Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok megbízása nem...

Az ingatlanosok megbízása nem azért van, hogy ne én mutogassam a lakást? Mert anyukám szerint nem. Általában a tulajnal van a kulcs

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Anyukád a problémád, ne az otthon kategóriába írj.
2021. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos későn jön rá mindenki hogy semmi értelme nincs az ingatlanosnak.

Feldob egy ócska hirdetést gyenge képekkel, ha esetleg jelentkezik egy vevő, akkor eljön vele.

Ezt te is megteheted, és nem szabadít meg 1-2 milliótól.

Szánalmas lusta banda.

2021. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Az ingatlanos azt csinálja, amiben a szerződésben megegyeztek. Ha semmiben, lehet, hogy semmit. :)
2021. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem csak akkor van értelme alapból ingatlanost fogadni, ha te valamilyen okból nem tudod magad megmutatni a lakást (pl. messze élsz, és nem tudnál akár naponta odamenni, és megmutatni a lakást). De ha te magad is megtudod mutatni a lakást, akkor szerintem az ingatlanos hatalmas pénzkidobás. Szóval ha az ingatlanos is ott van a lakásmutatásnál, és a tulajdonos is, annak szerintem nincs értelme, fölös az ingatlanos. Szóval na, a kérdésedre válaszolva, szerintem az a fura, ha a tulaj is ott van ah ingatlanos mellett. Ha már fizetsz az ingatlanosnak elég sokat, akkor nehogy már te is minden egyes alkalommal elmenj.
2021. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mutogathatja ő is és te is. Ahogy a szerződésben megegyeztek. Kulcsot jellemzően akkor szokás adni neki, ha nem lakik senki a lakásban.
2021. nov. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos a legtöbb ingatlanos nem ért a munkájához, minimális erőfeszítést sem tesz azért, hogy eladja a lakást
2021. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekik egyszerűbb, ha ők mutatják.
2021. nov. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Az ingatlanos az elfoglalt embereket szolgálják ki a szolgáltatásukkal! Édesanyád tipikus! Ez tipikus, hogy az ingatlanosnak nem ad kulcsot a tulajdonos (Mo-on legalábbis az!) és az ingatlanosnak még a tulajjal is időpontot kell egyeztetnie, nem csak az érdeklődővel. Semmi értelme így az ingatlanosnak és nálunk ezért ez az általános vélemény az ingatlanosról, hogy egy petákot nem ér a bőre és igen! Ebben a helyzetben, valóban sz-rt nem ér a munkája! Ugyanakkor ha felkérik a munkára, de dolgozni meg nem hagyják, akkor azzal a szituval mit kellene kezdeni? Ha fizet a tulaj azért, hogy nem csinál gyak. semmit sem, akkor az erkölcsi kérdés volna, hogy erre nemet mondjon? Ha erre nemet mond, akkor a felkérések elsöprő többségére nemet kell mondania!

Az ingatlanos azért van, hogy nekiadod a kulcsot és Ő eladja az ingatlanod, neked nincs semmi dolgod, csak várni, hogy eladja! Időt, energiát spórol meg neked, azaz olyan embereknek való, akinek erre nincs ideje, nem szán rá időt! Az ingatlanos nem abban több, hogy jobban tud vevőt intézni, mint egy magánember, nincs több módszere erre, mint bárki másnak! Félreértelmezik a szerepét! Arra való, hogy helyetted adjon el, nem pedig melletted, a jelenlétedben! Hisz szád neked is van, ha ott vagy, Ő minek van ott?

Ami még feladata lenne, de amiért esetleg megszólható, ha nem tudja ellátni és jellemzően nem tudják egyébként... ismeri az ingatlant, azt megismeri! Tudja mik a lehetőségek helyben, mik az előnyök! Tudja az érdeklődőnek esetleg miért érheti meg a vásárlás és ezt ki is emeli! Tudja, hogy az épület mikor, miből, épült, a belső hálózat, (víz, gáz, fűtés, villany) hogy van leszerelve, arra kell-e költeni vagy korszerű vagy részben fel kell újítani, ilyen kérdésekre tud válaszolni! Azaz általánosan kell hozzá egy érzik. A legnagyobb tisztelettel, de egy nem gyakorlatias ember, egy teszem azt "büfé szakon" végzett ezt nem fogja tudni ellátni! Több évnyi tanulás és gyakorlat eredménye, ha van szándék (ami többnyire nincs), hogy ezt átlássa. DE igény sincs rá az a helyzet, többnyire nincs. Emberek vásárolnak csak úgy, tetszik alapon, mintha autót a színéért vásárolnál, azzal egyenértékű!

2021. nov. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést, de egy átlag ingatlanostól ha megkérdezed, hogy mikor, miből épült a ház és milyen az állapota, csak nézni fog, mint a hülye. Azt nem tudják, mi a különbség terasz meg erkély között. Arra képes, hogy lőjön öt képet, felrakjon egy helyesírási hibáktól hemzsegő hirdetést, aztán tartsa a markát, és a legtöbben azért bérelik fel őket, mert megunják a folyamatos zaklatást, ami a magánhirdetőket éri. Pofátlanság ezt arra fogni, hogy "nincs igény a normálisra", amikor lenne, csak 99% kókler mellett kellene megtalálni az 1% olyat, aki ért is a munkájához. A ti felelősségetek, hogy nem tisztítjátok meg a szakmát a sok "minden máshoz hülye vagyok, de szarul fotózni még tudok" kollégátoktól.
2022. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is azt tapasztaltam, hogy ingatlanosnak nagy többségében az megy, aki gyorsan akar nagy pénzt keresni, de nem igazán ért semmihez, max. úgy gondolja magáról, hogy ő elég társasági, sármos, okosabb másnál és jó a dumája. Az ilyen típusú emberek pedig általában - tisztelet a kivételnek - nem az a szorgalmas, becsületes munkaerők, akármit is vállalnak el. Persze biztos van köztük olyan elhivatott, aki hisz benne, hogy jobbá teszi a világot, mert ő tényleg segít, de nagy többséget csak a zsebe motiválja és minden más ebből következik. (Egyébként persze más foglalkozásoknál ez ugyanígy igaz tud lenni, csak itt valahogy hatványozott.)
2022. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!