Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Duna House Standard megbízás...

Duna House Standard megbízás - érdemes ilyet kötni?

Figyelt kérdés

Vidéki ingatlanmom magam árulom több hónapja, de eddig nem kapkodnak érte.

Van itt egy Duna House iroda, amiről vegyesek a vélemények. Az egyik, talpraesettnek tűnő ügynökük kijött hozzám, és standard - általános megbízásra akar rábeszélni.

Nem kizárólagos s, én is árulhatom, és esküdözött, ha én adom el, akar a szolgáltatásuk ingyenes, csak a sikerdíjat kell megfizetni, ha ők adják el. Elég magasra értékelte a házamat, és ha belegondolok, a jutalékát rárakja az árra, és vesztenivalóm nincs. A szerződésük elég hosszú, és bonyolult, de eddig nem találtam benne aggasztó dolgot.

Kizárólagosat sosem kötnék.

Aki kötött már a céggel standard megbízást, mondjon véleményt - volt valami buktató?

Alapvetően ingatlanos ellenes vagyok, de talán meggyorsítaná a dolgokat, hogy én is, és ők is árulják...

De annyi rémtörténet van.



2021. nov. 14. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Sokkal jobban jársz, ha te teszed fel magánszemélyként képekkel meg rendes leírással az ingatlan.comra. Nem tudom, most mennyi egy előfizetés, de biztos kevesebb, mint a sikerdíj.
2021. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az összes létező oldalon hirdetek, időnként kiemelésekkel. Úgy gondoltam, mellé nem árt egy ingatlanos - mert nagy irodájuk van, erre felé meg az emberek zöme nem igazán tud interneten keresgélni, itt egyszerűbbek a népek.

Úgy gondoltam, így több a lehetőség, ha meg én adom el, nem kell jutalékot fizetnem.

2021. nov. 14. 23:07
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanott fognak hirdetni ahol te, illetve Facebook stb.

Nem éri meg!

Bár látom azt várod, valaki erősítsen meg abban, hogy igen, szerződj velük.

Tessék: ők profik, el fogják tudni adni. Uzletelj velük, rengeteg házat értékesítenek! Ja nem. Hajrá

2021. nov. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Itt mégis mi lehetne a rémtörténet? A legtöbb ember ezen megy végig: "majd én eladom" - aztán nem megy.
2021. nov. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, ugyanott hirdetnek. Az ügynökük elég rámenős, és vagy egy szép, nagy irodájuk.

Végül megkötöttem a standard szerződést, mert elég agresszíven hirdetnek, és és az irodájuk a város központjában van - gyakran látok ott mozgást, a hirdetéseket is kirakják az ablakukba, sokan nézik.

Budapesten eszembe sem jutott volna ügynökkel szerződni, de itt nagyon döcög az adásvétel. Ha a közvetítő rámenős, a bizonytalankodó vevőt nálam (talán) jobba meg tudja győzni. Vannak olyan emberek, akik inkább ingatlanostól szeretnek vásárolni (bár egyre kevesebben vannak), mert megnyugtatja őket a hivatalosnak tűnő közeg.

Közben pedig én is hirdetek, és ha én adom el, úgysem kapnak egy vasat sem...

Egy próbát megér. Ha hónapok alatt sem adja el, akkor bontom a szerződést.

2021. nov. 15. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ha esetleg te adod el, és ugrándozna a tag a nem létező jussáért, akkor nyugodt szívvel hivatkozz erre:

[link]

2021. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. nov. 15. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem vevőként pont ez a rámenősség az, amitől herótom van, ha ingatlanossal nézünk meg egy ingatlant.

A Duna ráadásul én nem tudom, hogy csak Bp. agglomerációban csinálja-e ezt, de előre leszögezi már a megtekintés végén, hogy ha ajánlatot akarok tenni, akkor be kell ballagni az irodájukba, kitölteni egy szándéknyilatkozatot, letenni az ajánlatot, meg mellé 1 millió forintot. Mindezt úgy, hogy ott áll mellette tesze-toszán az ingatlan tulajdonosa. Nekem ez olyan sokkoló élmény volt először, hogy kb. el is ment a kedvem az egész háztól...

