Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol laknál szívesebben: kis...

Hol laknál szívesebben: kis munkaigényes házban (sorház vagy kert nélkül, társasház, szmogosabb nagyvárosban, közel bevásárlóközponthoz) VAGY jó levegőjű falun, kisvárosban, nagy kerttel, esetleg állatokkal?

Figyelt kérdés

Ha ott laknál ahol szeretnél, mi lenne az a helyszín.

Most ne a munkahelyet nézzük se a tengerparti házat, hanem a fenti két választást.


2021. okt. 23. 13:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
36%

A társashát mitől munkaigényes?

Amúgy egyértelműen falun.

2021. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
*társasház
2021. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! Mutass egy jó levegőjű falut...főleg most a fűtési szezonban...a lószarszag, a disznószag, a csirkék szaga nem tartozik a rossz levegő fogalmába, ez tartozék.
2021. okt. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

" az meg ugye tény hogy rosszabb a levegő minősége egy nagyvárosban."


Ja, főleg mikor mennek ki az EURO0-s Zetor traktorok szántani és viszi a trágyaszagot meg a port a faluszéli házak felé a szél, vagy mikor télen mindenki bedörrent az olcsó szénnel meg hulladékkal.

Mindkettőből lehet megfelelő településrendezéssel jót kihozni, de szerintem a legromantikusabb faluhívő sem kívánkozna vissza Sajószentakarattyára egy modernebb svájci vagy norvég város lakótelepének meglátogatása után. Ez pusztán jólét kérdése - a magyar falvak többségének nincs vasúti kapcsolata, véderdeje, parkja, boltja, postája, az épületállomány 50-100 éves (akárcsak a lakók), munkalehetőségért vagy gyermek oktatásért sokat kell utazni, a fejlesztési finanszírozások pedig véletlenszerű változóktól függnek. Szóval jó levegőn is meg lehet fulladni...

2021. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Mi kisvárosban vettünk társasházat egy "zöld terasz" méretű kerttel. Arra elég, hogy kirakjak 2 magaságyást, hogy a gyerekek tudjanak trambulinozni a kertben, ha nincs kedvem elhajtani őket a játsziig stb. Viszont kb. heti 20-30 perc a kertészkedés, ha meg nagyon elegem van abból is, akkor kidobom a magaságyásokat és veszek egy robotfűnyírót, ezzel ő is elboldogul.
2021. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Nagyvárosban, tégla társasházban.
2021. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Kisvárosban/nagyváros kertvárosi részén. Na most ezt hogy illeszted bele a büdös nagyváros vs. falusi idill világképedbe?
2021. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Én 3 kisgyerekkel élek a belvárosban (Debrecen), pont egy nagy bolt mellett, sajnos forgalom van, de nekem a mindent (meló, ovi, bolt, orvos vagy bármi) gyalogosan elérek többet számított, mint egy kert, az utazás is drága és sok idő, itt a környéken meg van egy csomó játszi is...
2021. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Úgy látom kis felmérésemből hogy egyes emberek, nem mindenki, nagyon eltávolodtak a természetes közegünktől. Pár korrigálás:

1. Kis munkaigényes -ez így tartozik össze. Mivel a társasházban, sorházban túl munka nincs.

2. A kisvárosban, nagy telekkel, esetleg állatokkal - nos ezt lehet úgy is elképzelni, hogy ház előtt cserjék tulipánok, nagy ősfás telek, kerti tó, medence. Ez az én személyes vágyam is. Az állat lehet 2 ló esetleg egy leonbergi.

Én spec menekülök a mindennapos dugók elől, nem vágyom rá hogy egy lidl tesco szomszédságában lakjak. El lehet érni egy héten 1x.

Persze azt is megértem ha vki sorházban szeret lakni, ahol egyedüli móka a számítógép, költségkímélőbb nyilván, de elég sivár lenne az életem.

2021. okt. 24. 06:56
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem csak sugallod a helyes választ, hanem még ki is mondod...

Egyébként még teljesen rosszul kategorizálsz is. A sorháznak pont az a lényege, hogy van saját, privát kerted, igaz kicsi, de dolog van benne. Ha már hetente füvet kell nyírni, majdhogynem mindegy, hogy 100 vagy 400 nm-t kell.

2021. okt. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!