Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miert akkora baj ha en nem...

Miert akkora baj ha en nem kertes hazat vasarolok hanem lako parki lakast?

Figyelt kérdés
Kilencven szazaleka az ismerösöknek rokonoknak ebbe köt bele. Ennyiert hazat vehetnek falun. Na de mi van ha en nem szeretem a falusi eletet, mi van ha en szeretem a nyüzsgest a varost. Falun nöttem fel, en tudom mennyi munka van a hazzal, es azt is tudom milyen erzes programokat ki hagyni mert nincs busz es nincs aki be vigyen a varosba. Körülmenyes egy szinhazat, mozit, uszast meg oldani suli utan. Olyan lako parkot valasztottam ahol ez mind adott lesz a gyerekeknek, akar gyalog is el lehet menni a föterre szinhazba, moziba. Lehet, hogy nem haz hanem csak egy lakas(3 szoba) de preferalom inkabb elvezni az eletet mint ülni a hazban egesz nap. Plusz ezt ki tudtuk a parommal fizetni. Jobb helyen hazat csak hitelre tudtunk volna vasarolni

2021. nov. 1. 12:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A te életed, a te döntésed. Én is éltem falun és társasházban is. Megpróbálom pártatlanul pro és kontra leírni.


Ház:

Pro: Kert, udvar, különálló épület.

Kontra: Sokkal több munka és költség van egy házzal, gondozni a portát, javítgatni a házat (most brutális építőanyag árak mellett), magasabb rezsi és ha nincs bekötve a gáz, akkor lehet hordani a fűtőanyagot, hasogatni a fát (ami drága, de a gáz is drágulni fog).

Akinek vágya a saját udvar, kert és van sok pénze, jól keres és nem gond a távolság sem (és a sokszor a rossz, lassú internetszolgáltatás), annak jó.


Társasház:

Pro: Nincs porta, amin dolgozni kell, az épületet felújíttatja a házkezelő, javíttatja az épületgépészetet, ennek a költségei megoszlanak sok lakó között, a rezsi is alacsonyabb, mert sok fogyasztó van, az időszakos felújítás szinte csak újrafestést jelent, közel van minden, bent a városban jó az internetszolgáltatás.

Kontra: Ha van zajos, rendetlen szomszéd, az gondot jelenthet, de például régebbi fajta tégla társasházban semmi hang nem megy át. Nincs saját portád, de nyilván azért költözik valaki társasházba, mert ez neki nem hiányzik.


Újabban érv szokott lenni ház mellett a COVID. De ha házad van, ugyanúgy el kell járnod boltba, munkahelyre, mész mindenfelé és úgy is elkaphatod (agglomerációs házban lakó kollégám például hamarabb kapta el mint mi a városban, elég volt egy rokonával találkoznia aki már elkapta, csak még nem tudta). Ha külön házban laksz, ugyanolyan eséllyel kaphatod el a betegségeket, mint társasházban. Ha bezárkózol és házhoz rendeled az ételt, akkor is mindegy, hogy hol laksz.

2021. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%
Megmondaná valaki mi a f@szért pontozott le...?
2021. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
12: Én felpontoztalak most. Egyébként vannak olyan társasházak is, amelyeknek az alsó szintjéhez kis elkerített kert is tartozik. Budapest szélén láttam ilyeneket.
2021. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Ingatlanra általában felnőtteknek van pénzük, akik a saját igényeik szerint vásárolnak. Te is tegyél így.

Na meg ugye megint kimaradt, hogy a frekventált helyen álló lakópart és a néptelen falusi környezet között van átmenet

2021. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%

En kertes hazban nottem fel de laktam tarsas hazban is.


A tarsas hazban altalaban mindig van legalabb egy hangos szomszed. Ha kisgyerekes szomszedaid vannak akkor tuti lesz ott sikitozas, dobogas, siras, stb. En nem birom elviselni ha nincs csend es azt kell hallgatnom ahogy a szomszed tv-zik, porszivozik, ugat a kutyaja, szexel, hangosan telefonal, stb

Van jo oldala is, pl nincs kerti munka es olcsobb mint a kertes haz.

Viszont az udvar tud hianyozni, pl ha van gyereked es a jatszoterre kell levinned. Ha van kozos udvar az is olyan hogy ha a szomszed a vendegevel grillezik az udvaron akkor olyan kinos pont akkor lemenni a gyerekkel hintazni. A parkolason is sok vita van, mert van olyan lako akinek tobb autoja is van.


Most kertes hazban lakom es nem hallom a szomszedomat hogy mit csinal, csak nagyon ritkan ha epp az udvaron van. Van sajat udvarom es engem nem zavar a kerti munka, ma is nekialltam levelet szedni munka utan. Cserebe nem kell a parkolason veszekednem masokkal mert a hazam elott csak en parkolok.


Varoson is vannak kerteshazak, nem kell ez miatt falun laknod. Nekunk volt egy kozeli varos a falu mellett es ott a diszkotol nem messze, kb 10 perc setara voltak ketres hazak, tehat aki ott lakott annak nem volt messze semmi, a szorakozasi lehetoseg sem.

2021. nov. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
Semmi pénzért nem költöznék sorpanelba. Az új nevük lakópark, társas ház. Na ott minden van csak csönd és nyugalom nincs. Mindent hallasz és látsz amit a szomszédok csinálnak és kontra.
2021. nov. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
A mai lusta ember lakásai, azért. Ne kelljen semmit csinálni, fákat se szeretjük mert nehogy lehulljon egy levél. Aztán meg megy a heti kérés a fbon hogy segítsen valaki mert ehhez se értek meg ahhoz se.
2021. nov. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmi pénzért nem költöznék falura. Ott nincs színház, mozi, nem tudok elmenni egy koncertre, hangversenyre. A szabadidő eltöltése a kocsmában max. Tuti valamelyik szomszéd szeméttel fűt. Nálunk a városban jobb télen a levegő mint falun. Gyerekeknek alig van választási lehetőségük suli, sport stb téren.
2021. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
18 ez sajnos egyik sem igaz. Színház mozi elérhető távolságra van egy szomszédos nagyvárosban autóval. Nem hinném hogy gyalog mész. Szemét égetést már most szabályozzák, amúgy ez csak télen van, nagyváros közepén meg egész évben minden nap szmog van, zaj van, a kocsik elhaladását hallgatod, plusz a mentőket. Az is hülyeség hogy nagyváros ban 3 utcával odébb már jó a levegő.
2021. nov. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
#19: Ahogy ez sem igaz. El sem tudod képzelni hányan járnak színházba, moziba tömegközlekedéssel (igen, öltönyben) Az autók meg ugyanolyan hangosak településmérettől függően, nincsenek falusi zajcsökkentett autók. De cserébe van átmenő kamionforgalom és traktor. Azon múlik mennyire elavult házban laksz.
2021. nov. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!