Mellesleg ha otthon van a tulajdonos én utálom, ha az ingatlanos magyaráz. Senki nem ismerheti jobban azt az ingatlant, mint a tulajdonosa, aki ott toporog mellettünk, mégsem szólal(hat) meg.

Egyébként valóban, ha ott nem pörög annyira a piac, akkor egy próbát megér.

2021. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jóformán kikerülhetetlen az ingatlanos. Életem során sokszor költöztem már, de a kilencvenes évektől a lakások kb. 95%-a ingatlanoson keresztül vehető meg. Mikor vevő voltam, alig találtam magánhirdetőt - volt ,mikor komolytalanba botlottam: "Nem is tudom, hogy igazán akarom-e eladni", vagy nagyon kitartotta az árát, és semmit sem engedett belőle.

Jelen eladó házunkat is ingatlanoson keresztül vettük. Akkor 200000 Ft-ot kellett előlegbe berakni, ami még nem foglaló, de ha a tulaj elfogadja, akkor foglaló. A rámenősségük nem volt vészes, bár volt pár baki.

Ingatlanosa válogatja. Az enyém egyenlőre szimpatikus, majd meglátjuk, hogy alakul...

Vannak egyes embertípusok, akikre hatni lehet rámenőséggel, határozottsággal, hivatalos környezettel, papírokkal, de vannak, akik ettől vissza riadnak.

Eladói szemszögből az szól az ingatlanos mellett, hogyha a vevőnek kicsit is tetszik, rá tud hatni, hogy rakja le az előleget. Sima eladóként ez nehezebben működne.

Nehéz okosnak lenni.

2021. nov. 17. 14:05
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Én nem visszariadásnak nevezném, inkább "taszítónak". Utálom a tipikus ingatlanos trükköket, mi is túl vagyunk már egy-két adás-vételen, de én nem szeretem, ha "nyomnak", ha érezhetően próbál rábeszélni a süketeléssel... Amikor pl. a mostani lakásunkat vettük, akkor két nappal a megtekintés után hívtam fel az ingatlanost, hogy mégegyszer szeretnénk megnézni. Még haza sem értünk a második megtekintésből, már másnap hívott, hogy "na akkor hogy döntöttünk?". Udvariasan elmondtam, hogy még időt kérünk, átgondoljuk, számolgatunk. Jött a duma, hogy igyekezzünk, mert több jelentkező is van, de mi vagyunk a legszimpatikusabbak, gyorsan tegyünk ajánlatot, ha érdekel. Ezt odáig tolta, hogy a végén már kijelentettem, hogy mi nem adtunk ajánlatot, ha más ad egy erőset, adják neki oda a lakást, akkor az nem a miénk, nem ránk várt... :D Majd letettem a telefont. KÉT héttel később telefonáltam, hogy akkor aktuális-e még, mert ha igen, megvennénk. Természetesen az volt. :D

Szóval engem taszít, idegesít, az agyamra megy. Ráadásul sokan alap kérdésekre nem tudnak válaszolni, a tulaj meg jól idomított módon nem válaszol, amíg nem ad neki az ingatlanos szót.

De mondjuk most egy házról is azért tettünk le, mert számomra túl vetítő és túl rámenős volt az ingatlanos. Bár igaz, hogy az ingatlan sem tetszett annyira, hogy mindenáron akarjam, de ha ügyes, akkor rá tudott volna vezetni arra, hogy a lehetőséget lássam és ne a taszítást érezzem.

Persze létezik jó is belőlük, aki informatív és pont annyi, amennyi kell, ezért mondom, hogy veszíteni valód nincs, csak válogasd meg, hogy kire bízod, mert lehet éppen az ellenkezőjét éred el és pont az ingatlanos miatt lesz taszító az egész ügymenet. :)

2021. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!