Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem pofátlanság ez?

Nem pofátlanság ez?

Figyelt kérdés
Közös képviselő vagyok. Lakik a házunkban egy albérlő egyedül, még pedig felettem. Néhány hete vettem észre, hogy napi öt-hat alkalommal folyatja a vizet, alkalmanként 20-30 percen keresztül. Nyilván nem lehet megszabni valakinek, hogy mennyit fürödjön, de én ezt akkor is pofátlanságnak érzem, tekintettel rá, hogy nincs vízdíja a lakásoknak, hanem egy elég alacsony (8000Ft/hó) közös költségbe van beépítve. Arról nem is szólva, hogy ez pazarlás egy olyan világban, amikor az ivóvíz egyre nagyobb kincs.
2020. jan. 14. 22:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

"nincs vízdíja a lakásoknak"

XD XD

Te nem vagy közös képviselő.:)

2020. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
És? Nincs megszabva, hogy ki, mennyi vizet használhat. Az a pofátlanság, hogy neked ehhez semmi közöd, mégis pattogsz miatta.
2020. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
3#, aha, és ötször annyit használ, mint mások, de ugyanannyit fizet, és ha szerinted ez rendben van, akkor biztos nem a te értékítéleteddel van baj, ugye?!?
2020. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Ötödik jót ír. Megkell mondani neki, hogy vagy fogja vissza a fogyasztását, vagy szereltessen fel vízórát, és akkor annyit fogyaszt, amennyit csak akar, de ne más fszával verje a csalánt. Vagy megszavazni, hogy emelkedjen a közös költsége. Ha nem tetszik neki, mehet bíróságra.
2020. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy miért folyat ennyi vizet? Én per pill albérlő vagyok, házközponti fűtés van, és olyan lassan jön a meleg víz, hogy egy tányér elmosogatásához elfolyik minimum 10 liter, mire langyos lesz. Szimpla kézmosásról szó sem lehet, csak úgy, ha wc-zés előtt már megnyitom a meleg víz csapot, már ha nem akarok jéghidegben kezet mosni.

A mosogatást most már inkább összegyűjtöm, nem állok neki minden egyes pohár, tányér után, de a kézmosás még így is necces. Akkor most hol a hiba??

2020. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
7-es, ilyenről itt szó sincs. Ez szimpla pazarlás, illetve visszaélés azzal, hogy nincsenek a lakásokban külön vízórák, vagyis a többi lakó fizeti az ő extrém vízfogyasztását.
2020. jan. 14. 22:54
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

4: "ötször annyit használ, mint mások, de ugyanannyit fizet"


Tulajdoni hányad alapján fizetnek.

Nekünk pl. 74 Ft/négyzetméter.

Ez nem igazságos, mert semmi köze a fogyasztáshoz, de így van megállapodva mindenhol. Annak érdemes vízórát felszereltetni, aki úgy érzi, sokkal kevesebb jön ki neki úgy, mint tulajdon mérete alapján.

Jellemzően ahol 1 ember lakik 200 nm-en annak megéri, mert havonta tízezreket spórol vele.

Én is többet fizetek, mint amennyit használok, de nem akarok a vízórával és még egy szolgáltatóval bajlódni, ezért inkább többet fizetek.

Ha volna egy lakó, aki úgy "pazarolja a fizet", mint aki a kérdésben van, akkor talán éves szinten 15 Ft-tal több jutna rám, sag schon. Ha zavarna, felszereltetnék vízórát.

A Kérdezőnek semmi köze nincsen ingatlan üzemeltetéséhez, nemhogy egy társasház működését értené...

2020. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Halkan jegyzem meg, hogy én is laktam olyan társasházban, ahol a vízdíj a közös költségben volt, nem külön. Mondjuk, nem is foglakozott senki azzal, hogy ki mennyi vizet folyat.
2020. jan. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

"nincs vízdíja a lakásoknak"

Tehát a közös mérőn mért vízdíj oszlik el a lakásokra és az a vízdíja a lakásnak.

Nálunk ez 74 Ft/négyzetméter, mert annyit fogyaszt a ház.

De tavaly 72 Ft volt, azelőtt meg 76.

Nem statikus, mennyi vizet fogyaszt 100 család egy évben.

Nincs olyan, hogy nincs vízdíj, hiszen van egy közös mérő, és amit azon mérsz, és amit az alapján a háznak ki kell fizetnie, az a vízdíj.

2020. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

"világosan leírta, hogy ugyanakkorák a lakások"


Az lényegtelen. Akkor ugyanakkora lakásban tud szereltetni a tulaj a saját lakásában mérőt és az alapján fizetni, ezáltal leválva a közös óráról, és máris nem tulajdoni hányad alapján fizet.

Ez mindig is így volt minden társasházban, hogy aki nem válik le, azok között elosztják a közös mérőn mért víz költségét. Tehát nem fogyasztás, hanem tulajdon alapján.

2020. jan. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!