Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit lehet alkudni egy...

Mennyit lehet alkudni egy vételárból házvásárláskor? Hány százalék a maximum, ami még nem pofátlanság? Max. 16-18 milliós házakról van szó. Tekintetbe véve, hogy nekünk csak 14 milliónk van.

Figyelt kérdés
2021. aug. 21. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez függ a ház állapotától, attól, hogy mennyi ideje árulják, mennyire sürgős ez eladás.

Egy felújítandó esetén több többet engednek, ahogy akkor is ha sok ideje áll a piacon

2021. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
ha nagyon sürgős, vagy megy a végrehajtó akkor jó eséllyel tudsz nagyot alkudni. mi 22,9-ről 19,5-re alkudtunk le egy lakást, de ott már mindenk kikapcsoltak ami be volt kötve a lakásba, tartoztak fűnek-fának. azóta is érkeznek a régi tulajdonos nevére felszólítások. svájci hitelen csusztak meg anno és végül belebuktak.
2021. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Átlag esetben mondjuk csak pár százezret engednek.

Egy kérdést telefonon azért megér.

2021. aug. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha a hírdetett árra gondolsz, ott többségüknél belekalkulálják azt, hogy alkudni fognak, vagy ha nincs érdeklődő, akkor a hírdetésben lentebb viszik az árat. Ha már ilyen lentebb szállított árú hírdetést találsz, vagy van ahol odaírják, hogy nincs alku, ott nem fognak engedni. Az egyösszegű készpénznek általában örülnek, és hajlandóak is engedni az árból. De ez természetesen ingatlantól, és eladótól is függ, hogy mennyi az annyi. Meg lehet próbálkozni vele. Ekkora összegnél 1-2 millió lehet kb ami még nem sértő az eladónak annyira.
2021. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Ha készpénzes vevő vagy akkor 5-10 %-ot szoktak engedni, ha hiteles akkor 0.
2021. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Apumék árulnak egy házat az unokatestvérével 34 millióért és szívesen engednek hiteles vevőnek is az árból. Nem ez a lényeg nekik, hogy most max 1-1,5 hónappal később kapják meg a pénzt vagy sem.
2021. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
A csok viszont 4 hónap is lehet,foleg a falusi. Arra figyeljetek!
2021. aug. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Mi is most vagyunk benne szóval, ingatlanos 25 M-ért hirdette, majd a tulaj facebookon is meghirdette 22 M-ért. (Itt már látszódott mi volt az eredeti elképzelés). Aztán még ebből is alkudtunk 21,5-re. Jó is lett volna, de még hagyaték alatt van az ingatlan, így várni kell a szerződéssel. Viszont közben valaki bejelentkezett aki a 25-öt majd megadja (hitellel), így most próbálunk kp-val alacsonyabb árat (22-23) ajánlani, hátha az szimpi lesz mert gyorsan szeretnének szabadulni tőle.

Még egy példa, jó pár éve egy üzlethelyiséget akartam eladni 4 millióért hirdettem, egy ingatlanos csajszi jelentkezett be 2 milliót ajánlott érte. Én nem vettem pofátlanságnak, megköszöntem és mondtam hogy ez kevés. Pár hét után végül 3,8-ért vette meg :) Szóval az alkudozás abszolút személyfüggő szerintem, van aki 5 ft-ért vasra húzna, míg mások akár több milliót is engednek.

2021. aug. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Bírom, hogy ez a téma tele ingatlantulajdonosokkal, akik mindent lepontoznak és mellette hangosan kárognak, ha bárki ingatlan adás-vétel során alkuról mer írni, vagy hogy pl a hiteles vevő sem rosszabb semmivel a készpénzesnél, ha az embernek nem szó szerint azonnal kell valamilyen okból a pénz és tud várni 1 hónapot.


Mintha amúgy Magyarországon az első ingatlant vásárlók 80%-a ne vonna be hitelt vásárláskor. De gondolom ők vagy örökölték az ingatlanjaikat, vagy szarták őket.

2021. aug. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gungasam ***** válasza:
Én már eladtam is meg vettem is ingatlant saját részre többször is. Véleményem szerint 10% körüli ami akkor alku tárgya lehet ha nincs kifogás az ingatlanra csak "barátságosabb" árat akar elérni a vevő. Ha az ingatlanra kifogások merülnek fel az anyagiasítható indokolt esetben (pl. ha a az eladási ár nem tükrözi a hátrányt) Az említett 10%-ot az eladó akár bele is tervezhette az árba...
2023. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!