Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem tudják még mindig...

Miért nem tudják még mindig eladni ezt az ingatlant?

Figyelt kérdés

Vásárlás előtt állok.

Már vagy 3 hónapja van kinn, ami tetszik, több ingatlanos is hirdeti. Jó közlekedéssel, rezsivel. Ára kicsit magas, ingatlanos azt sugalmazza, hogy alkudni keveset lehet. Emellett hagyatéki eljárás alatt van. A tulajdonosok azt mondják én attól nyugodtan megvehetem mert max. 1-2 hónap még és lezárul.

Közös képviselővel is beszéltem, aki maga is ott lakik, jó véleménnyel volt a lakásról, lakókörnyezetről.

Mi lehet ilyenkor az oka, hogy még mindig nem adták el?



2021. szept. 28. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Az elhunyt tulaj már nem tulaj, és még nincs új tulajdonosa. Akkor eladható, ha az örökös ingatlannyilvántartásba bejegyzett tulajdonos lesz. Elég érdekes...
2021. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
amig nem kerül az örökös(ök) nevére addig nem tudják eladni. én sem vennék olyan ingatlant aminek a jogi háttere bizonytalan.
2021. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Míg a hagyatéki eljárás le nem zárul,addig a tulajdonjog a levegőben lóg.Ergo nem tudod meg venni(más sem),hiszen jogilag nincs kitől.
2021. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
3 hónap az semmi, van aki 3 éve hirdeti felénk :)
2021. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
A hagyatéki eljárás mostanában akár egy évig is elhúzódhat, még a legegyszerűbb esetekben is. Ehhez jön, hogy a földhivatalnak is van 60 napja, hogy bejegyezze az új tulajdonost.
2021. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Tehát tetszik egy ingatlan, de azt várod, hogy más vegye meg előled, hogy utána tudjál majd szitkozódni, hagy lemaradtál álmaid ingatlanáról??!


????

2021. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Mert még nem tettél rá vételi ajánlatot. Rád vár az a lakás.:)
2021. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mint írtad az ára magas.
2021. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ingatlanos mindig azt mondja, hogy nincs alku, annyit ajánlj érte amit még kifizetnél érte. 3 hónap az nem sok.
2021. okt. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9: ezt megerősítem. 28-ért árulják, nincs alku, van másik vevő, aki már el is vinné ezért az árért. Mondom nekem sajnos 27-nél többet nem ér, akkor viszlát.

Másnap hív, hogy azért jó lenne ha írnánk mégis egy vételi szándéknyilatkozatot, mert akkor be tudnánk előzni a 28-ast, aki szerinte hezitál. :)

Érdekes dolgok ezek.

2021. okt. 15. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!