Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű ikerházaknál van...

Új építésű ikerházaknál van valami negatív dolog hogy IKER? Mennyiben más mint egy különálló családi ház?

Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 06:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mit értenek az alatt hogy az iker ház kozos2 tulajdon. Ezt kifejtené valaki?
2021. nov. 4. 13:24
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy ikerház osztatlan közös tulajdonú telken van, akkor az azt jelenti, hogy mindkét ház tulajdonosát azonos jogok illetik meg a ház körüli telket illetően, tehát egyik sem sajátíthatja ki, kerítheti el, építhet rá csak saját tárolót, stb...

Egyéni megegyezés kérdése lehet, ha pl. a két háztulajdonos megegyezik, hogy az egyik rak egy grillt a közös kerti részre, a másik ebbe beleegyezik. De ezt bármikor felrúghatja, meggondolhatja magát, ha zavarja a dolog utólag. Arról nem is beszélve, hogy ha új tulajdonos lesz, az előzőek közötti megállapodás teljesen hitelét veszti.

Szóval, ami közös, az közös és nem sajátítható ki egyéni célra.

2021. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
93%

Azért van más is, nemcsak az osztatlan közös telek.

Nálunk társasház a két fél és minden pontosan le van fektetve az alapító okiratban, ki - mely részek felett rendelkezik. És így külön al hrsz. van.

2021. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem viszonyítás kérdése. Egy lakáshoz képest előrelépés, kellemesebb környezet, csak egy szomszéddal kell bajlódni, ha problémás, nem 30-cal. Egy jó nagy telekkel rendelkező családi házhoz képest visszalépés. Tehát nem mindegy, hogy honnan hova tartunk, vagy melyik irányból nézzük.

Az ikerházak hátránya ahol esetleg össze sem érnek a falak:

- Osztatlan közös tulajdon a telek. Ez akkor nem baj, ha valamilyen használati szerződés van arról, hogy ki mekkora területet használhat jogosan, mekkorát keríthet el, hol járhat be, stb., vagy akár társasházzá nyilvánítják a szabályoknak megfelelően.

- Közös közművek. Mivel közös a terület (egy telek jogilag), ezért egy közműbekötés jár. Ez lehet külön mérővel szerelt, de vagy a te mérőid vannak a "szomszéd telkén", vagy a szomszéd mérői a tiéden. Ez nyilván kellemetlen, ha hozzá akarsz férni, vagy ő akar hozzáférni. Mondjuk tud vita alap lenni, hogy jöttek leolvasni, de nem engedted be őket. Neked macera, hogy ez mindig rád hárul, a szomszédot ugyanannyira érinti, de mindig neked kell vele foglalkozni/otthon várni.

- Ha közmű sérülés van, esetleg csőtörés, akkor lehet hogy fel kell ásnod a szomszéd komplett udvarát, aminek ő garantáltan nem fog örülni. Vagy fordítva. Esetleg még némi kártérítési igényt is számláz feléd, ha jó fej, amiért kivágtad a tujáit.

- Ha szerkezetileg egybeépített, akkor bizonyos felújításokat csak együtt tudtok megcsinálni.

- És végül, amitől nekem herótom van, az a nyeles kialakítás. Ha az ingatlanok egymás mellett vannak és mindkettő megközelíthető közterületről viszonylag könnyen, azzal nincs bajom. De jellemzően ezek egymás mögött vannak és a hátsó házhoz leválasztanak egy nyomsávnyi "utat", hogy be tudj állni. Nekem ez borzasztó. A hátsó ház nekem eszméletlenül "beszorított" érzést kelt. Már-már klausztrofóbiás leszek ilyen helyen. Elöl meg nem laknék, mert semmilyen irányból nincs így privát szférám. Előttem az utca, mögöttem az ikrem, egyik oldalon a szomszéd, másikon meg az ikrem bálló útja, amin bármikor jöhetnek-mehetnek ők, vagy a vendégeik. Nem lehet nyugodtan kiülni a teraszra, mert mindig belenéz valaki a szádba.

Ezen felül nekem mondjuk az is kérdéses, hogy egy esetleges tűznél pl. hogy fér hozzá a hátsó házhoz a katasztrófavédelem. Persze sose történjen ilyen, de jobb félni, mint megijedni.


Egyébként ha jó szomszédot fog ki az ember, akkor akár tök jól is elsülhet a dolog. De mondjuk amikor ez a jó szomszéd árulja a házát, az stresszes időszak lesz neked is. :)

2021. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!