Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lenti helyzetben ti vennétek...

Lenti helyzetben ti vennétek ingatlant vagy még várnátok?

Figyelt kérdés

Az a dilemmám, hogy kockázatos hitelt felvenni.


Jelenleg albérletben lakom aminek 100 ezer a havidíja.

Havonta 300 ezret tudok félre rakni.

Most van 5 millió megtakarításom ami talán elég lenne egy 20 milliós lakásra.


Elég kevés az önerőm és nagyon ki kéne centizni mindent a banki hitelhez és járulékos költségekhez.

Külső segítségre nem számíthatok tehát másik lakás, rokonok, házastárs és támogatások kizárva.


Munkahelyemet sem érzem annyira biztosnak mert tavaly kezdtem el dolgozni.


2021. nov. 15. 00:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és egyetlen ok miatt, amit utolsó mondatodban írtál: "Munkahelyemet sem érzem annyira biztosnak."
2021. nov. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szinten drágul az ingatlanok ára, hogy nem látom értelmét a spórolásnak, az azonnali vásárlásnak látom értelmét akár kölcsönből.

Én pl. felújításra/hozzáépítésre spóroltam évekig, Fundamenta segítségével, akkor még volt. No ami összejött vele pár év alatt, plusz az állami támogatás plusz a kamat, azon az ép.anyag drágulása miatt többet buktam az 5 év alatt, mint a támogatás+kamat!!! :) Tehát kimondható, hogy ha ez a tendencia folytatódik, akkor vásárlás/felújítás esetén a spórolás az nem egy célravezető dolog.

Ettől függetlenül, ha nem érzed biztosnak a munkahelyed, akkor én is azt mondanám, hogy várj. Várj még legalább 1 évet, az ugye még plusz 3.6M forint, akkor állsz 8.6M-on, (simán lehet, hogy pont ott fogsz állni, ahol most) de 1 év múlva talán már jobban látod a helyed, hogy biztonságban vagy-e!

Nem mondhatom meg helyetted, miben gondolkodjál... A 20M-os lakásárból merem feltételezni, hogy nem fővárosi lakást szeretnél vásárolni, szóval ha kisebb város/megyeszékhely, akkor én még azon is gondolkodnék, hogy inkább a peremre, vagy szomszédos kistelepülésre és ott egy kisebb ház. Lehet olcsóbban jössz ki, mert ha egy olyat vásárolsz, ami felújítandó, akkor az olcsó, és az, hogy van és megvan az egy biztos pont, és arra a havi 300-at rá lehet költeni folyamatosan, ha esetleg megszűnik a munkahelyed, akkor annyi történt, hogy a felújítás megtorpant, az nem történik meg, hogy kötelességednek nem tudsz eleget tenni (nem tudsz fizetni).

2021. nov. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Mit vennél és hol ? Tudni kell a részleteket!!! Az ördög a részletekben rejlik!!!!
2021. nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha havi 300-at félre tudsz rakni 100e alberlet mellett, akkor simán belevágnék a helyedben. Egy 20 éves 15M hitel nagyon max havi 200-ból megvan.

Mire odáig jutsz hogy megveszed a lakást, és kezdődik a törlesztés, még 1-1.5M-t simán összeraksz., az meg már fél évi törlesztő tartalék.

De számolj mindenképp az illetékkel és az ügyvédi díjjal, mert azok elég drágák.

2021. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt is kéne tudni, HOL.

Mert másho áll az ingatlanpiaci ciklus lokációnként.

2021. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Budapesten a Kálvária tér közelében lakom és itt tervezek venni.

Nem tudok vezetni úgyhogy olyan hely nem jöhet szóba ahol kellene autó a mindennapi élethez.

Ennyi pénzért időnként látni olyan 20-25 négyzetméteres lakást ahol a társasház nem akar összedőlni.

25 éves vagyok.

2021. nov. 15. 11:12
 7/26 anonim ***** válasza:
43%

6: Lehet már venni.

Belvárosban megtörtént az árkompenzáció, nemigen fog tovább esni.

Most a gyengébb utcákban úgysincs kereslet, alkudhatsz is.

10 M-tól vannak már.

6 hónap és az önerőd 7 M lesz, akkor pont alkalmas venni.

2021. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
24%
#6: Ha neked az a környék tetszik, akkor hajrá, de ennyiért már budán is tudsz garzonlakást venni a híresen drága XI kerületben, tisztább nyugisabb környéken, de jó tömegközlekedéssel.
2021. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Amit 11. kerületben árulnak 20 millióért arra szerintem nem adnak lakáshitelt mert szuterén, komfort nélküli vagy raktár besorolású.
2021. nov. 15. 11:58
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem várj mert bizonytalan még a munkahelyed. Illetve csak abban az, esetben bíztatnalak ha tuti el tudnál helyezkedni ha, ez véletlenül mégsem jön be.
2021. nov. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!