd tulajdonát. Azért kell földmérővel kitűzetni a telekhatárt. Olyannal, akinek van ingatlanrendezői jogosultsága. Ha kiderül, hogy csak térképezési hiba van, akkor a földhivatal per nélkül kijavíthatja. De a szomszéd közigazgatási bíróságon fellebbezhet.

2022. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg az érdekelne, ha már ennyit "dolgoztunk" a válaszokon, hogy végül is hogy alakult a helyzet?
2022. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Hát ez perre fog menni mert a szomszéd ragaszkodik a saját földméréséhez én meg nem bontatok. Hogy 13 éve a kivitelezô nem jól húzta ki a zsinórt ami alapján épített,azt ne rajtam verje le meg ne engem károsítson vele. Szerintem egy fair ajánlat hogy fizesse ki nekem a bontádi költséget meg a telek négyzwtméterárát ha építkezni van pénze a jelenlegi árakkal, senki nem kérte rá. Több, mint 10éve így van, szomszédok igazolják, így nem tudom mit pattog, de ha neki ennyi pénze van, csinálja.
2022. máj. 24. 07:55
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon buta vagy kérdező, sajnos ezen nincs mit szépíteni.


Te használod jogtalanul évek óta más telkének egy részét. Ez a túlépítkezés klasszikus esete. Szinte 100, hogy bukod a pert és visszabontásra fognak kötelezni saját költségen.

2022. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, majd azt is írd meg amikor elveszítetted a pert. :)
2022. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem fogom elveszteni a pert, hiszen több, mint 10 éve így van. Az építési engedélyt és a használatbavételi engedélyt is megkaptam rá. Akkor kijöttek szemlézni, mindent rendben találtak. Most hogy a szomszéd akar építkezni és neki kéne az a terület, hirtelen nincs rendben. Nekem ezzel csak az a bajom, hogy most az én káromra akarja tudni hogy ôt átverték. Emiatt én akkor bontsam vissza az egész házam fél oldalát, a szigetelést ami tudjuk milyen árakon van és hol lesz ebbôl nekem bármilyen kártérítés? Hát persze
2022. máj. 25. 07:02
 27/28 anonim ***** válasza:

Vergőhetsz, de ez pontosan úgy lesz, ahogy leírtad. Jogsértést te követtél el, amikor túlépítkeztél.


"Nem fogom elveszteni a pert, hiszen több, mint 10 éve így van. "


Ez semmire sem jogalap.


"kijöttek szemlézni, mindent rendben találtak."


És ha nem találták volna rendben? Akkor meg az eredeti telek tulajdonos mondta volna neked, hogy bontsd vissza, mert nem tudja eladni a telkét, mert így senki sem veszi meg, hogy nem lehet rá így építkezni.

2022. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem képes felfogni, hogy a szomszéd a saját tulajdonában lévő területet szeretné használni... de majd a bíróság elmagyarázza neki, nem a mi dolgunk.
2022. máj. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!