Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol laknál szívesebben: kis...

Hol laknál szívesebben: kis munkaigényes házban (sorház vagy kert nélkül, társasház, szmogosabb nagyvárosban, közel bevásárlóközponthoz) VAGY jó levegőjű falun, kisvárosban, nagy kerttel, esetleg állatokkal?

Figyelt kérdés

Ha ott laknál ahol szeretnél, mi lenne az a helyszín.

Most ne a munkahelyet nézzük se a tengerparti házat, hanem a fenti két választást.


2021. okt. 23. 13:20
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Nem sugallok semmit, tudsz te olvasni? Leírtam az én privát véleményemet. Nem akartam de volt egyeseknek elképzelésük rólam igy hát leirtam. Azt hiszem megtehetem. Ahogy neked is van véleményed. Vagy csak te írhatod le? Megkérdeztem kinek mi a véleménye.

Egy sorháznak mióta van privát kertje ne röhögtess már. Van ismerősöm ilyen lakásban lakik, szépen lesik ki mit csinál a "kertjében".

2021. okt. 24. 08:49
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Láttál 1 sorházat és szerinted az összes olyan? Ne röhögtess már
2021. okt. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Hintalow ***** válasza:

Lakásban szeretek èlni, most is panelban lakom Budapest szèlèn, 50 mèterre az erdőtől.

Nincs kedvem arra, hogy az időm jó rèszèt lefoglalja egy ház ès egy kert karbantartása, van elèg hobbim, amire szeretek időt szánni.

A kerttel meg az a helyzet, hogy van több haverom, ahol időt ès pènzt nem kìmèlve tartják fent a kertesházat, ès folyton hìvnak, hogy kertiparti igy, sütögetès ugy. Èn meg nagy kegyesen elmegyek, szóval megvan a kert fìling egèsz nyáron, ès egy forintomba nem kerül :D

2021. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
11%

Falu, csak azért mert az egy kertes ház.

Társasházban, panelban nem laknék soha. Egyre több olyat olvasni hogy a frissen leellett anyakocák uralják az egész társasházat, elvárják hogy minden lakó hozzájuk, a gyerekükhöz alkalmazkodjon.

#kösznem


Kertes ház

Nem ültetnék semmit, csak a füvet levágnám. Állatot nem tartanék, max bent a házban macskát.

2021. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

"Persze azt is megértem ha vki sorházban szeret lakni, ahol egyedüli móka a számítógép, költségkímélőbb nyilván, de elég sivár lenne az életem."


Kérdező, te nem a saját vágyaidat írtad le, hanem nem is túl burkoltan ítélkeztél!...és hogy ezt állítólag nem is veszed észre, az a nagyon szomorú!


Kérdeztél, válaszoltunk saját élethelyzetünk, habitusunk szerint, így a szó amit keresel a KÖSZÖNÖM!


Én a 16-os válaszoló vagyok, az életem legjavát családi házban éltem. de mára már nem bírom sem anyagilag, sem fizikailag a fenntartását, így megyek vissza a nagyvárosba, társasházba, ahol a hozzátartozóim, barátaim élnek.

Ez az én élethelyzetem, indokaim, miközben nem az udvar örökös túrása jelenti a tartalmat az életemben.

Enélkül is lehet olyan színvonalú tartalmat adni az életnek, amiről te még csak álmodni sem mersz!

2021. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Kérdező, már az adakozós kérdésednél kiderült, hogy az emberek többsége (engem is beleértve) másképpen gondolkodik, mint te. Azt lenne érdekes kideríteni, hogy ez téged miért zavar ennyire. Hisz élhetsz úgy, ahogyan és ahol szeretnél.
2021. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Csak ez a ket veglet letezik?


A sorhaz nem rosz mert van egy kis kerted de nem nagyon tudsz hova parkolni, csak a hazad ele, esetleg ha van garazs akkor oda. Nekem fontos hogy legyen eleg parkolo mert 2 autonk van plusz ceges auto es ha jon hozzank valaki akkor o is letudjon parkolni a hazunknal.


Falun laktam regen. Nem sok ember tart mar allatokat falun, ez csak sztereotipia hogy a falusiak allattenyesztessel es mezogazdasagi munkaval foglalkoznak. Nem kotelezo a kertmuveles sem. Sokan csak odaadjak valakinek hasznalatra vagy pedig rendszeresen nyirjak a gazat. Sokan csak azert koltoznek falura mert olcsobb es a penzukert nagyobb hazat kapnak. Autoja manapsag van az embernek, igy nem gond bejarni a kozeli varosba dolgozni.


A falut valasztanam mert fontos a nagy telek de nem foglalkoznek sem allatokkal, sem foldmuvelessel. Inkabb epitenek muhelyt, garazst mert a jovoben vallalkozast szeretnek es kell valami raktar/muhely es kell a munkasautonak is hely.

Csaladosoknak is jobb ha van egy sajat udvar ahol a gyerek jatszhat.

2021. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
23,az a különbség hogy te ezt az élményt évi 2-3x kapod meg, a látványt meg a kertben való foglalatosságot azt nem. Ez olyan mintha a panelos elmegy évenként 2x külföldre nyaralni, bizonygatván hogy mennyi helyen járt. Ez igaz is. Csak a többi 350 nap négy fal között van, amit azért nem posztol ki annyira a fa.búkon.
2021. okt. 25. 06:31
 29/34 A kérdező kommentje:

Nem ez a két véglet létezik, persze. Írjátok le hogy ki hol szeretNE.

Az én véleményem nem változik, a tiétek sem, miért is kéne mást írnom?

Nekem fontos hogy a gyerekek nagy helyen tudjanak élni, ne csak évente párszor 1 héten. Kifeküdni egy pokrócra egy szál bugyiban. Az hogy bentről nézem a robot fűnyírót aztán meg megyek konditerembe az nem én vagyok.

2021. okt. 25. 06:37
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy biztos függ az anyagi helyzettől meg az érdeklődési körtől, de én is pl. pont azért nem szeretnék kertet, hogy a gyerekek ne legyenek bekorlátozva, amíg én kertészkedem.


A kerttel tapasztalataim szerint elég sokat kell foglalkozni (favágás, bokormetszés, locsolás, a parlagfű kiszedése a fű közül, füvesítés néhány évente, az elromlott kút megszereltetése, mindig van valami, ami csak néhány évente program) amit amúgy mondjuk kirándulással, múzeumlátogatással, utazással lehetne tölteni.


Nekem pl. megvan az az előnyöm, hogy tudok home-office-ban dolgozni és gyakran csináljuk azt, hogy leugrunk Zircre 9 napra vagy a Balatonhoz, kiveszünk egy szállást/szállodai szobát és onnan dolgozunk.


Ezt meg nehezebb megtenni, ha kerted van, amit rendben kell tartani. A gyerekek meg kb. 8-10 évet használják a kertet, és az első három-ötben úgysem mered egyedül hagyni szóval akár a játszira is kiviheted (tudom, most a pandémia miatt ezt senki nem tudja elképzelni sem). A kertet magadnak meg a kutyádnak veszed. Szóval, szerintem egy előkert pont elég egy trambulinnak és egy homokozónak a kövi pandémiára, a többi meg nekem csak hátrány.

2021. okt. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!