Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az erkély mire való? Miért...

Az erkély mire való? Miért ragaszkodnak hozzá ennyire egyesek?

Figyelt kérdés

2021. aug. 19. 22:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Hogy ki tudsz lépni a szabadba, levegőzni, napozni tudsz, növényeket ültetni tudsz. Dohányozni tudsz.

Vannak nagyobb erkélyek is, 20-250 nm-esek is.

2021. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, laktam erkélyes lakásba, soha nem mentem ki, nem láttam értelmet
2021. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%
Tudsz kint teregetni, ami a ruháknak is jó, mert jobban szellőzik, gyorsabban szárad és nem büdösödik be, na meg a lakásnak is jó, mert nem lesz penészes a falad a benti teregetéstől.
2021. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Ölni tudnék egy erkélyért. Teljesen más, ha be vagy zárva négy fal közé, vagy ha legalább ki tudsz lépni a szabad levegőre.
2021. aug. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

ki tudod teregetni a ruháidat. hamarabb mexárad és nem lesz bent pára.

tudsz kint sörözni, ha nincs fagy vagy épp 50 fok. El tudsz rántani egy spanglit úgy, hogy ne bent legyen büdös.

2021. aug. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Szabadságérzetet ad kilépve az erkélyre mert már nem a négy fal között vagyunk.
2021. aug. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
Ha valahol ennyire gáz bent teregetni akkor érdemes egy szárító gépet beszerezni. Szerintem jobb mint azt figyelni mikor nem esik, mikor nem hamuzik rá a felső szomszéd stb..
2021. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%

Attól függ, hogy lakásban vagy családi házon. Lakásból kifejezetten kerülendő az erkélyes, mert a dohányzók veszik ki és folyamatosan érezni fogod a szagát - érdemes német nyelvterületen körülnézni Ausztriában, Svájcban bagóban úszik az összes erkélyes ház homlokzata.

Családi házakon meg ahányféle ízlés annyiféle erkély létezik - csak azért hogy "legyen" nyilván nincs értelme, de elég sok kreatív megoldást láttam már napozónak kialakítottat, sörözésre kiülőset, van a klasszikus muskátlis-virágos kiskertész erkély, de ha az utca felé néz akkor vendég-fogadónak is kiváló.

De ha már ennyire szkeptikusan tetted fel a kérdést álljon itt pár erkély ellen szóló érv is: a kiálló orom-erkély teherbírása általában korlátozott, 4-500 kilogrammnál többre nem ajánlott terhelni, de ezt az építész tudja meghatározni, nyilván minél inkább a szélénél rakod rá a súlyt annál nagyobb lesz a tartószerkezetben ébredő nyomaték. Ami még rosszabb a mostanában költségtakarékossági okokból terjedő faerkély, az még annyit sem bír a betonacéllal erősített társai, de mindkettő könnyen tönkremegy elégtelen esővíz elvezetés következtében, a látványerkélyeket így nem feltétlen érdemes gondozásmentes konstrukciónak tekinteni. Aztán ott van a biztonság kérdése: a gyermektraumatológiákon minden orvos rendszeresen vendégül lát "erkélyről leeset" gyerekeket, magyarán a szép, ízléses lebegő erkélykorlátok nem nagyon szokták ellátni a funkciójukat, úgy is fogalmazhatnánk, hogy az erkély nem egy családbarát építészeti elem.

2021. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
31%
Vannak akik ott reszelik meg egymást(direkt nem írtam asszonyt, ma már a franc se tudja, van aki kutyát, macskát, másik férfit, beteg világban élünk).
2021. aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%
A kis erkély tényleg nem sokat ér, de a nagyobb 15-20-30 nm-esek sokat érnek. Nagyon menő dolog manapság. Úgy rendezed be ahogy akarod. Növényekkel telirakhatod. Csak kilépsz az erkélyre, és máris a szabad levegőn vagy. Egy ilyen nagy erkély szép panorámával megfizethetetlen. Éjszaka is kiülhetsz nyáron, nézheted a csillagokat. Grillpartit szervezhetsz. Statikai vizsgálat után jacuzzit is rakathatsz oda. Napozóágyakat, kerti hintát. Számtalan előnye van, és a lakást is egy bizonyos értelemben megnagyítja. Kis erkélyre mondjuk a tizedik emeleten, nem vágyom. De egy hatalmas terasz szerű erkélyre mindennél jobban.
2021. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!