Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lenti helyzetben ti vennétek...

Lenti helyzetben ti vennétek ingatlant vagy még várnátok?

Figyelt kérdés

Az a dilemmám, hogy kockázatos hitelt felvenni.


Jelenleg albérletben lakom aminek 100 ezer a havidíja.

Havonta 300 ezret tudok félre rakni.

Most van 5 millió megtakarításom ami talán elég lenne egy 20 milliós lakásra.


Elég kevés az önerőm és nagyon ki kéne centizni mindent a banki hitelhez és járulékos költségekhez.

Külső segítségre nem számíthatok tehát másik lakás, rokonok, házastárs és támogatások kizárva.


Munkahelyemet sem érzem annyira biztosnak mert tavaly kezdtem el dolgozni.


2021. nov. 15. 00:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ezért is mertem feltételezni, hogy vidékről lehet csak szó ilyen kalkuláció mellett. Mikor írtad, hogy főváros... esélytelen! Napi sírás rovatba van itt, hogy Bp-en "az életben soha se sose sem lesz saját lakásom?"
2021. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért fontos kérdés, hogy mivel foglalkozol és ha baj van, akkor van-e olyan család mögötted, aki 1-2 hónapra kitud segíteni akár azzal a feltétellel, hogyha egyenesbe jössz, akkor visszaadod?

Az öcsém is pont ugyanilyen dilemmában volt. Végül a család nyomta bele, hogy vagy most vegyen, vagy évekre felejtse el. Ugyanakkor kimondatlanul mindannyiunkban benne van, hogy nyilván ha bajba kerül, akkor nem hagyjuk, hogy mindene ússzon, kisegíti a család. Ismerjük és tudjuk, hogy küzdő típus, szóval mindent meg fog tenni azért, hogy erre sose legyen szükség. De így azért nagyobb magabiztossággal bele lehet menni, illetve lehet érdemes végig gondolni a hiteltörlesztési biztosítás lehetőségét is.

Én emellett is azt mondanám, hogy nyilván az elsődleges dolgod ekkora kiköltekezés után az legyen, hogy felhalmozol 1,5-2 millió állandó tartalékot, ami csak lóg a levegőben és bármikor hozzá tudsz nyúlni, ha beüt a krach. Ez, a biztosítás és a család már olyan védőháló alattad, hogy olyan túl nagyot zuhanni nem tudsz.

Utána az ezen felül képződő megtakarítással már lehet érdemben gondolkozni akár előtörlesztésen, vagy más beruházásokon. Ehhez viszont tényleg olyan lakás kell, hogy érdemben már tényleg ne kelljen rá költeni.

2021. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként úgy csináltok, mintha egy kicsit régebbi lakásban nem lehetne ellakni pár évet. Csak a zsír új kell mindenből.

Az olcsó albérletek szinte kivétel nélkül szutyok állapotúak, most onnan átköltözni egy 40-50 éves de világos nempenészes panellakásba nem hiszem hogy probléma. Kitakarítod, kifested, beköltözöl.

A földelt vezetéket meg ki lehet húzni a szobába kábelcsatornában, padlószegélyben. A fürdőben, konyhában gyárilag van, csak a szobában nincs védőföld.

2021. nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22# vagyok. Én nem mondtam, hogy csak az újépítésű lakás jó. Én azt mondtam, hogy érdemben ne kelljen már rá költeni. Pl. új fürdőszoba, új konyabútor, új hidegburkolatok, vagy új nyílászárók, új közművezés, ilyesmi. A milliós tételekről beszélek, ami előfordulhat új és régi helyen is. Viszonylag új lakásban is lehetett ízlésficamos előző tulaj, amit én nem tudok évekig tolerálni, meg régi is lehet gyönyörűen, az ízlésemnek megfelelően felújítva, ahol csak egy tisztasági festés kell.
2021. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
57%

Jajj, megint jön a 30milliós garzon?

Még soha nem kaptam választ, mikor volt 20millió?

Mert a cikkek, kommentek rögtön 30millióról szólnak már 5-10 éve.

2021. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jobb lesz ha várok még a vásárlással.

Első lakásnak nekem jó a lelakott is a szovjet érából maradt konyhbútorral csak csőtörés és elektromos tűz ne legyen.

Rokoni segítségre nem számíthatok.


Programozó vagyok úgyhogy nagy eséllyel találnék másik állást de kérdéses, hogy mennyiért.

Hiedelmekkel ellentétben bőven van olyan csapattársam aki aprópénzért helyezkedett el pedig ugyanott végeztünk.

2021. nov. 17. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!